Karadeniz Pet

Belki faydası dokunur..

• Konbuyu başlatan İbrahim KÖK
  • Başlangıç tarihi
İ

İbrahim KÖK

Guest
Başıma bu sabah gelen bir olayı aktarmak istiyorum. Kafesimin fotoğraflarını daha önce koymuştum çoğu abim, arkadaşım görmüşlerdir. Led ışık kullanıyordum kafesimde ışıklandırma için ve bilinir ki led ışıkların arka taraflarında bant vardır ve o şekilde yapışır. Kuşum ışıkla oynayıp duruyordu iki gündür ve bu sabah ışığın bi kısmını yani bantı sökmüş oraya tutunmaya falan çalışmış uyandım ve baktım ki kuyruk tüyünün bir tanesi ve vücut tüylerinden bir kaç tanesi banta yapışmış ve orda kalmış :( Çok üzüldüm ve hemen çıkardım ışığı başka bi yöntem deneyeceğim artık ışıklandırma için..

Resimde kırmızıyla işaretlediğim kısmı açmış. Hatta resimdede açıklık var biraz farketmemiştim daha önce.. Sizlerinde başına böyle şeyler gelmemesi dileğiyle...

wp20130527003.jpg

yaziyi okumaya basladigimda sonunda elektrik carpti ve öldu yazacagini dusundum.ama sansiniza olmamis ama bu olmucak demek degil.siz en iyisi elektrik carpmadan onu kaldirin.

yaziyi okumaya basladigimda sonunda elektrik carpti ve öldu yazacagini dusundum.ama sansiniza olmamis ama bu olmucak demek degil.siz en iyisi elektrik carpmadan onu kaldirin.

Hemen kaldırdım zaten. Led lambalarda voltaj çok düşük seviyede oluyor diye biliyorum ondan dolayı çarpmaz diye düşünerek koymuştum lambayı ama bantla böyle bir olay yaşamam bile yetti sökmem için.. Allah'tan olmadı dediğiniz gibi birşey bu bile çok üzdü beni..

Şimdi kafesin tepesine içine değilde telinde üstüne ışığı oturtabileceğim küçük kanallar yapıp ışığı içine yerleştirip kuşa hiç bi zarar vermeden aydınlatmayı sağlayacağım bir plan yapıyorum..

Kafesi neden aydınlatıyorsunuz. Bulunduğu ortam çokmu karanlık oluyor.

Bence zevkinizi kafesin dışında bir yerde uygulayın. Veya ışığa yukardaki çit tellerinden bir kaplama yapın ki kuş erişemesin.

Öyle yapacağımı önce ki mesajım da belirttim zaten.

bende kuşun tüyleri ışığın ısısından yanı felan sandım okurken :)

Bence ışığa falan gerek yok :)

Işık istersen kırmızı masa lambaları var :D onları kullan hem kafes dışında olur hemde kıvrılıyor :D