petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Belki faydası dokunur..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve İbrahim KÖK tarafından 30 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. İbrahim KÖK

Başıma bu sabah gelen bir olayı aktarmak istiyorum. Kafesimin fotoğraflarını daha önce koymuştum çoğu abim, arkadaşım görmüşlerdir. Led ışık kullanıyordum kafesimde ışıklandırma için ve bilinir ki led ışıkların arka taraflarında bant vardır ve o şekilde yapışır. Kuşum ışıkla oynayıp duruyordu iki gündür ve bu sabah ışığın bi kısmını yani bantı sökmüş oraya tutunmaya falan çalışmış uyandım ve baktım ki kuyruk tüyünün bir tanesi ve vücut tüylerinden bir kaç tanesi banta yapışmış ve orda kalmış :( Çok üzüldüm ve hemen çıkardım ışığı başka bi yöntem deneyeceğim artık ışıklandırma için..

Resimde kırmızıyla işaretlediğim kısmı açmış. Hatta resimdede açıklık var biraz farketmemiştim daha önce.. Sizlerinde başına böyle şeyler gelmemesi dileğiyle...

2. Tuncay ÇAĞATAY

yaziyi okumaya basladigimda sonunda elektrik carpti ve öldu yazacagini dusundum.ama sansiniza olmamis ama bu olmucak demek degil.siz en iyisi elektrik carpmadan onu kaldirin.

3. İbrahim KÖK

Hemen kaldırdım zaten. Led lambalarda voltaj çok düşük seviyede oluyor diye biliyorum ondan dolayı çarpmaz diye düşünerek koymuştum lambayı ama bantla böyle bir olay yaşamam bile yetti sökmem için.. Allah'tan olmadı dediğiniz gibi birşey bu bile çok üzdü beni..

Şimdi kafesin tepesine içine değilde telinde üstüne ışığı oturtabileceğim küçük kanallar yapıp ışığı içine yerleştirip kuşa hiç bi zarar vermeden aydınlatmayı sağlayacağım bir plan yapıyorum..

4. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Kafesi neden aydınlatıyorsunuz. Bulunduğu ortam çokmu karanlık oluyor.

5. İbrahim KÖK

Aydınlatma sebebim karanlık olmasından dolayı değil tamamen zevk. Görüntü açısından yani. Akşamları yakıyorum ışığını ve gayet güzel oluyor. :)

6. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Bence zevkinizi kafesin dışında bir yerde uygulayın. Veya ışığa yukardaki çit tellerinden bir kaplama yapın ki kuş erişemesin.

7. İbrahim KÖK

Öyle yapacağımı önce ki mesajım da belirttim zaten.

8. Mehmet ŞEKER

bende kuşun tüyleri ışığın ısısından yanı felan sandım okurken :)

9. İbrahim KÖK

Işığın en ufak bi ısısı yok ya :) Led lambalar sıcaklık yansıtmıyor sadece aydınlatma bir de dışı zaten silikon kaplı ışığın :)

10. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Bence ışığa falan gerek yok :)

11. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    Işık istersen kırmızı masa lambaları var :D onları kullan hem kafes dışında olur hemde kıvrılıyor :D

Sayfayı Paylaş