petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ben artık pes ettim arkadaşlar yardımınız lazım ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Bendüldül tarafından 20 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. Bendüldül

Beğenileri:
    1
    biliyorsunuzdur haydar ve emeli :D arada videolarını paylaşıyorum , hiç bir şekilde mama yemiyorlar bakın size şöyle söyleyim her türlü şeyi denedim marul dışında hiç bir şekilde verdiğmi yicekler yemiyorlar ,
    her yolu denedim , hazır mama aldım olmadı kendim yaptım olmadı havucla verdim olmadı marulla karıştırıp verdim olmadı yumurta sadece verdim olmadı yumutayla yeşilliği karıştırdım arasından marulu seçip yumurtayı yemediler bazı baharat attım güzel koksun diye yine olmadı azar azar ekledim yumurtayı vs. yeşşilikle beraber yine olmadı yok bukadar inat kuşlar görmedim ,

yumurta olmadanda çiftleşme olmuyormuş sanırım ne yapacağımı şaşırdım pes ettim artık siz yardım edin arkadaşlar ,

yem kusuyorlar birbirlerini kaşıyorlar hiç bir şekilde mama yemiyorlar ve çiftleşmede olmadı 3 4 haftadır bizde dişi kuş ve yuvallığa karşı hiç ilgisi yok

acaba sağlık sorunlarımı var bilemedim günlük marul başka bir şey yemiyroalr

bunlar videoları :

https://www.youtube.com/watch?v=wLOXz4eyi_0

https://www.youtube.com/watch?v=CgsVGmXbCUs

https://www.youtube.com/watch?v=0atfprPJ-IY

https://www.youtube.com/watch?v=GtIFAVXlJys

resimler :

not : resimde görünen o kafesdeki kırmızılık çileğin suyu arkadaşlar çileği yerken biraz pasaklı olmuşlarda :D

#1 Bendüldül, 20 Nisan 2016
    Son düzenleme: 20 Nisan 2016
  2. Mustafa Sayar

Mustafa Sayar New Member

Beğenileri:
    0
    Zor is bende ne yaptiysam ne verdiysem yemiyorlar.Bugday cimlendirmesi bile yaptim onuda yemediler anliyorum sizi...

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  4. Bendüldül

Beğenileri:
    1
    yumurta yemezlerse sağlıklı yumurtalar almak zormuş veya çiftleşmiyorlarmış böyle bir duyum var hocma acaba ne kadar doğru

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  6. Mustafa Sayar

Mustafa Sayar New Member

Beğenileri:
    0
    Aslinda levent beyin dedigi dogru.Tabiatta yasayan canlilar kuslarin hangileri ozel yemler ozel mamalar,yumurta vs.yiyorki.Bizler biraz gozumuzde buyutuyoruz bazi seyleri o kadar...

7. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    anladığım kadarı ile sen bu kuşların başında elinde kamera , öyle başlarında bekliyorsun...rahat bırak hayvanları biraz....öyle göz önünde bir yerde de bırakma...yukarılarda bir yerde sakin bir yerde bırak rahatsız etme...dişi daha kızışmamış olabilir...kuşları rahat bırak kardeşim :)) herşey zamanı gelince olur...sanki kafes de biraz küçük gibi...neyse kolay gelsin sana...

8. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    749
    öyle birşey yok yemezse çiftleşmez vs... mama ek besindir kuşlar için asıl besinleri zaten yem dir. Mama sadece biraz daha kattığımız karışımlar ile kuşa canlılık veren ek besinler ile kuşu biraz daha tetikler. eş oldular ise zaten öylede böylede çiftleşme olur. bırakın siz kendi hallerine ara ara yemliğini söküp geceden. sabah direk mamalarına yem karıştırarak verin, dursun öğlene kadar, alın öğlen mamayı verin yemliklerini kusları sık boğaz etmeden 3 gün aralıklarla yapın bunu 1 yaşına gelmiş kuşlar onlar simdiye kadar azına sürmedilerse mama alışmaları zordur . Biz insanlar bile ne deriz çocuklar ufakken herşeyin tadına baksın ki büyüdüğünde yemek seçmesin yesin herseyden vitamin alsın az az...

#8 Kahraman KÖROĞLU, 20 Nisan 2016
    Son düzenleme: 20 Nisan 2016
  9. Mustafa Sayar

Mustafa Sayar New Member

Beğenileri:
    0
    Birde benim dikkatimi su cekti kuslar aksamlari bir sey yemezmi mesala yem,balli kreker,su koyuyorum yanastiklari yok.Ama sabah kalkinca bir bakiyorum yem kabuklarini goruyorum.

10. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    ballı kraker vermeni tavsiye etmem...verme...yemezlerse keyifleri bilir...boşver kafaya takma...ne zaman acıkırlarsa o zaman yesinler...

Sayfayı Paylaş