Karadeniz Pet

Ben bu kuşlardan ne zman yumurta alabilirim ?

• Konbuyu başlatan Harun Duran
  • Başlangıç tarihi
H

Harun Duran

Guest
Ya bu kuşlar beni öldürdürüo ne zaman yumurtlucaklar çok mereak ediyorum

dişi olanın ceresi tamamen kahve rengi olmuş sanırım burdan gördüğüm kadari ile değilmi dostum...

evet yeşil mavi çiftindişisi öle diğeride az kahve ama beklioz :(

olur ozmn dostum merak etme fazla rahatsiz etme... kuşlari.

ya şöyle diyim mavi yeşilin aldığımda 5 yumurtası vardı yeni yerinde yumurtalara bakmadı ne kadar zamana yumurtlar tekrar

Moderatör tarafında düzenlendi:
erkek olan tam mavi olcak ceresi dişi olan da cere rengi tam kahve rengi olacak dostum...

3 hafta falan oldu alalı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:42 -->-> Daha önceki mesaj 00:40 --

valla tam dediğiniz gibi mavi yeşil çiftin durumu

3 haftalık kuşdan hemen çifleşmesini beklemeyin daha eve alişcak yuvalık kafes vs ooo en fazla 2 3 ayı bulur...

evet yeni bir eve yeni bir kafes deler anca alişirlar kendilerini güvende hisetmeleri gerek cunki...

anladım teşkkr ederim son olarak yaşları ve ırkı nedir sizce?

en az 2 3 ay beklemem lazım yani?

Harun Bey şöyle söyleyim size, kuştan kuşa farklılık gösterir ama bu kuş zaten şu an çiftleşme ve yumurtlama döneminde.
Ben, seneler önce, yumurtalı olarak aldığım çiftimde aynı problemi yaşadım, 7 yumurtası çöpe gitti, yatmadı. Fakat yaklaşık 1,5 ay sonra alıştılar ve tekrar çiftleştiler, yaklaşık 3 aylık bir zaman dilimi geçmesi gerekiyor yavru alabilmeniz için Cem Bey' in de dediği gibi.

anladım çok teşekkür ederim kuşlardan ümidi kemiştim satmaya karar vermiştim vazgeçtim şuan itibaren satmaktan

Geri