petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ben bu kuşlardan ne zman yumurta alabilirim ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Harun Duran tarafından 3 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Harun Duran

Ya bu kuşlar beni öldürdürüo ne zaman yumurtlucaklar çok mereak ediyorum [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

2. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

dişi olanın ceresi tamamen kahve rengi olmuş sanırım burdan gördüğüm kadari ile değilmi dostum...

3. Harun Duran

evet yeşil mavi çiftindişisi öle diğeride az kahve ama beklioz :(

4. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

olur ozmn dostum merak etme fazla rahatsiz etme... kuşlari.

5. Harun Duran

ya şöyle diyim mavi yeşilin aldığımda 5 yumurtası vardı yeni yerinde yumurtalara bakmadı ne kadar zamana yumurtlar tekrar

#5 Harun Duran, 3 Ocak 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 3 Ocak 2014
  6. Emre TURAN

Yeni yerlerine alışıp tekrar çiftleşmeleri 1 - 1,5 ayı bulur.

7. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

erkek olan tam mavi olcak ceresi dişi olan da cere rengi tam kahve rengi olacak dostum...

8. Harun Duran

3 hafta falan oldu alalı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:42 -->-> Daha önceki mesaj 00:40 --

valla tam dediğiniz gibi mavi yeşil çiftin durumu

9. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

3 haftalık kuşdan hemen çifleşmesini beklemeyin daha eve alişcak yuvalık kafes vs ooo en fazla 2 3 ayı bulur...

10. Harun Duran

en az 2 3 ay beklemem lazım yani?

11. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

evet yeni bir eve yeni bir kafes deler anca alişirlar kendilerini güvende hisetmeleri gerek cunki...

12. Harun Duran

anladım teşkkr ederim son olarak yaşları ve ırkı nedir sizce?

13. Emre TURAN

Harun Bey şöyle söyleyim size, kuştan kuşa farklılık gösterir ama bu kuş zaten şu an çiftleşme ve yumurtlama döneminde.
    Ben, seneler önce, yumurtalı olarak aldığım çiftimde aynı problemi yaşadım, 7 yumurtası çöpe gitti, yatmadı. Fakat yaklaşık 1,5 ay sonra alıştılar ve tekrar çiftleştiler, yaklaşık 3 aylık bir zaman dilimi geçmesi gerekiyor yavru alabilmeniz için Cem Bey' in de dediği gibi.

14. Harun Duran

anladım çok teşekkür ederim kuşlardan ümidi kemiştim satmaya karar vermiştim vazgeçtim şuan itibaren satmaktan

Sayfayı Paylaş