Karadeniz Pet

Ben gribim kuşumda grip olur mu ?

ysfgkts

Yeni Üye
Arkadaşlar 2 gündür gribim kuşumada geçer mi?. Ondan iyileşene kadar uzak durayımmı?

Geçmez ama siz yine de uzak durun. Size geçmiş olsun kusunuza da maşallah

kuşlarla hücre yapılarımız farklı yani kan hücrelerimiz farklı sizdeki hastalığın ona ondaki hastalığın size bulaşma ihtimali çok çok çok zor

Daha önce hiç duymadım , birşey olacağını zannetmiyorum..

[MENTION=853]Mustafa BÜYÜK[/MENTION] dediği gibi, olursa da İl sağlık kurumu sizin evi karantinaya alır, kuş gribi var diye :)

Geçmez ama siz yine de uzak durun. Size geçmiş olsun kusunuza da maşallah

Yusuf kardeş daha öncede söylemiştim ama bu kuş elime aldığımda tırnağımla oynamasından hoşlanıyorum. Tırnağımı gagasına uzatıyorum ilk önce ısırıyor daha sonra oynamaya başlıyor. Bu kez 10 dakika oynadı. Elime en az beş kere yem koydu 2 si yere düştü diğerlerini yedi. Bu tırnağımdanmi hoşlanıyor?

Aynen öyle tirnaginiza kur yapıyor gagasiyla da rahat vurabildigi için seviyor evdeki tek beslenen kuşların geneli tırnağa kur yapar

Genelde erkekler yapar ama disilerde de olabilir benim evcimen daha sonra yavrusunu aldigim dişi kuşum öyle yapardı bende öpücük sesi cikarinca çiftleşme pozisyonu alıp eğilirdi

Hayır elimin önünde egiliyor gözlerini irilestiriyordu daha sonra yavrusunu aldım şimdi erkek yavrusu benimle

Grip viral bir hastalıktır ve çok sık mutasyon geçirir. Karşılıklı kuş ile insanabulaşma vardır. %100 bulaşır düye bişey yok ama risk var

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri