Karadeniz Pet

Ben nerede yanlış yapıyorum :(

• Konbuyu başlatan Seher Ün ERTEK
  • Başlangıç tarihi
S

Seher Ün ERTEK

Guest
KUŞLARIM RESİMLERDE GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ ARKADAŞLAR 2 Sİ DE KIZIŞKIN AMA NE YUVAYA İLGİ GÖSTERİYORLAR NEDE ERKEK BİZİM DİŞİYE HİÇ KUR YAPMIYO :( NİJERDİ,VİTAMİNDİ, KUMDU, MÜREKKEP BALIĞI KEMİĞİ V.S. HEPSİNİ VERDİM ERKEK 2 HAFTA ÖNCEYE YAKIN GELDİ YAŞLI GİBİ DE DURMUYOR ÇOK PASİF GENELDE BEN HEP DİŞİLERDE SORUN YAŞARDIM BU SEFER TAM TERSİ BENİM FISTIK YANAŞIYO ERKEK YÜZ VERMİYO AMA KAVGA DA ETMİYORLAR KISACASI ÇİFTLEŞME ADINA HİÇ BİR FALİYETLERİ YOK ÇOK ÜZGÜNÜM NE YAPMALIYIM :confused:
Ekli dosyayı görüntüle 954
Ekli dosyayı görüntüle 955
Ekli dosyayı görüntüle 956

aynı sorunu yaşıyorum :) erkeki satıyorum bu yuzden

seher hnm erkek çok güzel 2 hafta olmuş geleli biraz sabredin kimi kuşlar çabuk uyum sağlarlar kimilerinin de alışması zaman alır ölen dişimin yanına erkeği aldığımda da dişi hemen kaşımaya falan başlamışdı erkek pas vermiyordu ama 5 6 ay sonra yumurta yapmışlardı ve hepside doluydu.sabır

seher hnm erkek çok güzel 2 hafta olmuş geleli biraz sabredin kimi kuşlar çabuk uyum sağlarlar kimilerinin de alışması zaman alır ölen dişimin yanına erkeği aldığımda da dişi hemen kaşımaya falan başlamışdı erkek pas vermiyordu ama 5 6 ay sonra yumurta yapmışlardı ve hepside doluydu.sabır

berrin hanım bilmiyorumki böle bi durumla ilk defa karşılaştım erkek kuşlar hep kur yaparlar benim bildiğim işte kuşu petshoptan aldımya acaba aktif değilmi diye korkuyorum yoksa gayet sağlıklı ama akşama kadar duruyolar kardeş kardeş başlara benimki yanaşıodu artık oda yanaşmıo tık yok zaten yuvayla da hiçç yokmuş gibi :(

Seher hanım eş seçimi yaparken en uygun olanı kuşunuzu guvendiğiniz bir üreticinin salmasına bırakarak en iyi anlaştığı kuşu almak. Bu şekilde olmadığı zaman benzer sorunlar çıkabiliyor. Bazen dişi erkeğe yaklaşmıyor bazende erkek dişiye... Yada erkek pasif oluyor çift olamıyorlar... Bazen de kuşlar çift olsalarda bakıcı kandan olmadıkları için yavrulara bakmıyor vs vs...
Bu gibi durumları en aza indirmek için bence yapılması gereken en mantıklı şey bildiğiniz ve güvendiğiniz bir üreticiden vasıflı kuşları daha yavruyken alıp eş tutmalarını sağlmak.

Şu anda sizin beklemekten başka yapacak birşeyiniz yok. Eğer kuşlarınız eş tutmazsa erkeği değiştirebilirsiniz.

berrin hanım bilmiyorumki böle bi durumla ilk defa karşılaştım erkek kuşlar hep kur yaparlar benim bildiğim işte kuşu petshoptan aldımya acaba aktif değilmi diye korkuyorum yoksa gayet sağlıklı ama akşama kadar duruyolar kardeş kardeş başlara benimki yanaşıodu artık oda yanaşmıo tık yok zaten yuvayla da hiçç yokmuş gibi :(

çok aceleci davranıyorsunuz size bahsettim benim erkekde aynı durumdaydı ve erkegi ben izmir dışından aldım 2 saatlik yoldan getirdim kavga falan yoksa kalsın derim zamanla alışacaktır.

seher hanım eş seçimi yaparken en uygun olanı kuşunuzu guvendiğiniz bir üreticinin salmasına bırakarak en iyi anlaştığı kuşu almak. Bu şekilde olmadığı zaman benzer sorunlar çıkabiliyor. Bazen dişi erkeğe yaklaşmıyor bazende erkek dişiye... Yada erkek pasif oluyor çift olamıyorlar... Bazen de kuşlar çift olsalarda bakıcı kandan olmadıkları için yavrulara bakmıyor vs vs...
Bu gibi durumları en aza indirmek için bence yapılması gereken en mantıklı şey bildiğiniz ve güvendiğiniz bir üreticiden vasıflı kuşları daha yavruyken alıp eş tutmalarını sağlmak.

şu anda sizin beklemekten başka yapacak birşeyiniz yok. Eğer kuşlarınız eş tutmazsa erkeği değiştirebilirsiniz.

doğru diyorsunuz da bulunduğum ilçede üretici yok :(

çok aceleci davranıyorsunuz size bahsettim benim erkekde aynı durumdaydı ve erkegi ben izmir dışından aldım 2 saatlik yoldan getirdim kavga falan yoksa kalsın derim zamanla alışacaktır.

bakalım yapacak bişey yok zaten berrin hanım bekleyeceğiz en fazla ne kadar beklemeliyim acaba :)

Ben 1,5 aydır bekliyorum yalnız bende durum tam tersi dişi kuş bir türlü açılmadı çok pasif.

hem çok erken daha yeni almışsınız kuşu hemde kafes düzeniniz çok yanlış..yuvalığa paralel gelen tahtatünek kullanın plastikleri atın..

Serkan ustamın dediği gibi kafes duzeni de önemli.
Bulunduğunuz yerde üretici yoksa burada size yakın olan üreticler vardır, onlardan yardım alın.

hem çok erken daha yeni almışsınız kuşu hemde kafes düzeniniz çok yanlış..yuvalığa paralel gelen tahtatünek kullanın plastikleri atın..

haklısınız tahta tüneklerim daha gelmedi sipariş ettim o yuvalığıda değiştirdim daha büyük şimdiki paralel derken onu anlamadım ben

kafes tellerinden direk olarak yuvalık girişine tüneği takın..

Geri