Karadeniz Pet

Beni görünce konuşmuyor.

sertaylan

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 6-7 ay önce bir muhabbet kuşu aldım, ve şu an sanırım 8-9 aylık. Daha önce forumda hakkında bir kaç soru sormuştum. 4 ay önce kuşum ilk kelimesini söyledi. Şuanda 2 kelime söylüyor, birkaç farklı şekilde ıslık çalıyor öpücük atıyor. Ancak beni gördüğü zaman konuşmuyor. Uzağında olduğum zaman konuşuyor. Benden utanma ya da korkma gibi bir durum olabilir diye düşündüm ama elimden omzumdan inmiyor. Hatta şu an tüy dökümünde ve kafasını kaşıtıyor sürekli. Yanındayken tek yaptığı şey parmağımı ya da yanağımı uzattığımda öpücük atıyor. Parmağımı uzattığımda bazen kur yapar gibi gözlerinin çevresi iyice beyazlıyor kabarıyor ve parmağıma hafif hafif gagasıyla vuruyor ama konuşmuyor. Bir şeylerde yanlış mı yapıyorum bilemedim.

Bir de tüy döktüğü için kanatları iyice kısaldı uçamıyor. Tüy dökümü için damla aldım suyuna ekliyorum. Yem olarak "champion" kullanıyorum. (marka vermek kurallara aykırıysa kusura bakmayın) Başka bir şey yapmama gerek var mı? Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

başka yapmanız gereken tüyden çıkana kadar salmayın ve banyoluğa varsa takın birde sizin ona yeni kelime öğreteceğinizi sanıyordur sizi dinlemeye geçiyordur benim erkekte öyle yanına gittiğim zaman(artık gitmiyorum eşi var çünkü ) susuyordu ve beni dinliyordu böyle dibime kadar giriyordu ben uzaklaştığımda başlıyordu konuşmaya :)

Benim arkadaşımda var 1 yaşına gelmiş kızışmış durumda kuş 3-4 kelime konuşuyor ben parmagımı uzatıyorum geliyor banada yine konuşuyor bazende tv kumandasını elime alıyorum gagasına hafif dokunduruyorum sinirleniyor o zaman kafa sallıyor ve konuşuyor , oda tüy dökümüne girdi biraz halsizdi vitamin takviyesi yaptık düzeldi.

Geri