Karadeniz Pet

Benim kuşumun cinsi ne?

• Konbuyu başlatan safak
  • Başlangıç tarihi
S

safak

Guest
Arkadaşlar Kendimizi Tanıtalım bölümünde kendimi tanıttım.

Bu işe yeni başlıyor sayılırım.Çocukken kuş beslemiştik ama genel olarak amatörüm.

Ek resimdeki kuşumuzu 2 gün önce satın aldık.

Benim kuşumun cinsi nedir? Karakter olarak nasıldır?

Yaklaşık 1 aylık diye satın aldım.Sizce ne kadarlıktır bu yavru.?

İyi forumlar dilerim.

Şafak bey aramıza hoşgeldiniz.

Kuşunuza da maşallah diyelim, fotoğrafta ceresi tam belli olmadığından net birşey söylemek doğru olmaz ama bana erkek gibi geldi... Ceresinin daha net belli olacağı flash sız bir foto koyarsanız net cevap verilir. Ayrıca kuşunuz yavru 1,5 - 2 aylık civarı.
güle güle büyütün :)

Merhaba Emre bey.

Cevabınız için teşekkür ederim.

Kuşçu dan erkek diye satın aldık.Heralde yanlışıl yapmazlar değil mi?

Ceresinin etrafı mavi.

Bildiğim kadarıyla muhabbet kuşlarının da cinsleri varmış.

Benim kuşumun cinsi nedir?

MaşAllah güzel bi kuş fakat yerli cinse benziyor ve küçük olması çok iyi size alışması kolay olur

Kuşçu yanlış yaparmı yapmazmı bilemem, sonuçda karakter meselesi :) Ama dediğim gibi resimler bizi yanıltmıyorsa büyük ihtimal erkek.
Cinsi yani ırkı bana da Yerli gibi geldi. Maşallah rengi de çok guzel. Kuşunuz yavru olduğundan size alışması kolay olacaktır.

Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Aslında kuş maceramıza 10 gün önce başladık.1 dişi 1 erkek kuş aldık.

Erkeğin tüyleri bile daha tam çıkmamıştı.Fakat nedendir bilemiyorum erkek 5 gün sonra öldü.(Kesinlikle üşütmedim, kuşçudan aldım dükkanın önünden arabamla eve getirdim.Evde de oda sıcaklığı 23 derece.)

Fakat 5 gün boyunca 1-2 kez yem yerken gördüm onda da kuş 1 yemi yemek için 5-10 sn kadar uğrasıyordu.Ağzında geveliyordu.

Durumu kuşçuya anlattım resim çek yenisini verelim dedi.

Bende bu 1 haftalık süre zarfında araştırma yapmıştım ve öğrendimki muhabbet kuşunu ilk etapta sadece erkek alıp alıştırmak ve sonra dişi almak daha mantıklıymış.Yoksa alıştırmak zor oluyormuş.

Bende kuşçuya söyledim ve dişi kuşu verip bu erkek kuşu aldım.Alıştıktan sonra da yanına dişi kuş alacağım.(yalnız başına yaşamasını kabullenmek istemiyorum)
Diğer ölen kuş içinde malzeme yem vs alacağım.Adam kabul etti.

Sizce doğru mu yapmışım ?

Bu arada kuş ilk geldiğinde çok korkaktı 2 gündür akşamları alıştırmaya çalışıyorum.1 gün sadece elimi kafesin yanında tuttum ve elime alışmasını sağladım.Artık elimden korkmuyor.
Hatta dün akşam elimi kafesin içine soktum biraz ıkına ıkına da olsa parmağıma geldi birkaç kez.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri