Karadeniz Pet

Bes gündür ayni kafeste olan iki kusu ayirmak

Arzu Akcay

Yeni Üye
Slm arkadaslar. Bir sorum olacakti. Üc hafta önce bir muhabbet kusu almistim. Cok ürkek oldugu icin pek alismadi bana. Bir tanidigim muhabbet kusu üretiyor. Ona kendi kusumu verip yeni bir kus alacaktim. Ama yeni alacagim kusla kendi kusum cok iyi anlasinca ikisini ayirmak istemedim. Zor olsada ikisini birden alistirabilirim diye düsündüm. Fakat yanildim. Benim kus digerinide iyice yabanilestirdi. Kisacasi simdi ilk aldigim kusu tanidigima vermek istiyorum. Fakat öbür kusla cok iyi anlstilar. Acaba küsüp üzülebilir mi? Tanidigim yavru oldugu icin kolayca alisacagini söylüyor ama icim rahat degil. Bilgisi olan var mi?

Muhabbet kuslari her zaman toplu halde yasamaktan hoslanir. Tanidiginiz dogru soylemis. 2 kus ile egitim olmaz sadece uretim olur. Karar sizin.

Korkum kusun yalniz kalinca küsmesi. Bu beni düsündürüyor.Birbirlerine cok alismislardi.

3 hafta aslında kısa bir zaman ama, diğer kuş size daha çok alıştiysa ilk kuşu verin. Üzülüp üzülmeyecegini bilemem ama, yanına es gelince unutur. :) ikinci kuş dediğiniz gibi yavruysa daha kolay eğitilebilir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:07 -->-> Daha önceki mesaj 21:05 --

Sürekli ilgilenirseniz kusmez ;)

Ilk kus 3 aylik. Ikinci aldigim 5 haftalik. Cevaplariniz icin tesekkürler. Sanirim ilk kusu arkadasima verecegim.

Cinsiyette onemli ikiside erkek mi?

büyük olan erkek. kücük olan daha tam belli degil ama disi sanirim.

cinsiyet farkı alışması açısından önem taşır mı?

Geri