Karadeniz Pet

Beslenme Programı

• Konbuyu başlatan Faruk ÖZÖKTEM
  • Başlangıç tarihi
F

Faruk ÖZÖKTEM

Guest
Merhaba arkadaşlar ben sizden benim için ve kuşlarım için çok önemli bir konuda yardım istiyorum.
Araştırmama rağmen bu tarzda birşey bulamadım. Ben kuşlarıma imkan el verdikçe en güzel şekilde bakmaya beslenmelerine dikkat etmeye çalışıyorum.
Sizden istediğim şey beslenme çizelgeleri nasıl olmalı bir tabloya dökersen neyi ne zaman ne kadarr sürede bir vermeliyiz? Neler olmazda olmazdır?

Faruk arkadaşım çok güzel bir soru sormussun gerçekten :) ben kusuma neler verdigimi söyleyeyim marul veriyorum 2 gun kafeste duruyor. Elma veriyorum 3 saatligine. Yemini hergun ufluyorum 2-3 gunde bir yemini tazeliyorum.

Dediğin gibi bende de haftada bir kez marulu yeşilliği ve haftada bir meyvesi kesinlikle veririm. Daha sonra yem olayına gelince versela laga markalı yemi kullanıyorum ve hergün yemliklerini suluklarını yıkayıp üfleyip temizliyorum suluklarına haftada iki kere vitaminlerini damlatıyorum yemlerine ise birazcık yulaf çok az miktarda nijer yine aynı şekilde keten koyuyorum haftada iki kezde dal darılarını veririm (bayılıyorlar :)) ) başka neler yapmalıyım başka neler koymalıyım?

Yumurta mamasını yazmayı unutmuşum onu da yapıyorum. Ama ballı kraker yapmamıştım onu da yapıp vereceğim.

Levent Acar hocam nijeri ve keteni kesiyorum dedikleriniz doğrultusunda. Yulaf vereyim mi sizce o kalsın mı azar azar zararı olur mu ?

O kadar abartmaya ne gerek var tablo falan ilkokula giden çocuk mu sonuçta kuş. :)
Yemini suyunu tazele arada bir meyve sebze ve mama ver yeterli.

Geri