petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

beslenme programı ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve uğurbahçeli tarafından 26 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. uğurbahçeli

uğurbahçeli New Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar şuanda kuslarimin vitamin ve mamalarını Eksik etmiyorum ama bu isi bir düzene sokup dengeli ve saglikli beslenmelerini istiyorum . bu konuda belirli bir beslenme programı varsa paylaşabilir misiniz

2. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    kızgınlık zamanı yumrutlama zamanı yavru zamanı tüy dokum zamanı
    bu donemlerde verılecekler bellı yani alsana program :)

3. uğurbahçeli

uğurbahçeli New Member

Beğenileri:
    0
    Cevabiniz için tesekkur ederim benim programdan kastim haftalik bir beslenme döngüsü. Mesela şuan vitamini haftada 2 gün veriyorum mamayi pazardan pazara. Bir yazıda okumuştum haftanin belli günleri suları kafeslerden cikartip ertesi gün vitaminli suyu daha çok içmeleri saglaniyormus. Acaba dogru bir uygulama mı bunu merak etim. Bu konuda uygulanan etkili bir program varmıdır Selamlar

4. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    susuz bırakmaya ben karsıyım muhakkak su içer kuş eryada gec ıcmıyorsa mamaya katılanlardan alırsın :) yazdıgım gıbı kuşun durumuna ve zamanına gore program uygularız biz tek beslıyorsa haftada 2 gun mama haftada bır gun yesıllık bır gunde meyve verebılırsın en basıt olarak

5. Ayşe KILIÇ

Kendi programınızı en iyi kendiniz yapabilirsiniz Uğur Bey.Ama ben kesinlikle aç ya da susuz bırakmaya karşıyım.Bir örnek olması açısından kendi düzenimden bahsedeyim isterseniz.Pazartesi ve perşembeleri vitamin günümüz.Cuma mama günümüz. haftada 2 günde meyve sebze veriyorum.Bu şekil yani:)

6. uğurbahçeli

uğurbahçeli New Member

Beğenileri:
    0
    Vitamin olarak ne tavsiye edersiniz peki bende şuan mevcut olan neo-tramicin. Vitaform ve avisol var bunlardan hangisi daha faydali olur tesekkurler

7. Ayşe KILIÇ

Neo-terramycin ve vitaform vitaminli antibiyotiktir.Sakın bunları kullanmayın..Yani sebepsiz kullanmayın demek istiyorum.İlaç onlar..vitamin gibi duzenli kullanırsanız yeri gelip kusunuz hasta oldugunda ve antibiyotige ihtiyacı oldugunda bu ılaclar isteseniz de işinize yaramaz.Çünkü kuşunuz o ilaçlara bagısıklık kazanmış olur. Ben vitamin olarak avivit ve avisol kullanıyorum. Supravit de iyidir .Siz elinizdeki vitamin avisolu düzenli kullanabilirsiniz.

#7 Ayşe KILIÇ, 27 Ekim 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 27 Ekim 2014
  8. uğurbahçeli

uğurbahçeli New Member

Beğenileri:
    0
    Ben bunları bir suredir kullaniyordum vitamin diye kesiyim o zaman çok tesekkur ederim bilgilendirme için

9. Ayşe KILIÇ

Evt keserseniz iyi olur.Rica ederim :)

10. uğurbahçeli

uğurbahçeli New Member

Beğenileri:
    0
    Bu arada bende birde avimineral var haftada birde ondan versem bir sorun olurmu acaba

11. Ayşe KILIÇ

Hayır bi sorun olmaz,aksine mineral desteği olur.Kullanabilirsiniz.

12. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bende yapay vitamin kullanılmasına karşıyım. Sebze meyveye alıştırarak herşeyin doğalı verilmeli.

Sayfayı Paylaş