Karadeniz Pet

beslenme ve vitamin

wanchope

Meraklı Üye
kuşu ilk aldığımda bir miktar kanarya yemi de aldım. karıştırarak veriyorum. kanarya yemi bittiğinde tazelemeli miyim? ayrıca her su değişiminde vitamin takviyesi gerekli mi?

Vitamin takviyesini haftada bir yapın eş varsa haftada 2 kez yapmanız yeterli olacaktır, kullanabilirseniz doğal vitaminler kullanın, kanarya yemi yerine sırf muhabbet yemi verirseniz sizin için daha iyi olacaktır... :)

Son düzenleme:
Bildiğim kadarıyle her su değişiminde vitaminin bir anlama yok .Haftada 1 yada 2 defa uygulasanız yeterli.

Kanarya yemi sade ise %20 oranında karıştırıp verebilirsin. Karışık kanarya yemi içindeki yağlı tohumlar muhabbet kuşlarında yağlanmaya neden olur. O bakımdan yem yensin bitsin diye düşünüyorsa çok az oranda vermelisin.
Vitamini de haftada 1 gün sulukta 1 gün kalacak şekilde verebilirsin.

Son düzenleme:
kisisel tercihdir belki ama ben kusuma vitamin yerine dogal urunler vermeye çalışıyorum elimden geldigi kadar

teşekkürler. rica etsem, doğal vitamini biraz açabilir misiniz :)

Meyve ve sabzelerin suyundan elde edilen vitaminler gibi kendin sıkıp verebilirsin... :)

Son düzenleme:
vitamin miktarını da öğrenebilir miyim. kaç damla olmalı mesela :)

Size hazır vitaminden örnek vereyim multivitamin paketinden bir suluğa 3 damla yeterli olacaktır... :)

Geri