petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Beyazgülüme yardım edin

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Beyazgül tarafından 2 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. Beyazgül

Beyazgül New Member

Beğenileri:
    0
    Dişi muhabbet kuşum çok hareketsiz kanadının biri aşagıda sürekli titriyor ama eşiyle ilgileniyor birbirlerini kaşıyorlar ağızlarına kusuyorlar yemlerini yiyorlar ama yinede dişi kuşum çok isteksiz ve huzursuz gibi gözüküyor üstelik uçamıyor ve yuvalığa karşı çok ilgisiz hiç girdiğini görmedim ama ceresinin üstü koyu kahverengi uzman arkadaşlardan yardım istiyorum.

2. gamze arat

gamze arat Member

Beğenileri:
    0
    Kusun resmini atarsaniz iyi olur kanatlarina bakmak icin. Kanadi incindi vs. ise o yuzden asagida tutuyor olabilir. Ucamamasi da bu yuzden olabilir. Kanadiyla alakali bi sikinti varsa, onun keyfini kacirir. Yuvaliga falan girmemesinin nedeni bence bundan. Dedigim gibi resim atin. Tecrubeli arkadaslar daha yardimci olur. Sorun kanattaysa one onu tedavi etmelisiniz

3. Beyazgül

Beyazgül New Member

Beğenileri:
    0

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:10 -->-> Daha önceki mesaj 19:08 --

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:11 -->-> Daha önceki mesaj 19:10 --

Ne kadar yardımcı olur bilemem ama farklı resimler isterseniz atabilirim

4. gamze arat

gamze arat Member

Beğenileri:
    0
    Bende uzman degilim ama bi tane tam yandan bi tane de on taraftan atin bakalim resim onlar daha yardimci olur bence

5. Beyazgül

Beyazgül New Member

Beğenileri:
    0
    Bugun uçurmaya çalıştıktan sonra biraz kendine geldi titremesi azaldı biraz kanatlarını kontrol ettim herhangi bir olumsuzluk göremedim sanırım bazı kanat tüyleri yıpranmış tüy değiştiriyor olabilirmi eşiyle çok ilgileniyor yumurtlama desem yuvaya girmiyor sakin bir yere aldım bi kaç gün bekliycem kanatlarını günlük ben açıp kapatsam yararı olurmu bugun yaptım hoşuna gitti sanki sizce ne yapmalıyım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:56 -->-> Daha önceki mesaj 19:55 --

Kanadı şu an eşit görünüyor

6. gamze arat

gamze arat Member

Beğenileri:
    0
    Bence siz hic ugrasmayin kanatlariyla. Kafes kucukse kus kafesin icinde cirpinirken tuyleri bozulmus olabilir. Kafesinizdeki oyuncaklari kaldirmalisiniz. yer acilmis olur. Hem
    ciftlesmesi istenilen kuslarda kafesteki oyuncak kuslarin ilgisini dagitabiliyomus. O yuzden oyuncaklari cikarin varsa basit bi salincak koyabilirsiniz isterseniz. Eger kus uzun suredir kafesteyse ciftlesmesi icin o yuzden guzel ucamamis olabilir. Yaglanma var mi bilmiyorum ama onlem amacli suyuna bikac damla limon damlatabilirsiniz. Kuslariniz es tutmuslar dediginize gore ama ortamlari cok onemli. Yavru almak istiyosaniz bakimini iyi yapmalisiniz. Mama, kizistirici vs... Kuslari hic kafesten cikarmamalisiniz ve onlardan ilginizi cekmelisiniz. Sakin sessiz bi yerde kendi baslarina kalsinlar. Siz yemini suyunu degistirmek icin ugrayin yanlarina yeterli. Ciftlesme sesi dinletmek ise yarayabiliyomus. Ara ara dinletebilirsiniz.

7. Sedat TELLI

Beğenileri:
    0
    üstten kuyruk aaşşada gibi duruyor net resmini atın yumurtada olabilir yumurtlamaya yakın kanatlar titrer hafiften

8. Beyazgül

Beyazgül New Member

Beğenileri:
    0
    Ben uzun bir süre gamze aratın dediği gibi ilgilenmek istemiyorum sessiz sakin bir yere aldım ama güneş ışıgı alıyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:01 -->-> Daha önceki mesaj 21:00 --

Yumurtada olan kuş yuvalığı ile ilgilenmesi gerekmezmi

9. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Kafes içindeki oyuncakları salıncakları komple alın, tek 1 tünek kalsın o yeter, kuşlara kafes içinde kanat çırpacak yer kalsın. Mümkünse daha geniş bir kafes alın. Yavru almak istiyorsan kuşları salmamalısın.

10. Beyazgül

Beyazgül New Member

Beğenileri:
    0
    Tamam levent

Sayfayı Paylaş