Karadeniz Pet

bi akıl verin lütfen:( şanssız bebek mubişim

falinak

Yeni Üye
herkese merhaba.
arkadaşlar tam 1 ay önce iki tane yavru yumurtadan çıktı.biri gayet sağlıklı,diğerinin ayağında bir sorun var.veterinerlik fakültesinde kanatlı hayvan konusunda uzman bir doktora götürdüm.annesi ard arda 20 tane yumurtladığı için kendi kalsiyum stoklarını bitirmiş.ve bu bebeğimiz kalsiyum eksikliği ile yumurtadan çıkmış. ayağı içeri basıyor.topallıyor. doktor ilaç yazdı. bu akşam vermeye başlıycam. birde biraz büyüsün bacağını kıralım tekrar kaynasın dedi. siz hiç böyle bişey duydunuz mu? bir yandan diyorum bi damla canıyla bu acıya nasıl dayanır birde bakıyorum doğru düzgün yürüyemiyor. ömrü boyunca böyle mi kalsın bilemedim. o şaşkınlıkla aklıma bile gelmemiş acaba uyutup mu yaparlar,yada ne kadar büyümesi gerekir die sormamışım doktora.
canım çok sıkıldı. bide görseniz o kadar tatlı ve uysal :(((

ay kıyamam çok üzüldüm..inşallah kırmaktan başka bir tedavisi vardır :(

hangi fakülteymış bu ya merak ettım muhabbetkusuyla bu kadar ılgılenen bır dr gormedım ben daha dokdor ne dedıyse o sonucda hekımden daha ıyı bılemeyız

İst. Avcılar veterinerlik fakültesine götürdüm:(

fakülteler genelde araştırma yapmayı severler denek olarak kulanmasınlar sızin kuşu
ama tekrarlıyorum doktor en ıyısını bılır

evet fakülteler için böyle bir durum fırsattır , denek kullanabılırler

Geçmiş olsun çok üzüldüm :(.İnşallah kuşunuz sağlığına kavuşur.

ömür boyu canı yanacağına bi kere yansın diyorum ben.. (üzülerek :( )

Çok geçmiş olsun bazen insanlardada bu böyledir yanlıs kaynama olabilir ve kırılması gerekıyor o küçücük can buna nasıl dayanır bilemiyorum ama tekrardan geçmiş olsun

Yazik gunah izin vermeyin ayaginin kirilmasina birakin zor yurusun en azindan cani yanmaz . Kucucuk bir cani var goz gore gore ayagi kirilirmi hic.

ilginiz için teşekkür ederim arkadaşlar.
ne yapacağıma henüz karar veremedim. biraz büyüsün bakalım hayatını ne kadar etkileyecek ona göre bakıcaz artık.yeme düştü.şimdilik kafes dibinde dolanıp duruyor.aynı gün yumurtadan çıkan kardeşi tavanlarda geziyor.bizimkisi de öyle bakıp kalıyor. işin kötü tarafı anne baba hep diğer yavruya ilgileniyor. herkes şanslı doğmuyor lafı bir kez daha anlam buluyor:(

Benim söylediğim veterinere götürün lütfen. En iyi tedaviyi o veteriner yapar. Belki küçükken düzeltilebilecek bişeydir ihmal etmeyin. O veterinere gitmek için insanlar şehir dışından geliyorlar

Geri