Karadeniz Pet

Bi bakamısınız lütfen acil ?

burak atalay

Yeni Üye
3 ay önce bi yavru kuş almıstım kuş iyi güzel daha sonra kafesten cıkardım zorla soktum diye hırçınlaştı ogün bugundur elımı koparcak sınırını bilmiyor elinle oynuyor ama acaip ısırıor kendını swvdırırdı sımdı oda yok valla sıkıldım bu işten suanda kuş 4 aylık bunun yanına bi eş alıpta çiftleştirsem
1.yapabilrimyiim daha ilk olacak
2.yeni yavruyu 10 gün sonra başka kafese alıp özel ilgilencem olurmu
3.bu muhabbet kuşlarını nasıl böyle yerınde put gibi oturtup deli gibi sevebilcez arkadaşım kafesini gözünü heryerini kaşıyor kuş öyle sabit
Sorularıma cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

KAfese zorla sokarsanız hırçınlaşır tabi. Bundan sonra güvenini kazanmanız zor olacak ama yapabilirsiniz. Yavru alırsanız sakın anne baba beslediği halde ayırıp beslemeyin yazık edersiniz
Kuşlar canlıdır. Onlara her istediğinizi yaptıramazsınız. Öyle put gibi dursun seveyim istiyorsanız tüylü bir oyuncak kuş alın onu sevin kuşa da yazık etmeyin. Siz ona yeterli ilgiyi gösterirseniz o sizi sevdirmek için yanaşır zaten

KAfese zorla sokarsanız hırçınlaşır tabi. Bundan sonra güvenini kazanmanız zor olacak ama yapabilirsiniz. Yavru alırsanız sakın anne baba beslediği halde ayırıp beslemeyin yazık edersiniz
Kuşlar canlıdır. Onlara her istediğinizi yaptıramazsınız. Öyle put gibi dursun seveyim istiyorsanız tüylü bir oyuncak kuş alın onu sevin kuşa da yazık etmeyin. Siz ona yeterli ilgiyi gösterirseniz o sizi sevdirmek için yanaşır zaten

Yavrunun sonsuza kadar anasını. Babasını. Yanında yasıcak hali yokya reis .kuş kuş değil canavar anasını satayım aşırı saldırgan yavrusu olsa onada zarar verir diye korkuyorum

Yavrunun sonsuza kadar anasını. Babasını. Yanında yasıcak hali yokya reis .kuş kuş değil canavar anasını satayım aşırı saldırgan yavrusu olsa onada zarar verir diye korkuyorum

Biraz daha DÜZGÜN konuşursan sevinirim .

kendi yavrusuna bir şey yapmaz , tabi rahatsız etmezsen . ayrıca kuş daha 4 aylıkmış , ama muhabbet kuşları en az 6-8 ay arası çiftleşirler .

Bi an bana söylüyosun zannettim kızdım. Sonra yavruya söylediğini anlamam beni daha çok dehşete soktu. Arkadaşım bak belliki sen böyle kuş bakamayacaksın. Yazık yavrucağa ver başka birisine en kötü git petshop'a satta biraz daha rahat etsin zavallı. Onun sevgiye ihtiyacı var. Sen böyle yaklaşırsan ona alıştırmayı seni sevmesini de bekleme

1 sen kuşu strese sokacaksın ve o kuş zaten yumurtlasa bile onu kırar,zaten kuşunda küçük 6 aydan aşıgıya eşleşmiyorlar
2 sen zaten yavruda alsan insan gibi düzgüncene bakmadıkça yine aynı bunun gibi olucak bi faydası olmaz kendin kuşa iyi davranmaya başlarsan bu kuşunda alışır
3 o kuşta bi canlı put gibi oturmaz put gibi otursun istiyosan gidip kuş degilde put alıcaksın

Geri