petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

bi bakar mısınız ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Bedirhan KARAKOÇ tarafından 10 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    kuşumu alalı 16 gün oldu geldiğinde çektiğim fotoğraflarda Safir :

Fakat evde 2 kişi yüzünden düzgün eğitemedim

Teyzem : kuşdan korkuyor kuşun oladuğu yerde bulunduğu için dışarı çıkartmıyor

Dedem : kuşları çok seviyor ne kadar zorlasamda kavga edecek durumda olsakda kuşu avuçlayıp seviyor

kuşum omzuma geliyor kafese girmek istemiyor zor sokuyorum elimi hafif ısırmaya çalışıyor fakat canımı yakmıyor parmağımdan kaçıyor ve sevdirmiyor halbuki geldikten 3 gün sonra parmağımdan inmiyordu umudum yok şuan ne yapacağımı bilmiyorum bana eğitim konusunda bana tekrar güvenmesi konusunda yardımcı olurmusunuz ?

Biliyorum uzun oldu kusura bakmayın

#1 Bedirhan KARAKOÇ, 10 Mart 2014
    Son düzenleme: 10 Mart 2014
  2. behcetik
    Gizli

behcetik Guest

Alakasız olacak ama o tüneği telin arasına nasıl soktun benimki girmedi de

3. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    düz sokup çevirdim kardeş standart tel boyutunda böyle oluyor seninki küçük mü ?

4. Okan Tufan

Okan Tufan Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Düz sokup yan çeviriyorsun hazır satılıyor :) bu arada kuş eğitmek sabır ister kuşu eğitmek istediğiniz zaman kafesten çıkarın ve teyzenizin olmadığı odaya götürün yere bir bez serin yem koyun ona avucunuzdan yemesini öğretin adım adım ilerleyin zaten parmağınıza konuyormuş

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

5. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    kardeş artık parmağıma gelmiyor ve ayrıca zaten elimden yiyordu artık yemiyor

6. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Valla öyle bir durumda ben de olsam korkarim gitmem kimseye
    Teyzeni de dedeni de engelleyeceksin
    Kuşun nesinden korkarlar onu da hiç anlamam ya neyse
    Benim kuzenim de kuş uçunca korkup kafasini sakliyordu bagirarak
    Minnacik efendi kuş dev gibi sana mi zarar verecek
    Yok işte anlatamiyorsun

7. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    onu bende diyorum hayvanlardan tümüyle korkuyor alt tarafı küçücük kuş ama anlamıyor peki onları engelledikten sonra bana hangi yolu izleyeceğimde yardımcı olur musunuz ?

8. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kardeşim sen hayvanla ne kadar ilgilenirsen zaman geçirirsen sana o kadar çok baglanir
    Bahsettigin kişileri halledince artik sabah akşam onunla konuş yani kafesten çikartmasan bile içinde
    Parmaginin üstüne çikart sürekli konuş cümleler kur
    Benim kuşum cümle kuruyordu abartisiz
    ''Sen cici bir kuş musun'' diyen kuş gördün mü nadirdir
    Hayvanla sürekli konuş o dinlemiyor gibi görünüyor ama kayda aliyor
    Bazen soguk davransa da üzülme yavaş yavaş her şey
    Kafesin içindeyken sen atiyorum kitap okurken bile sık sık konuş sevdigini hissettir
    Onu gün içinde yalnizliga hapsetme en önemlisi bu
    Yine yazariz sen böyle başla

9. Cem Temiz
    Gizli

Cem Temiz Guest

kenarlarından azcık deliceksin dostum ozmn girer bak fotoda da öyle zaten.

10. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    Semiha abla sen yazdıktan sonra yarım saat kadar elimden yem yedirdim daha sonra bilgisayarın başına geçtim omzuma çıktı arada klavyeyle oynadı foruma yazı yazarken elimi ısırmaya çalıştı falan sonra omzumda yarım saat kadar uyudu sonra omzumda 1 saat kadar uyanık bilgisayara baktı konuştum falan dört buçukta teyzem geldi kuşu kafese sok dedi yoksa eve girmiyor kuşu oda seviyor fakat korkuyor kuşum kafese girerken zorluk çıkarıyor güvenini kaybetmesinin bir nedeni de bu olabilir kuşum kafesi sevmiyor girerken parmağımdan gerileyip avucuma giriyor ve güvenini kaybediyor kafese sokma konusunda da yardım eder misin :/ aynı zamanda yine biraz güvenini kazandığımı fark ettim yardımın için saol

11. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kafese girmek istemiyorsa yine tatli tatli konuşa konuşa girdirmeyi dene parmaginda
    Hayvanin illa dişarda durmasina gerek yok o kafesteyken de sevgi ilgi gösterebilirsin
    Kafese hiç girmiyorsa o zaman bi kaç gün kafesten çikartmadan sürekli konuş ki kafesini de benimsesin.
    Kafese elini sok parmaginin üzerine çiksin yine sürekli cümleler kur sevdigini söyle hayvanlar sevildiklerini hisseder.
    Dişarda rahatsa keyfi yerindeyse de girmek istemez kuş.
    Omzunda uyumasi sana güvendigini gösterir bu iyiye işaret dogru yolda ilerliyorsun
    Sürekli onunla iletişim halinde olmalisin
    Bi bakmişsin dediklerini tekrarliyor kerata :)

12. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    elimi kafese soktuğum an kapının oraya gelip çıkacak delik arıyor yem değiştirmeye çalışıyorum yemliğin deliğine kafasını sokuyor kapatamıyorum da sıkışır diye o da çıkıveriyor yine de çıkarmayacağım birkaç gün teşekkür ederim öneri için

13. Semiha Feyza BAYYURT

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Dikkat et korkmasin ama

14. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    pekala normal ötüyor fakat bazen böyle sesi kalınlaşıyor ve ağlamaklı çıkıyor sanki ağlar gibi neden oluyor ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:32 -->-> Daha önceki mesaj 18:11 --

Semiha abla kuşu dediğin gibi 2-3 gündür kafesten çıkarmıyorum az önce çıkardım fakat yine de geri girmiyor başka ne yapabilirim kafese alışması için ?

15. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Bak kafese benim kuşta girmiyor ben bir yöntem buldum kuşu kafesin kapısına yaklaştırıyorum tam sokacakken kafasına dokunuyorum o arada kuş anlamadan kafesin içinde oluyor :)

16. Necati ÜNAL
    Gizli

@Bedirhan KARAKOÇ neden böyle amatörce bir soru sordun daha profesyonel konuları cevaplıyorsunuz. İnsanlara bilgi veriyorsunuz (yada bilmediginiz bir şeyi sıkıyorsunuz.) lütfen arkadaşlar sözüm sadece bedirhana değil bilmediğiniz bir şeyi insanlara fikir olarak vermeyin.

17. Abdullah Dener

Abdullah Dener Active Member

Beğenileri:
    1
    Necati Ünal 'a katılıyorum.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

18. Emre KARAN

Emre KARAN New Member

Beğenileri:
    0
    Yapacakların şunlar. İlk önce kuşu elinden yem yedirmeye çalış kafesin içinden. Onu sevmeye çalış. Kafasını okşa göğsünü okşa. Ama kafesin içinde yap bu işlemleri. Daha sonra sal onu, yine elinden yem yedirmeye çalış. Teyzen korkuyorsa odaya girmesin yada teyzenin olmadığı oda da sal kuşu. Çünkü kuş daha fazla korkmasın. Sakın umudunu yitirme. Sadece biraz sabret. Ve ben inanıyorum ki teyzenin kuş fobisini bile yenecektir bu kuşla. Boyna kuşun üstüne gitme. Bırak kuş biraz çevreyi gözlemlesin. Hadi kolay gelsin.

19. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    Necati kardeşim benim internetten öğrendiğim dikkat etmediğim muhabbet kuşları hakkında bir sürü yazı okudum bazı konular hakkında az çok bilgim var bazı konularda yok terzi kendi söküğünü dikemez derler kendi kuşumu anlamakta güçlük çekiyorum sıktığımı düşünüyorsan bu senin düşüncen kusura bakma

20. Necati ÜNAL
    Gizli

Mesajlarına bakıyorum da her soruya profesyonel bir şekilde cevap vermişsin. Hemde çok profesyonel sorulara bile cevap vermişsin (artık doğrumu yanlışmı sıktınmı bilemem.) ama bu kadar kolay bir soruya bilemiycem. Samimi bulmuyorum. kusura bakma. ama attığını düşünüyorum. Lütfen bir daha kimseye bilgi verme. Çünkü bu kadar kolay bir soru bile soruyosan istersen bi gir bak kendi profiline ne kadar çok soru cevaplamışsın bu kadar küçük soruyuda kendin bilmem gerekirdi. Lütfen insanları yanlış Y-Ö-N-L-E-N-D-İ-R-M-E !

Sayfayı Paylaş