Karadeniz Pet

bi bakar mısınız ?

Bedirhan KARAKOÇ

Paylaşımcı Üye
kuşumu alalı 16 gün oldu geldiğinde çektiğim fotoğraflarda Safir :

8D470065DFAE410998D11478D3C8E88A.jpg

Fakat evde 2 kişi yüzünden düzgün eğitemedim

Teyzem : kuşdan korkuyor kuşun oladuğu yerde bulunduğu için dışarı çıkartmıyor

Dedem : kuşları çok seviyor ne kadar zorlasamda kavga edecek durumda olsakda kuşu avuçlayıp seviyor

kuşum omzuma geliyor kafese girmek istemiyor zor sokuyorum elimi hafif ısırmaya çalışıyor fakat canımı yakmıyor parmağımdan kaçıyor ve sevdirmiyor halbuki geldikten 3 gün sonra parmağımdan inmiyordu umudum yok şuan ne yapacağımı bilmiyorum bana eğitim konusunda bana tekrar güvenmesi konusunda yardımcı olurmusunuz ?

Biliyorum uzun oldu kusura bakmayın

Son düzenleme:
Alakasız olacak ama o tüneği telin arasına nasıl soktun benimki girmedi de

düz sokup çevirdim kardeş standart tel boyutunda böyle oluyor seninki küçük mü ?

Düz sokup yan çeviriyorsun hazır satılıyor :) bu arada kuş eğitmek sabır ister kuşu eğitmek istediğiniz zaman kafesten çıkarın ve teyzenizin olmadığı odaya götürün yere bir bez serin yem koyun ona avucunuzdan yemesini öğretin adım adım ilerleyin zaten parmağınıza konuyormuş

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Düz sokup yan çeviriyorsun hazır satılıyor :) bu arada kuş eğitmek sabır ister kuşu eğitmek istediğiniz zaman kafesten çıkarın ve teyzenizin olmadığı odaya götürün yere bir bez serin yem koyun ona avucunuzdan yemesini öğretin adım adım ilerleyin zaten parmağınıza konuyormuş

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

kardeş artık parmağıma gelmiyor ve ayrıca zaten elimden yiyordu artık yemiyor

Valla öyle bir durumda ben de olsam korkarim gitmem kimseye
Teyzeni de dedeni de engelleyeceksin
Kuşun nesinden korkarlar onu da hiç anlamam ya neyse
Benim kuzenim de kuş uçunca korkup kafasini sakliyordu bagirarak
Minnacik efendi kuş dev gibi sana mi zarar verecek
Yok işte anlatamiyorsun

Valla öyle bir durumda ben de olsam korkarim gitmem kimseye
Teyzeni de dedeni de engelleyeceksin
Kuşun nesinden korkarlar onu da hiç anlamam ya neyse
Benim kuzenim de kuş uçunca korkup kafasini sakliyordu bagirarak
Minnacik efendi kuş dev gibi sana mi zarar verecek
Yok işte anlatamiyorsun

onu bende diyorum hayvanlardan tümüyle korkuyor alt tarafı küçücük kuş ama anlamıyor peki onları engelledikten sonra bana hangi yolu izleyeceğimde yardımcı olur musunuz ?

onu bende diyorum hayvanlardan tümüyle korkuyor alt tarafı küçücük kuş ama anlamıyor peki onları engelledikten sonra bana hangi yolu izleyeceğimde yardımcı olur musunuz ?

Kardeşim sen hayvanla ne kadar ilgilenirsen zaman geçirirsen sana o kadar çok baglanir
Bahsettigin kişileri halledince artik sabah akşam onunla konuş yani kafesten çikartmasan bile içinde
Parmaginin üstüne çikart sürekli konuş cümleler kur
Benim kuşum cümle kuruyordu abartisiz
''Sen cici bir kuş musun'' diyen kuş gördün mü nadirdir
Hayvanla sürekli konuş o dinlemiyor gibi görünüyor ama kayda aliyor
Bazen soguk davransa da üzülme yavaş yavaş her şey
Kafesin içindeyken sen atiyorum kitap okurken bile sık sık konuş sevdigini hissettir
Onu gün içinde yalnizliga hapsetme en önemlisi bu
Yine yazariz sen böyle başla

Kardeşim sen hayvanla ne kadar ilgilenirsen zaman geçirirsen sana o kadar çok baglanir
Bahsettigin kişileri halledince artik sabah akşam onunla konuş yani kafesten çikartmasan bile içinde
Parmaginin üstüne çikart sürekli konuş cümleler kur
Benim kuşum cümle kuruyordu abartisiz
''Sen cici bir kuş musun'' diyen kuş gördün mü nadirdir
Hayvanla sürekli konuş o dinlemiyor gibi görünüyor ama kayda aliyor
Bazen soguk davransa da üzülme yavaş yavaş her şey
Kafesin içindeyken sen atiyorum kitap okurken bile sık sık konuş sevdigini hissettir
Onu gün içinde yalnizliga hapsetme en önemlisi bu
Yine yazariz sen böyle başla

Semiha abla sen yazdıktan sonra yarım saat kadar elimden yem yedirdim daha sonra bilgisayarın başına geçtim omzuma çıktı arada klavyeyle oynadı foruma yazı yazarken elimi ısırmaya çalıştı falan sonra omzumda yarım saat kadar uyudu sonra omzumda 1 saat kadar uyanık bilgisayara baktı konuştum falan dört buçukta teyzem geldi kuşu kafese sok dedi yoksa eve girmiyor kuşu oda seviyor fakat korkuyor kuşum kafese girerken zorluk çıkarıyor güvenini kaybetmesinin bir nedeni de bu olabilir kuşum kafesi sevmiyor girerken parmağımdan gerileyip avucuma giriyor ve güvenini kaybediyor kafese sokma konusunda da yardım eder misin :/ aynı zamanda yine biraz güvenini kazandığımı fark ettim yardımın için saol

Semiha abla sen yazdıktan sonra yarım saat kadar elimden yem yedirdim daha sonra bilgisayarın başına geçtim omzuma çıktı arada klavyeyle oynadı foruma yazı yazarken elimi ısırmaya çalıştı falan sonra omzumda yarım saat kadar uyudu sonra omzumda 1 saat kadar uyanık bilgisayara baktı konuştum falan dört buçukta teyzem geldi kuşu kafese sok dedi yoksa eve girmiyor kuşu oda seviyor fakat korkuyor kuşum kafese girerken zorluk çıkarıyor güvenini kaybetmesinin bir nedeni de bu olabilir kuşum kafesi sevmiyor girerken parmağımdan gerileyip avucuma giriyor ve güvenini kaybediyor kafese sokma konusunda da yardım eder misin :/ aynı zamanda yine biraz güvenini kazandığımı fark ettim yardımın için saol

Kafese girmek istemiyorsa yine tatli tatli konuşa konuşa girdirmeyi dene parmaginda
Hayvanin illa dişarda durmasina gerek yok o kafesteyken de sevgi ilgi gösterebilirsin
Kafese hiç girmiyorsa o zaman bi kaç gün kafesten çikartmadan sürekli konuş ki kafesini de benimsesin.
Kafese elini sok parmaginin üzerine çiksin yine sürekli cümleler kur sevdigini söyle hayvanlar sevildiklerini hisseder.
Dişarda rahatsa keyfi yerindeyse de girmek istemez kuş.
Omzunda uyumasi sana güvendigini gösterir bu iyiye işaret dogru yolda ilerliyorsun
Sürekli onunla iletişim halinde olmalisin
Bi bakmişsin dediklerini tekrarliyor kerata :)

Kafese girmek istemiyorsa yine tatli tatli konuşa konuşa girdirmeyi dene parmaginda
Hayvanin illa dişarda durmasina gerek yok o kafesteyken de sevgi ilgi gösterebilirsin
Kafese hiç girmiyorsa o zaman bi kaç gün kafesten çikartmadan sürekli konuş ki kafesini de benimsesin.
Kafese elini sok parmaginin üzerine çiksin yine sürekli cümleler kur sevdigini söyle hayvanlar sevildiklerini hisseder.
Dişarda rahatsa keyfi yerindeyse de girmek istemez kuş.
Omzunda uyumasi sana güvendigini gösterir bu iyiye işaret dogru yolda ilerliyorsun
Sürekli onunla iletişim halinde olmalisin
Bi bakmişsin dediklerini tekrarliyor kerata :)

elimi kafese soktuğum an kapının oraya gelip çıkacak delik arıyor yem değiştirmeye çalışıyorum yemliğin deliğine kafasını sokuyor kapatamıyorum da sıkışır diye o da çıkıveriyor yine de çıkarmayacağım birkaç gün teşekkür ederim öneri için

elimi kafese soktuğum an kapının oraya gelip çıkacak delik arıyor yem değiştirmeye çalışıyorum yemliğin deliğine kafasını sokuyor kapatamıyorum da sıkışır diye o da çıkıveriyor yine de çıkarmayacağım birkaç gün teşekkür ederim öneri için

Dikkat et korkmasin ama

pekala normal ötüyor fakat bazen böyle sesi kalınlaşıyor ve ağlamaklı çıkıyor sanki ağlar gibi neden oluyor ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:32 -->-> Daha önceki mesaj 18:11 --

Semiha abla kuşu dediğin gibi 2-3 gündür kafesten çıkarmıyorum az önce çıkardım fakat yine de geri girmiyor başka ne yapabilirim kafese alışması için ?

Bak kafese benim kuşta girmiyor ben bir yöntem buldum kuşu kafesin kapısına yaklaştırıyorum tam sokacakken kafasına dokunuyorum o arada kuş anlamadan kafesin içinde oluyor :)

@Bedirhan KARAKOÇ neden böyle amatörce bir soru sordun daha profesyonel konuları cevaplıyorsunuz. İnsanlara bilgi veriyorsunuz (yada bilmediginiz bir şeyi sıkıyorsunuz.) lütfen arkadaşlar sözüm sadece bedirhana değil bilmediğiniz bir şeyi insanlara fikir olarak vermeyin.

Necati Ünal 'a katılıyorum.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Yapacakların şunlar. İlk önce kuşu elinden yem yedirmeye çalış kafesin içinden. Onu sevmeye çalış. Kafasını okşa göğsünü okşa. Ama kafesin içinde yap bu işlemleri. Daha sonra sal onu, yine elinden yem yedirmeye çalış. Teyzen korkuyorsa odaya girmesin yada teyzenin olmadığı oda da sal kuşu. Çünkü kuş daha fazla korkmasın. Sakın umudunu yitirme. Sadece biraz sabret. Ve ben inanıyorum ki teyzenin kuş fobisini bile yenecektir bu kuşla. Boyna kuşun üstüne gitme. Bırak kuş biraz çevreyi gözlemlesin. Hadi kolay gelsin.

@Bedirhan KARAKOÇ neden böyle amatörce bir soru sordun daha profesyonel konuları cevaplıyorsunuz. İnsanlara bilgi veriyorsunuz (yada bilmediginiz bir şeyi sıkıyorsunuz.) lütfen arkadaşlar sözüm sadece bedirhana değil bilmediğiniz bir şeyi insanlara fikir olarak vermeyin.

Necati kardeşim benim internetten öğrendiğim dikkat etmediğim muhabbet kuşları hakkında bir sürü yazı okudum bazı konular hakkında az çok bilgim var bazı konularda yok terzi kendi söküğünü dikemez derler kendi kuşumu anlamakta güçlük çekiyorum sıktığımı düşünüyorsan bu senin düşüncen kusura bakma

Mesajlarına bakıyorum da her soruya profesyonel bir şekilde cevap vermişsin. Hemde çok profesyonel sorulara bile cevap vermişsin (artık doğrumu yanlışmı sıktınmı bilemem.) ama bu kadar kolay bir soruya bilemiycem. Samimi bulmuyorum. kusura bakma. ama attığını düşünüyorum. Lütfen bir daha kimseye bilgi verme. Çünkü bu kadar kolay bir soru bile soruyosan istersen bi gir bak kendi profiline ne kadar çok soru cevaplamışsın bu kadar küçük soruyuda kendin bilmem gerekirdi. Lütfen insanları yanlış Y-Ö-N-L-E-N-D-İ-R-M-E !

Geri