petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

bi bakarmısınız

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve serkan burcu tarafından 26 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. serkan burcu

Beğenileri:
    0
  2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    72
    Bu kuşun birincil tüyleri eksik.. Hepsi bir mi döküldü?
    Uçuyormuydu önceden ?

3. serkan burcu

Beğenileri:
    0
    tabi tabi 3-4 ay hiç bi sorun yoktu hatta perdenin tepesinden inmiyodu. yani tüye girdikten sonra oldu ne yapmam lazım

4. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Uzun sürmüş galiba. Mamayı türlü türlü dene yılmadan alıştırmaya çalış üstüne yem serp, yemin üstüne mama serp öyle böyle ısrarcı ol yani.İyi beslenmesi zor dönemlerini kolay atlatmasını sağlıyor.Obun dışında tüy zamanı normalde de yapılabilecekler çok.Yulaf b vitamini açısından zengindir, günlük bir miktar kabuksuz yulaf verebilirsin. Aslında rengi canlı duruyor da canlı renk için bira mayasını önermişlerdi burada. O da b vit deposu ancak dikkatli kullanılması gereken bir şey. Üreticiler mamaya katarak kullanıyorlar genelde. Bir de spirulina var o da kararında kullanılması gereken mama katkısı olarak kullanılan yosun tozu.Üretiminin zorluğu fiyatını biraz tuzlamış. Bulabilirsen araştır aktarları falan ama işleri çetrefilli menşei Çin olanı ucuz ama almayın dediler ben de bulamadım Çin malı bulduklarımda. Ha çok mu gerekli tartışılır. Bi de buğday çimlendirebilirsin hazırı da satılıyor ruşeym adıyla. Çimlendirme işi biraz özen istiyor,suyu koydum bitti değil yani.Araştır öğren öyle kullan.

5. Levent ACAR

Beğenileri:
    72
    Eğer hasta değilse tüylerin çıkması için B vitamini takviyesi ve içinde havuç olan mama verin haftada 2-3 gün.

6. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Bir de ballı kraker verme. Doğal değil onlar deniyor. Kimyasalla presslenmiş yem sadece. Yanına eş alabilirsin.

7. Funda BAL

Funda BAL Member

Beğenileri:
    6
    evde baktığımız bir kusumuz var alışık aynen tüy dökümüne girdi sonra da strese ve bu 4 ay kadar sürdü ve alışık olmasına rağmen stresten saldirganlasti çok isiriyordu elimizi kafese koyamiyorduk. çok iyi baktık hiçbir şeyini eksik etmedik iyileşti stresi geçti eskisinden daha uslu oldu fakat şuan kanatlarını açamiyor. neden boyle oldu anlamadık. tüylerinde eksiklik yok. ama sanki ağrı varmış gibi' gerinemiyor. ve uçamiyor.
    konu içinde konu açtım ama inşallah yardımcı olan olur

8. serkan burcu

Beğenileri:
    0
    vitamin olarak önerebileceğiniz bir sey varmı? Ben aminovit kullanıyorum.Hasta olsa bi şekilde halsiz mutsuz olurdu diye düşünüyorum ama maşallah bu çok neşeli ve geveze :) krakeri çok seviyo ondan veriyorum ama zararlıysa tabiki vermem

9. Levent ACAR

Beğenileri:
    72
  10. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Başka başlık açmalısın.Kanat tüyleri tamsa başka bir problem olabilir ya da olmayabilir. Kuşu eline alabiliyorsan kanat altlarını incitmeden hassas davranarak dokunarak incele sana farklı gelen bir şey olacak mı diye. Sen yapamazsan bir vet.hekime götür daha iyi olur. Başka başlıkta fotoğraflı paylaşım yaparsan tecrübeli cevaplar alırsın diye umuyorum.

11. serkan burcu

Beğenileri:
    0
    Kanat tüyleri tam deil işte onlar döküldü
    https://youtu.be/2yE2tiZMXXs

12. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Vitamini verme sıklığın nedir

13. serkan burcu

Beğenileri:
    0
    günlük de verdiğim oluyo 2 günde 1 temiz suyla degiştirdiğimde

14. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Sık vermenin de doğru olmadığını biliyorum. Haftada bir iki derler en fazla.

15. serkan burcu

Beğenileri:
    0
    Bilmiyorum ki çok üzülüyorum ama..

16. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    [MENTION=4908]beyazşimşek[/MENTION] nickli arkadaşa yazdığımı sen kendine almışsın. Onun mesajından alıntı yapmıştım halbuki. Her neyse fazla vitamin de tüy dökme süresine etki ediyordur. Haftada bir iki ver fazlasına kaçma. Karaciğerine zarar verir fazlası hem de.

17. serkan burcu

Beğenileri:
    0
    Her aklına esen bi kuşçu açmış ben anlıyorum bu işi biliyorum diyo canlı olarak gösteriyim diye en yakın petshopa gittim ve bana kuş felç olmuş dedi
    https://youtu.be/2yE2tiZMXXs

18. mmerym15

mmerym15 New Member

Beğenileri:
    0
    Yok artık :O

19. Doğukan Hazar

Doğukan Hazar Well-Known Member

Beğenileri:
    113
    Kuş hareketli-keyfi de yerinde maşallah . Çok emek harcadiginiz da belli . Ben pek anlamam ama görünüsunde bi seyler eksik gibi sanki. Bilemedim valla. Ben isin ehli bir veterinere gostermenizi oneririm. Insallah duzelir

20. serkan burcu

Beğenileri:
    0
    Yemin ederim yaa... Burayı bana bırak sen al ceketini git diyesim geldi :mad:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:42 -->-> Daha önceki mesaj 00:39 --

Teşekkür ederim evet çok ilgileniyorum. Veterinere daha önce gittim ama kuşlar egzotik hayvanlar biz anlamayız falan dediler. Ankara veterinerlik fakültesini aradım orasıda anlamayız dedi. Kuşçuda felç olmuş dedi:eek:

Sayfayı Paylaş