Karadeniz Pet

bi bakarmısınız

serkan burcu

Meraklı Üye
Arkadaşlar 2 ay oldu boncuk tüy dökümüne girdi suan hiç uçamıyo vitamin takviyesi yapıyorum mama denedim yemedi. Neşesinde hiç sorun yok, tüy köklerinde kan yara vb. bişey yok. Hatta sıkılmasın rahat hareket etsin diye bi tanıdıkdan papagan kafesi aldım. Banyo için suya dahi girse suyun içi tüy doluyo
Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim
Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim

Uzun sürmüş galiba. Mamayı türlü türlü dene yılmadan alıştırmaya çalış üstüne yem serp, yemin üstüne mama serp öyle böyle ısrarcı ol yani.İyi beslenmesi zor dönemlerini kolay atlatmasını sağlıyor.Obun dışında tüy zamanı normalde de yapılabilecekler çok.Yulaf b vitamini açısından zengindir, günlük bir miktar kabuksuz yulaf verebilirsin. Aslında rengi canlı duruyor da canlı renk için bira mayasını önermişlerdi burada. O da b vit deposu ancak dikkatli kullanılması gereken bir şey. Üreticiler mamaya katarak kullanıyorlar genelde. Bir de spirulina var o da kararında kullanılması gereken mama katkısı olarak kullanılan yosun tozu.Üretiminin zorluğu fiyatını biraz tuzlamış. Bulabilirsen araştır aktarları falan ama işleri çetrefilli menşei Çin olanı ucuz ama almayın dediler ben de bulamadım Çin malı bulduklarımda. Ha çok mu gerekli tartışılır. Bi de buğday çimlendirebilirsin hazırı da satılıyor ruşeym adıyla. Çimlendirme işi biraz özen istiyor,suyu koydum bitti değil yani.Araştır öğren öyle kullan.

Bir de ballı kraker verme. Doğal değil onlar deniyor. Kimyasalla presslenmiş yem sadece. Yanına eş alabilirsin.

evde baktığımız bir kusumuz var alışık aynen tüy dökümüne girdi sonra da strese ve bu 4 ay kadar sürdü ve alışık olmasına rağmen stresten saldirganlasti çok isiriyordu elimizi kafese koyamiyorduk. çok iyi baktık hiçbir şeyini eksik etmedik iyileşti stresi geçti eskisinden daha uslu oldu fakat şuan kanatlarını açamiyor. neden boyle oldu anlamadık. tüylerinde eksiklik yok. ama sanki ağrı varmış gibi' gerinemiyor. ve uçamiyor.
konu içinde konu açtım ama inşallah yardımcı olan olur

Eğer hasta değilse tüylerin çıkması için B vitamini takviyesi ve içinde havuç olan mama verin haftada 2-3 gün.

vitamin olarak önerebileceğiniz bir sey varmı? Ben aminovit kullanıyorum.Hasta olsa bi şekilde halsiz mutsuz olurdu diye düşünüyorum ama maşallah bu çok neşeli ve geveze :) krakeri çok seviyo ondan veriyorum ama zararlıysa tabiki vermem

evde baktığımız bir kusumuz var alışık aynen tüy dökümüne girdi sonra da strese ve bu 4 ay kadar sürdü ve alışık olmasına rağmen stresten saldirganlasti çok isiriyordu elimizi kafese koyamiyorduk. çok iyi baktık hiçbir şeyini eksik etmedik iyileşti stresi geçti eskisinden daha uslu oldu fakat şuan kanatlarını açamiyor. neden boyle oldu anlamadık. tüylerinde eksiklik yok. ama sanki ağrı varmış gibi' gerinemiyor. ve uçamiyor.
konu içinde konu açtım ama inşallah yardımcı olan olur
Başka başlık açmalısın.Kanat tüyleri tamsa başka bir problem olabilir ya da olmayabilir. Kuşu eline alabiliyorsan kanat altlarını incitmeden hassas davranarak dokunarak incele sana farklı gelen bir şey olacak mı diye. Sen yapamazsan bir vet.hekime götür daha iyi olur. Başka başlıkta fotoğraflı paylaşım yaparsan tecrübeli cevaplar alırsın diye umuyorum.

Başka başlık açmalısın.Kanat tüyleri tamsa başka bir problem olabilir ya da olmayabilir. Kuşu eline alabiliyorsan kanat altlarını incitmeden hassas davranarak dokunarak incele sana farklı gelen bir şey olacak mı diye. Sen yapamazsan bir vet.hekime götür daha iyi olur. Başka başlıkta fotoğraflı paylaşım yaparsan tecrübeli cevaplar alırsın diye umuyorum.

Kanat tüyleri tam deil işte onlar döküldü
https://youtu.be/2yE2tiZMXXs

Vitamini verme sıklığın nedir

günlük de verdiğim oluyo 2 günde 1 temiz suyla degiştirdiğimde

Sık vermenin de doğru olmadığını biliyorum. Haftada bir iki derler en fazla.

[MENTION=4908]beyazşimşek[/MENTION] nickli arkadaşa yazdığımı sen kendine almışsın. Onun mesajından alıntı yapmıştım halbuki. Her neyse fazla vitamin de tüy dökme süresine etki ediyordur. Haftada bir iki ver fazlasına kaçma. Karaciğerine zarar verir fazlası hem de.

Yok artık :O

Kuş hareketli-keyfi de yerinde maşallah . Çok emek harcadiginiz da belli . Ben pek anlamam ama görünüsunde bi seyler eksik gibi sanki. Bilemedim valla. Ben isin ehli bir veterinere gostermenizi oneririm. Insallah duzelir

Yemin ederim yaa... Burayı bana bırak sen al ceketini git diyesim geldi :mad:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:42 -->-> Daha önceki mesaj 00:39 --

Kuş hareketli-keyfi de yerinde maşallah . Çok emek harcadiginiz da belli . Ben pek anlamam ama görünüsunde bi seyler eksik gibi sanki. Bilemedim valla. Ben isin ehli bir veterinere gostermenizi oneririm. Insallah duzelir

Teşekkür ederim evet çok ilgileniyorum. Veterinere daha önce gittim ama kuşlar egzotik hayvanlar biz anlamayız falan dediler. Ankara veterinerlik fakültesini aradım orasıda anlamayız dedi. Kuşçuda felç olmuş dedi:eek:

Geri