Karadeniz Pet

Bi bakarmısınz

• Konbuyu başlatan Süleyman Aydın
  • Başlangıç tarihi
S

Süleyman Aydın

Guest
ARkadaşlar dişimin çiftleşip çiftleşmediğini merak ediyordm dün bi kaç cvp verdiniz hatta foto vardı ona baktım aynı bizim dişi gibi yani kuyruk düşük ve kanatların ucu kuyruğun üstünde ama bu gün gördüm bizim erkek dişinin üstüne cıkacaktı tam ayağını attı sonra dişi onu dövdü .s bi sorn mu var mrk ettim sorayım dedim.:(

dişi naz yapıyor olabilir...hem fazla rahatsız etmeyin sürekli onları gözlemlemeniz onları rahatsız eder..belki de o esnada sizin izlediğinizin farkına vardı ve erkeği dövdü dişi ;)

yok fazla ilgilenmiyom dünden beri rastgele kafesin yanında oturmuştum ( bişey arıyodum oraya düşmüş olabilir diye ) 2 üç kez erkek dişinin beline ayağını bastı tam cıkacak dişi onu vurdu ( dişinin onu vurduğunu bi defa tek gördm ama yine bırakmıyodu ) ama dişinin kuyruğu düşük ve kanatların ucu kuyrukla aynı hizada vallahı bişey anlamadım bu işten .s

eğer foto atabilirseniz daha kesin cevaplar alırsınız böyle emin olamayız...foto gerek..

s1hs6.jpg

Buyrun Foto

senin dişi daha çiftleşmeye hazır değil ayrıca kızışmamış 7-8 aylık bir kuş biraz daha beklemen lazım

Gökhan abi cevabı vermiş zaten..sabırla bekle zamana bırak eninde sonunda olacaktır.. ;)

Kızışıp ceresindeki Mavilik geçene Kadar .

Smdi bisey diyym size ceresinin alt rngi mavi gibi bi renk ust kismi yani burun deliklerinin etrfi kahverengi yi andiran bi renk sizce daha cok vrmidir.

Var şahsen benim dişinin cereside senin kuşla aynıydı, şu anda az kaldı yavaş yavaş kızışıyor benim dişi .

Bu işte sabır çok önemli kardeşim...sabır et..Mesela ben tam 8 ay sonra yumurta aldım çiftimden sabır ettim şimdi çok memnunum..sabır çok önemli..

Sbrin sonu selamet ;)

ama bende yavru kusarimin olmsini istiyorum

ama peki yuvaya neden giriyor yuvda kaliyor

Geri