Karadeniz Pet

Bi çare lütfen..

Emre522

Yeni Üye

Yemin mamanın vitaminin en kalitelisini kullanıyorum. Kuşun ilk halinden eser kalmadı kuş ile ilgilenen veteriner bulamadım. Troysd kullandım 5 gün aksam giderek acılma arttı simdi vazelin suruyorum. Kafesi tertemiz suyu 2 gune degisir sirke eklenir ara sıra
Ne yapacağım bir yardım edin lütfen..

Abi yazık günah yahu kimse yardımcı olmayacakmı bu arkadasimiza muhabbet kuşu demi bu kardeşim keske yardımcı olabilsem

Arkadaş sürdüğün ilacı tüylerine bulaştırmışsın. Tüylerinin ıslak gibi yapışmış olması bu nedenle. Sıcak bir ortamda yıka bu kuşu. İyice kurula. Sonra mantar görülen yerlere az miktarda yedirerek trosyd sür. her gün sürdüğünü temizle yeniden sür. 10 güne mantar geçer, sonra toparlamaya başlar.

Kardeş ne olmuş kuşa böyle.Hiç bir ilerleme kaydedemedinmi.Mantar çok kötü ilerlemiş.bu aman içinde çok temiz tutmalıydın.Banyo verin bu kuşa.

surdugum ilac tuylerine bulasmamis o gorulen nemlilik banyosuna kattigim cay agaci yagi ve sirke nedeniyle nemlide degil hatta kuru ve temiz kulak pamuguyla yuze suruyorum ve titizleniyorum bugun banyo verdim gögus tuyleri tftiklenmeden dolayi seyrek onun icinde parazit ilaci kullandim. trosydun bir faydasi olmadi 5. gundeyim kusun problemi veya cozumu farkli olabilir.

Son düzenleme:
surdugum ilac tuylerine bulasmamis o gorulen nemlilik banyosuna kattigim cay agaci yagi ve sirke nedeniyle nemlide degil hatta kuru ve temiz kulak pamuguyla yuze suruyorum ve titizleniyorum bugun banyo verdim gögus tuyleri tftiklenmeden dolayi seyrek onun icinde parazit ilaci kullandim. trosydun bir faydasi olmadi 5. gundeyim kusun problemi veya cozumu farkli olabilir.

cok gecmis olsun. oncelikle belirteyim kuslar hakkinda uzman falan degilim. iki kusla hobiciyim. o yuzden bu tedaviyi uygulayin demiyorum. sadece biraz arastirdim ve boyle biseye ulastim. bence kusta mantar yok. gagasi ayaklari falan cok sagkikli gorunuyo. o yuzden mantari eledim. simdi kuslarda boyle yuz tuylerinde dokulmelere bi parazit neden oluyomus. ama bu ardap gibi spreylerle olen parazitlerden degi. farkli bi tur parazit. bunun icin ivermectin adli bi ilac kullaniliyomus. muHabbetler icin olan ivermectin ℅0,1, daha buyuk kuslar icin papagan gibi ℅1.
℅0,1 lik ivermectini 3 hafta boyunca haftada bir kere yani toplamda uc kere kusun ense kismina ama tam enseye degil de biraz daha ensenin altina, kanatlarinin basladigi yerin hizasinda ortaya damlatin. 60 gramlik kus icin bir damla damlatilmasi gerekiyomus. kusun agirligina gore ayarlayin. muhtemelen daha hafiftir kusunuz. bir damladan biraz daha az damlatirsiniz. onun disinda kafesin ve icindekilerin dezenfekte edilmesi gerekli. bide kusun tuylerini yaglardan arindirisaniz daha iyi olur bence. dedigim gibi boyle biseyler buldum. uygulayip uygulamamak size kalmis.

Son düzenleme:
tesekkur ederim ilginiz icin gamze hanım gecen hafta alip o ilaci damlattim insallah faydasi olur. levent bey cay agaci yagi cilt problemlerine ve mantara iyi geliyormuş denemek istedim

umarim fayda gorursunuz. parazit spreyleri sikmayin. ise yaramaz eger dedigim parazit varsa. hatta genel olarak sprey onermiyolarmis kus veterinerleri. solunum sistemi icin zararli diye.sey falan da yapin isterseniz ben olsam denerdim sansimi. kuslara bakan kliniklerin siteleri var ya ordan vet. bulun facebooktan msj atin. belki yardimci olurlar. cok gecmis olsun. umarim duzelir kusunuz.

Geri