Karadeniz Pet

Bi karar vermem lazm

Emre Ünaldı

Meraklı Üye
Arkadaşlar yuvaya girmiyorlar diye satacagim çiftin erkeğinin az önce yuva kapisini biraz tirtikladi ve içeri baktı sizce onlara biraz sure tanimalimiyim yoksa onları yuvaya giren çiftle takas mi etmeliyim
benim kuşlar
a28ece03ecd1c037fcda6e85b6c788a9.jpg

Takas edeceğim kuslar not.. bu kuşların renkleri cinsleri daha hoşuma gitti onu alsam durum ne olur yuvaya girip cikiyirlar
0c5433cc218c42889c31f6ff19815f4e.jpg

Not. Dişi kuş yuvaya bakmıyor bile erkek de hareketli opusmeler yem kusmalar ve birkaç kere de kaşıma gordum

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sondaki not benim çifte ait

Ne zamandır beraberler ve üste ne kadar vereceksiniz takasta

Uste 20 tl vercem

Benim kuşlar aldığım kişi yavru aldım dedi ama bende iken hiç yuvaligi girmiyorlar 2 aya yakın oldu

Onemli olan disinin yuvaya ilgi duymasi. Alacaginiz kuslar daha iyi.

Son düzenleme:
Tmm onları aliyim

Adamin söylediğine göre yuvaya girip cikiyorlarmis

En ideali 4-6 aylık genç kuşlar almak, hazır çift kuşlara hiç güvenmiyorum ben eğer ki yumurtalı değilse .

Üstteki çift sizinse sizin dişi daha güzel her iki çifte sağlıklı görünüyor karar sizin

Ben bunları sevdim alacağım yani takas edip alacağım çift bu
2c7d83d8287d3ff8a282411d945d3ee6.jpg

Buda benim çift yukarıdaki ile takas etcem
2d4c82f8540f44fdbe0cb9b78e47d5a3.jpg

Birde arkadaşlar en ustteki alacağım çift ne kadar ederi ne tl

Senin kuşların daha sağlıklı görüküyor.Yani benim 5 ay beklediğim çiftlerim bile vardı.Biraz bekleyip görmek lazım.Fazlada rahatsız etmemek gerek.
Diğer çiftin ne kötü yanını gordunuz merak ettim de onlar yuva ile ilgili ve iri onun için almak istiyorum yoksa benim çift gayet iyi anlaşıyor ama dışı yuva ile ilgilenmiyor ve baya korkak onun için değiştirmek istiyorum diğer çifti yavru almak için alıyorum
Birde bu alacağım çift eve getirdiğinde hiç rahatsız etmeden yüksek bir yere assam nasıl olur ne kadar sürede alışırlar
Teşekkür ler :eek:

Birde kuşlar iri mi yoksa yağlı mi

:D sağlıklı kuşlarınız var ve onları hem takas edip üstüne bide para vereceksiniz, yeni alacağınız çift içinde aylar beklemelisiniz ortama alışması tanıma süreci kuşlar için zamanla olan şeylerdi ben 4 5 yem su değişimi yapıp hiç ilgilenmedim dişim 3 4 ay boyunca hiç bir şkilde yuvalığın bulunduğu tüneğe dahi geçmiyordu şu anda yuvalıktan çıkmıyoer yakındada yumurtalayacak , bence sabırlı olun kuşları takas etmemelisinz, .

:D sağlıklı kuşlarınız var ve onları hem takas edip üstüne bide para vereceksiniz, yeni alacağınız çift içinde aylar beklemelisiniz ortama alışması tanıma süreci kuşlar için zamanla olan şeylerdi ben 4 5 yem su değişimi yapıp hiç ilgilenmedim dişim 3 4 ay boyunca hiç bir şkilde yuvalığın bulunduğu tüneğe dahi geçmiyordu şu anda yuvalıktan çıkmıyoer yakındada yumurtalayacak , bence sabırlı olun kuşları takas etmemelisinz, .
Hani onlar hem iri hemde güzel gorunuyorlar hemde yuvaya girip çıkıyor dedi adam benimkiler ise hiç yuvaya bakıyorlar bugün bi erkek yuvaya kafasını uzattı okadar yani değişme sebebim yuvaya ilgi duymaması ve benden çok korkması
Yinede değişme kuşları onlar alışmış yeni alacağın çift alışması aylar sürer derseniz degismem

şimdi ben size yeni alacağınız çiftin ne kadar sürede alışır bilemem bu kuşların karakterine göre değişir ama her yeni çiftin bir 2 3 aylık alışma süreci olur ,
ayrıca erkek yuvalığa artık günden güne daha fazla ilgilenmeye başlayacak etrafını gagalamayaca başlayacaktır , güvenli olup olmadığını kontrole ediyor erkkek muhabbet kuşları eşlerine karşı cok korumacı ve sadıktırlar , dişilerinin diplerinden ayrılmazlar genelde onlarla ilgili olurlar , erkek yuvalığı gagaladıkca dişide artık zaamanla yuvalığa karşı ilgisi artacaktır ama sabırsız davranırsanız üzülürsünüz , sizin tek yapmanız yem ve su verip geriden izlemek .. yinede siz bilirsiniz.

birbirlerine yem kusuyor ve kaşiıyorlar mı ?

Alacagin kuslar senin evine geldiginde yuvanin yuzune bile bakmayabilir uzun bir sure. Bu isler biz istedigimiz zaman degil onlar istediginde oluyor. Bence sabirli ol. Ha diyorsanki o kuslar daha cok hosuma gitti ayri mesele. Ama yavru alamiyorsun diye degistirme derim ben.

Tmm arkadaşlar kuşları değerli yorumlarınız üzerine değiştirmeme ve onlara sure tanıma kararı aldım onları yüksek biyere ascam ve o parayı uste vereceğime kuslarima kalamar mineral blok gaga taşı ve bazı malzemeler alcam eksikleri

Geri