Karadeniz Pet

Bi karışıklık var

K

kaksoy

Guest
Herkese iyi forumlar dilerim

Arkadaşlar benim çiftler yaklaşik 2 aydır beraberler kafeste yuvalik takili haftada 2 gün yumurta mamasi yerler çimlendirilmiş buğday haftada 1 gün benim olayim illa hemen çiftlessinler değilde bunlar 1 hafta öncesine kadar çok iyi anlaşiyorlardı öpüşmeler kaşımalar koklaşmalar fakat son 1 haftadır kafese mama veya meyve sebze taktiğim zaman (hatta kavga etmesinler diye 2 kap takiyorum kafese) kavga ediyolar normalde dişi baskindi ama simdi herkes birbirine atarlanıyo ayni tüneğe konmuyolar bile bazen ama bu devamli olan bisey değil özellikle mama kabini taktiğim zaman bu sabah ise kalktiğimda kafeste ikiside yoktu yuvalığa girmisler orda takiliyorlardı sonra dişi yuvalıktan çikti erkek yuvalığın girisinde dişiyi içeriye sokmadı bi 2 dakka (bu arada hala öpüşüp koklaşiyolarda) bi gariplik veya anlaşamama durumu varmi sizce yani bunların cinsiyeti filan doğrudur dimi biri erkek biri dişi

Her çiftte arada bir atışmalar olur sert kavga olmadığı sürece sorun değil.

Her çiftte arada bir atışmalar olur sert kavga olmadığı sürece sorun değil.

yok sadece mamalik koyduğum zaman birbirlerine atar yapiyolar eskiden dişi ne derse oydu o hangi kaptan yemek isterse erkek giderdi simdi artik erkekte istediği kaba gidiyor öle arada birbirlerine diş gösteriyorlar sizce cinsiyetleri doğru değilmi biri erkek biri dişi bunlarin

Tam anlamam ama dişi dişide erkek dediğiniz kuşta sanki biraz dişiye benziyor gibi. Tecrübeli arkadaşlar söylerler.
Mama kıskançlığı benim kuşlarda da oluyor normal bir şey.

o zaman güncel diyelim de bilen arkadaşlar cinseyete bi yorum yaparsa sevinirim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:54 -->-> Daha önceki mesaj 12:05 --

arkadaşlar bir el atın bu kuşların cinsiyeti doğrumu acaba dişi erkek mi

cinsiyetlerde yanlışlık yok ama ciftleşme için erkeğe biraz daha zaman gerek

cinsiyetlerde yanlışlık yok ama ciftleşme için erkeğe biraz daha zaman gerek

oh ya rahatladim valla :))) aynen erkek daha ufak dişiye göre çiftleşmeleri için hiç acele etmiyorum zaten sadece ikisinede çok alıştık cinsiyetler yanlış çiksaydi değiştiremez tekrar ikisinede yeni eş almak zorunda kalcaktim ev curcuna olurdu bu sefer saol tekrar

dişi erkek yazmışsınız evet doğru hatta yanlış görmediysem dişinin burnu hafif değişmeye başlamış..kızgınlık dönemine giriyor hayırlı uğurlu olsun..

dişi erkek yazmışsınız evet doğru hatta yanlış görmediysem dişinin burnu hafif değişmeye başlamış..kızgınlık dönemine giriyor hayırlı uğurlu olsun..

selen hanım çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız için evet dişi erkekten biraz büyük bekliyoruz erkeğimizin de hazır olmasini yaklaşık 2 aydır beraberler

evet arada kavga edebilirler dostum benımkilerde ediyor ama dişi 10 dk sonra yanına cariyo kaşimasi için :D ve cam kenarina koyma diger kuşlari görüp yumurta cıksa bile onlar geceliğini sanip kira bilirler...

Bende tek kuş var, henuz çift yapmadım. Eğer çift yaparsam ayrı kafes almayı düşünüyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:51 -->-> Daha önceki mesaj 14:49 --

üzülerek söylüyorum ki ikisi de dişi :/

Dişi kızışmış. Pek anlamam ama erkek dişiye göre ufak sanırım. Biraz sabrederse kaksoy arkadaşım olacaktır muhakkak.

mecburen sizdede hagen var sanirim siz nasil takiyorsunuz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:49 -->-> Daha önceki mesaj 14:48 --

herkes doğru dişi erkek diyor siz nerden anladınız ikisininde dişi olduğunu

kaç aylık erkek dediğiniz tahminen? inşallah yanılıyorumdur çünkü pembe-eflatun gibi oluyor erkeklerin ceresi bu konuda biraz tecrübem var..

Bende tek kuş var, henuz çift yapmadım. Eğer çift yaparsam ayrı kafes almayı düşünüyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:51 -->-> Daha önceki mesaj 14:49 --

Dişi kızışmış. Pek anlamam ama erkek dişiye göre ufak sanırım. Biraz sabrederse kaksoy arkadaşım olacaktır muhakkak.

Levent bey aynen erkek dişiye göre ufak dişi tahminen 8-9 aylık erkekte 6-7 aylık galba bide size hagen'a nasil yuvalık takilir diye bi konu açmıştım linkini paylasayım sizin için

http://www.muhabbetkusu.com.tr/baki...on-kullananlar-icin-yuvalik-takimi-12169.html

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:05 -->-> Daha önceki mesaj 15:04 --

kaç aylık erkek dediğiniz tahminen? inşallah yanılıyorumdur çünkü pembe-eflatun gibi oluyor erkeklerin ceresi bu konuda biraz tecrübem var..

Numan bey dişi 8-9 erkek ise 6 aylık filan galba

Dişininki doğrudur 8 aylıkken falan kahverengi olmaya başlar.. fakat 6-7 aylık bi erkeğin ceresi çoktan mavileşmiş olması gerekiyor, ceresi hep öyle miydi?.

Dişininki doğrudur 8 aylıkken falan kahverengi olmaya başlar.. fakat 6-7 aylık bi erkeğin ceresi çoktan mavileşmiş olması gerekiyor, ceresi hep öyle miydi?.

numan bey bakin alttaki linkte ilk aldiğim zamanın fotolari var dişi ve erkeğin o zaman ceresi pembe gibiydi şimdi alttan alta morarmaya basladi gibi belki erkek 6 aylık bile olmayabilir

http://www.muhabbetkusu.com.tr/cins...-kusumuzun-cinsiyeti-nedir-sizce-11065-2.html

Moderatör tarafında düzenlendi:
dişi malesef kaksoy abi. yanılmayı istemiyor değilim ama yapıcak bişey yok. Biraz daha geçsin bakalım abi 1-2 ay falan tam netleşir zaten. bana göre %70 dişi

Geri