petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

bi sorun olucaktı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve pasam tarafından 8 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. pasam

pasam Guest

merhabalar ballı kraker zararlımı degılmı bu konuda kararsız kaldım bazıları zararlı dıyo bazılarıda zararsız sızın fıkırlerınızı almak ıstedım bıde kusum 2 gundur dıskısında yem oluyo acaba nıye anlam veremdım bılgı olan cevaplarsa cok sevınırım

2. Alican Deniz

Dışkı konusunda bir şey diyemeyeceğim ama eğer kuşun 1 yaşından küçükse kraker verme hemen.Onun yerine protein alabileceği besinler ver.Örneğin pişmiş yumurta koy kafese.Sabah pişirince yarısından biraz az kesip kafesin zeminine koy yerse yer yemezse akşama doğru al kokmadan.:D Onun dışında her şeyi verme.Mesela marul,salatalık,mandalina vb. şeyler verme çünkü onlar için fazla suludur ve kuşunun ishal olmasına neden olabilir.İshal olursa kuşun zayıflar ve kilo kaybından ölebilir ama kepekli ya da saman gibi olan elmalar oluyor sert olmayan elmalar onlardan bir dilim verebilirsin ya da havuçtan bir parça.Gene uzman olan birine sor sen derim...;)

3. bekir

bekir Guest

kuş kumu vermiosun kum ver hayvana...

4. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    bu kraker bizim çocuklara cips, kola yemeyin içmeyin zararlı dediğimize benziyor yani kuş yiyince hemen zararı ortaya çıkmaz ama zamanla kendisini belli eder (eğer kraker kimyasal yapıştırıcılarla yapılmış ise)
    Kuşun kafesinde ayrı bir kapta sürekli kuş kumu bulundurun kuş kendisi azar azar onu tüketir böylece hazmı kolaylaştırır.

5. pasam

pasam Guest

tesekkurler yardımcı oldugunuz ıcın

6. pasam

pasam Guest

ne bılıyosun kardesım kullanıyorum kus kumu

7. pasam

pasam Guest

pekı kullanmıyacagım yardımcı oldugunuz ıcın saolun

8. Alican Deniz

Ben teşekkür ederim.İyi forumlar...

Sayfayı Paylaş