Karadeniz Pet

Bicirik'in HAVUÇLU YUMURTA MAMASI ve KAFES Düzeni

Ali Alp ÇOŞAN

Emektar Üye
1 saat önce mama yapıyordum havuçlu yumurta maması,dedim resmini çekeyimde mama kıvamı böyle olmalı diye örnek gösterebileyim :)

Sanmayın ki kaşığı görünce ben yiyeceğim :D Sadece kaşıkla havucu yumurtayı ve sosu karıyordum :)

Buda uygun mama kıvamıdır :)
Rendelenmiş yumurta ve havuç,nijer ve sosu (Telefonla çektim)

Buda kafesimiz :)
Kafesin düzeninin resminide çektim yuvalığı bugün taktım bicirik 1-2 kere girip çıktı.Yuvalığın içine az biraz yem serptim ilgi çekmesi adına :)

Kafesin içine giresim geldi :) 5 yıldızlı otel gibi, benim kuşlar görmesin isyan ederler.

Mama gerçekten çok güzel gözüküyor. Benim denememde kalıp gibiydi ve kuşlar yemediler sanırım biraz dene dene olmalı, kuş olsam yerim :D nijer tohumu benim erkeke ters onu çıkarıp deneyeceğim.
Teşekkürler paylaşım için.

nu647.jpg

Bu kafes düzeni de çok hoşuma gitti nette gördüm şimdi :D

Kafesin içine giresim geldi :) 5 yıldızlı otel gibi, benim kuşlar görmesin isyan ederler.

Mama gerçekten çok güzel gözüküyor. Benim denememde kalıp gibiydi ve kuşlar yemediler sanırım biraz dene dene olmalı, kuş olsam yerim :D nijer tohumu benim erkeke ters onu çıkarıp deneyeceğim.
Teşekkürler paylaşım için.

Bende ilk denemelerimde çok kötü yapmıştım kuşu bırak böceğe versen yenmeyecek hallerde sonuçlar alırdım denerken denerken tutturdum vallahi :)

nu647.jpg

Bu kafes düzeni de çok hoşuma gitti nette gördüm şimdi :D

Abi valla bende öyle çan zil iplik düğüm vs koymak isterdim ama ben direk icraata geçmeleri için davranıyorum :) Biraz daha enim olsaydı bende el yapımı tünek filan koyacaktım ama böylece hoş duruyor :)

Mama muhteşem gözüküyor yani benim yediklerime göre bu daha güzel kuşun halini düşünemiyorum. :D Boncuk mama yemiyor hala her yapışım ekmek arası yapıp yiyorum.

Mama muhteşem gözüküyor yani benim yediklerime göre bu daha güzel kuşun halini düşünemiyorum. :D Boncuk mama yemiyor hala her yapışım ekmek arası yapıp yiyorum.
Yemliğini sabah 8 de al ,öğlen 12de yumurta mamasının üzerine yem serperek ver illa yiyecektir.Bana pirinç unu irmik karışımı oranını filan yaz bakalım nasıl yapıyorsun

Her şey güzel görünüyor kardeşim :) Yalnız Biricik'e eş almamış mıydın ve tek olduğu halde yuvalık niye?

Her şey güzel görünüyor kardeşim :) Yalnız Biricik'e eş almamış mıydın ve tek olduğu halde yuvalık niye?

Ahahahaha cihat abi :D göremedin dimi yuvalığın önündeki yumurta mamasıyla dolu mama kabından yem yiyen erkek kuşu :) Biciriğin eşi var ama biraz araları bozuk atışıp duruyorlar daha hiç yanyana durup sürtündüklerini yem kustuklarını görmedim ama inşallah alışacaklar :)

Ahahahaha cihat abi :D göremedin dimi yuvalığın önündeki yumurta mamasıyla dolu mama kabından yem yiyen erkek kuşu :) Biciriğin eşi var ama biraz araları bozuk atışıp duruyorlar daha hiç yanyana durup sürtündüklerini yem kustuklarını görmedim ama inşallah alışacaklar :)

Ulaaaa şimdi baktım yeni gördüm :) :D biraz sabret alısırlar olmadı yine civcive eş seçtirmen gerekecek :)

Ulaaaa şimdi baktım yeni gördüm :) :D biraz sabret alısırlar olmadı yine civcive eş seçtirmen gerekecek :)

Aynen abi 1-2 ay sabredicem olmadı yeni eş seçtiririm yine seçmezse 2sini birden verir geçerim :)

1-2 aya kızgınlığı geçmesin? Ayrıca sen? Biricik' i? Vereceksin? :)

Okadar havucu yiyecek kızgınlığı geçicek? 1haftada eskiye döndürürüm :D
Gerekirse veririm abi,yeni erkek alır konuştururum sorun değil :)

Yemliğini sabah 8 de al ,öğlen 12de yumurta mamasının üzerine yem serperek ver illa yiyecektir.Bana pirinç unu irmik karışımı oranını filan yaz bakalım nasıl yapıyorsun

Bir yumurtayı haşlıyorum, sonra kabuğunu soyup rendeliyorum, sonra yarım boy havucu yıkayıp kabuğunu soyup rendeliyorum hepsi rendenin küçük yeriyle, bebe bisküvisini ve pirinç ununu karıştırıp bir yemek kaşığı atıyorum. Bu kadar ama yemiyor elimden geleni yaptım. Birde havucu rendeliyoruz ya o havucun suyu mamayı biraz cıvık yapıyor bunu nasıl önlüyorsunuz.

Bir yumurtayı haşlıyorum, sonra kabuğunu soyup rendeliyorum, sonra yarım boy havucu yıkayıp kabuğunu soyup rendeliyorum hepsi rendenin küçük yeriyle, bebe bisküvisini ve pirinç ununu karıştırıp bir yemek kaşığı atıyorum. Bu kadar ama yemiyor elimden geleni yaptım. Birde havucu rendeliyoruz ya o havucun suyu mamayı biraz cıvık yapıyor bunu nasıl önlüyorsunuz.
Sosu şöyle yap;
1 çay kaşığı tp(tepeleme) irmik
1 çay kaşığı tp pirinç unu
3 cici bebe
1 tutam tarçın 1çimdik
Daha az havuç
1 yumurtaya bu karışımdan benimki gibi kıvama gelene kadar koy bakalım :)
Gerekirse içine yem karıştır ,yemliğini al oradan yesinler..

Sosu şöyle yap;
1 çay kaşığı tp(tepeleme) irmik
1 çay kaşığı tp pirinç unu
3 cici bebe
1 tutam tarçın 1çimdik
Daha az havuç
1 yumurtaya bu karışımdan benimki gibi kıvama gelene kadar koy bakalım :)
Gerekirse içine yem karıştır ,yemliğini al oradan yesinler..

Çok teşekkürler, yarın veya bir gün gerekli malzemeleri alacağım İnşallah doğru yaparım. O zaman vereceğim de yemliğine kuş yemi yerine mama koyacağım.

Havucu kağıt havlunun üstüne rendele sonra yine kağıt havlu ile bastırarak suyunu alırsın.

Geri