petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Biiiitttt.. vilmectin ve ardap

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve mücahitejderha tarafından 27 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. mücahitejderha

Beğenileri:
    0
    Kuşlarımda bit var bi kac kuşumda oldü bu yüzden
    Kuşlara 2 defa vilmectin damlattim
    Ardap siparisi verdim ardap geldiginde vilmectin ve ardap ı beraber kullansam sorun olur mu?
    Vilmectin i 2 gunde bir boynuna damlatiyorum

2. Kuzey Kara

Kuzey Kara Member

Beğenileri:
    0
    Bende de bu sorun vardı. Ardap kökünü kazıdı. Ardapı öneriyorum. Vilmectine gerek kalmıyor.

3. mücahitejderha

Beğenileri:
    0
    Evet ama ben iki defa vilmectin kullandim ardapda kullansam sorun olur mu bunu merak ediyorum

4. Kuzey Kara

Kuzey Kara Member

Beğenileri:
    0
    Bence olmaz ama vilmectini fazla kaçırma bence. Kuşların kanını zehirliyor sonuçta. Ardapı da al şöyle bir fıslat. Üç gün boyunca. Bişey kalmaz. Yalnız bitlerin nereye yuva yaptığını bul orayı temizle. Ya da benim gibi kafesi toptan at gitsin. Yeni kafes al.

5. muselman

muselman Member

Beğenileri:
    1
    Bu bitler gözle görülüyormu? Son zamanlarda kuşların kasindiginı farkettimde.

6. Yavuz GEREKLİOĞLU

Yavuz GEREKLİOĞLU Active Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba,bit neden oluyor.Olmaması için nasıl önlem almalıyız?

7. SAHLVCV

SAHLVCV New Member

Beğenileri:
    0
    Bu konuda tecrübeli arkadaşların tavsiyelerini ben de bekliyorum. Bir kafesi bu yüzden çöp yaptım. Bu arada bitler gözle görülüyor arkadaşlar. Hatta benim kafesin içinde karınca sürüsü gibi görünüyorlardı.

8. Korhan KARAOREN

Korhan KARAOREN Active Member

Beğenileri:
    55
    Bu parazitler aksamlari ortaya cikiyor ve kuslara musallat oluyorlar. En cok yuvalandiklari yerler yuvaliklarin birlesim yerleri. Ozellikle ahsap yuvaliklarin kose birlesimlerine yuvalanirlar. Ayrica tuneklerin alti, tuneklerin uzerinde ki kilcal catlaklar, tunek baslarinin ici, tuneklerin kafes ile birlesim yerleri en cok yuvalandiklari yerler. Onun icin kafesin ve ozellikle tuneklerin, yuvaliklarin peroyodik olarak dezenfekte edilmesi parazit olusmamasi icin gerekli. Ekipmanlari ardap ile de 6 ayda bir spreylenmesi cok olumlu olacaktir

#8 Korhan KARAOREN, 28 Şubat 2016
    Son düzenleme: 28 Şubat 2016
  9. mücahitejderha

Beğenileri:
    0
    Kafesleri yikayıp başka odaya aliyorum kukuckası biten kuslarida ayirip onuda temiz odaya aliyorum temiz bir kafes ile ilaclamasınıda burada yapiyorum ama genelde kuslar kukuckada oldugu icin çok buyuk sıkıntilar çıkıyor ve mesela yavrular atlamadan ciftlesip tekrar yumurtlayanlara bisey yapamiyirum yumurtalari alsam kuş bosu bosuna kendiji yoracak ayuramam erkek ole daha yavrulari var yani çok büyük sıkıntidayim suan

10. ilkerinside

Beğenileri:
    0
    Ardap dışında Chrysamed kullanan oldumu fiyat olarak daha ekonomik okuduğum yorumlarda işe yaradığını yazmış kullananlar..burada Chrysamed konusunda deneyimi olan var mı

11. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    Kuşlarınıza vilmectin kullanıyorsanız ardabı kafes içine,yuvalığa,suluk,yemlik,tünek vs gibi ekipmanlarda kullanın. Vilmectin kullanmazsanız ardabı kuşlarda da kullanın bence.

12. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    755
    Ardapı öneriyorum.

13. Yaşar Halit KARAGÖZ

Beğenileri:
    5
  14. Kuzey Kara

Kuzey Kara Member

Beğenileri:
    0
    Ardap'ın dışındakiler hikaye. Net söylüyorum.

15. Yaşar Halit KARAGÖZ

Beğenileri:
    5
    Benim kuşlarımda bit yok koruma amaçlı kullanacağım,kuşların üzerinede sıkabiliyoruz tavuk , civciv ve kanaryada çok iyi sonuçlar almış kullananlar eğer dedikleri gibi ise vilmectin kullanmaktan kurtulur kuşlarım.

#15 Yaşar Halit KARAGÖZ, 28 Şubat 2016
    Son düzenleme: 28 Şubat 2016

Sayfayı Paylaş