Karadeniz Pet

Biiiitttt.. vilmectin ve ardap

mücahitejderha

Meraklı Üye
Kuşlarımda bit var bi kac kuşumda oldü bu yüzden
Kuşlara 2 defa vilmectin damlattim
Ardap siparisi verdim ardap geldiginde vilmectin ve ardap ı beraber kullansam sorun olur mu?
Vilmectin i 2 gunde bir boynuna damlatiyorum

Bende de bu sorun vardı. Ardap kökünü kazıdı. Ardapı öneriyorum. Vilmectine gerek kalmıyor.

Evet ama ben iki defa vilmectin kullandim ardapda kullansam sorun olur mu bunu merak ediyorum

Bence olmaz ama vilmectini fazla kaçırma bence. Kuşların kanını zehirliyor sonuçta. Ardapı da al şöyle bir fıslat. Üç gün boyunca. Bişey kalmaz. Yalnız bitlerin nereye yuva yaptığını bul orayı temizle. Ya da benim gibi kafesi toptan at gitsin. Yeni kafes al.

Bence olmaz ama vilmectini fazla kaçırma bence. Kuşların kanını zehirliyor sonuçta. Ardapı da al şöyle bir fıslat. Üç gün boyunca. Bişey kalmaz. Yalnız bitlerin nereye yuva yaptığını bul orayı temizle. Ya da benim gibi kafesi toptan at gitsin. Yeni kafes al.
Bu bitler gözle görülüyormu? Son zamanlarda kuşların kasindiginı farkettimde.

Merhaba,bit neden oluyor.Olmaması için nasıl önlem almalıyız?

Bu konuda tecrübeli arkadaşların tavsiyelerini ben de bekliyorum. Bir kafesi bu yüzden çöp yaptım. Bu arada bitler gözle görülüyor arkadaşlar. Hatta benim kafesin içinde karınca sürüsü gibi görünüyorlardı.

Bu parazitler aksamlari ortaya cikiyor ve kuslara musallat oluyorlar. En cok yuvalandiklari yerler yuvaliklarin birlesim yerleri. Ozellikle ahsap yuvaliklarin kose birlesimlerine yuvalanirlar. Ayrica tuneklerin alti, tuneklerin uzerinde ki kilcal catlaklar, tunek baslarinin ici, tuneklerin kafes ile birlesim yerleri en cok yuvalandiklari yerler. Onun icin kafesin ve ozellikle tuneklerin, yuvaliklarin peroyodik olarak dezenfekte edilmesi parazit olusmamasi icin gerekli. Ekipmanlari ardap ile de 6 ayda bir spreylenmesi cok olumlu olacaktir

Son düzenleme:
Kafesleri yikayıp başka odaya aliyorum kukuckası biten kuslarida ayirip onuda temiz odaya aliyorum temiz bir kafes ile ilaclamasınıda burada yapiyorum ama genelde kuslar kukuckada oldugu icin çok buyuk sıkıntilar çıkıyor ve mesela yavrular atlamadan ciftlesip tekrar yumurtlayanlara bisey yapamiyirum yumurtalari alsam kuş bosu bosuna kendiji yoracak ayuramam erkek ole daha yavrulari var yani çok büyük sıkıntidayim suan

Ardap dışında Chrysamed kullanan oldumu fiyat olarak daha ekonomik okuduğum yorumlarda işe yaradığını yazmış kullananlar..burada Chrysamed konusunda deneyimi olan var mı

Kuşlarınıza vilmectin kullanıyorsanız ardabı kafes içine,yuvalığa,suluk,yemlik,tünek vs gibi ekipmanlarda kullanın. Vilmectin kullanmazsanız ardabı kuşlarda da kullanın bence.

Ardapı öneriyorum.

Benim kuşlarımda bit yok koruma amaçlı kullanacağım,kuşların üzerinede sıkabiliyoruz tavuk , civciv ve kanaryada çok iyi sonuçlar almış kullananlar eğer dedikleri gibi ise vilmectin kullanmaktan kurtulur kuşlarım.

Son düzenleme: