petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bikaç soru.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Kadir Mustafa tarafından 2 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Kadir Mustafa

Kadir Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşlarım yaklaşık 8 aylık 5 aydır bendeler, ev ortamında besliyorum dişi oldukça kızgın yuvaya falanda ilgili sürekli girip çıkıyor. Yemlerine kızıştırıcı falan da ekliyorum. Bi ara çok kavga ettiler ama şimdi birbirlerini kaşıyorlar ve yem yediriyorlar. Fakat hiç eleştirilerini görmedim erkeğin kur yaptığını da görmedim. Sorun ne olabilir ? Birde kafes küçük mü acaba ?
    http://i.hizliresim.com/jJ0B9j.jpg http://i.hizliresim.com/QXDvXA.jpg

2. Yusuf Akyüz

Bence kafes normal. 8 aylık kuşlar yavaş yavaş yetişkinliğe adım atıyor. Yavru almak için 1 yaşını doldurmaları gerektiği aksi taktirde kuluçkada problem olabileceğini duymuştum. Ama karar sizin.

3. Kadir Mustafa

Kadir Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    Dişi kızışınca bi heves yumurtalık taktım sanırım erken davrandım :) Peki kuşların oturduğumuz odada bulunması sıkıntı olur mu ?

4. Yusuf Akyüz

Yuvalık takmanız sıkıntı olmaz. Aksine yeni erişkin kuşların yuvalığa alışması için iyi. Eğer yavrulatmak istiyorsanız kuşları sessiz ve sakin bir odaya koyun. Temizlik, yem vb. durumlar dışında onları rahatsız etmeyin ki eş tutsunlar. Kuluçka sırasında sakın ortam değiştimeyin. Tünek sayısını max. 2 ye düşürün. Kafesden oyuncakları çıkarın. Bunlar üretimin altın kuralıdır.

5. Kadir Mustafa

Kadir Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    Anladım hocam çok sağol.

6. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Soldaki dişi kızışmış sağdaki sarı olanın ceresini bana ön cepheden yakın ve net bir şekilde cekip gösteriniz. Sanki sağdakide dişi gibi geldi bana bi net fotograf ceresinden istiyorm.

#6 CNK TC, 2 Temmuz 2014
    Son düzenleme: 2 Temmuz 2014
  7. Kadir Mustafa

Kadir Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    http://i.hizliresim.com/38r77M.jpg
    Buyur hocam

8. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Bunu değiştirebiliyorsanız değiştirin kızışmış erkek alın hem kücük hem dişi buda eğer son resimdeki gibiyse burun delikleri beyaz halkalı. Diğer kahverengi cereli kusunuz kızışmış dişi çiftleşmeye uygun erkek aldığınızda 1 yaşında felan meyveleri gelecektir.

#8 CNK TC, 2 Temmuz 2014
  9. Kadir Mustafa

Kadir Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    Erkek alın demek istediniz galiba, değiştirmeyi daha önce düşündüm ama yeni ve yetişkin bi kuşun ev ortamına alışması nasıl olur

10. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    evet sonradan farkettim yanlış yazmışım düzelttim 1 yaşı civarı kızışmış erkek alınız yanına koyu mavi cereli . Şuanki durumda bu kuşlar eş tutma gibi olay olmaz . Sarı kuşu mümkünse değiştirin 1 yaşında erkekle , diğer kuşunuz çiftleşmeye uygun durumda şuan .

Siz dediğimi yapın gerisini zamana bırakın yeni alırsanız eğer kuş alışacaklardır sizin dişi kızışmış sarı kuşu mümkün oldugunca uzak tutun daha 3 aylık cok kücük.

#10 CNK TC, 2 Temmuz 2014
  11. Kadir Mustafa

Kadir Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    Aylardır boşa bekledik desene petshop tan alınca böyle oluyor :)

12. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Petshoptan aldıysan onlar sadece paraya bakar : ) Kuştan anladıklarını sanarlar ama bazıları hiç anlamaz erkeğe dişi dişiye erkek der satar ne de olsa o parasını almış olur.

petshopcularda albinoya lutino diyeni var artık sen düşün bizzat ben kafesindeki albinoyu gösterdiğimde lutinolarımıız güzeldir tabi bakabilirsiniz dedi . Anlamasak bize kaktıracak lutino diye albinoyu

#12 CNK TC, 2 Temmuz 2014
  13. Kadir Mustafa

Kadir Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    3 aylık olma ihtimali yok 5 aydır kuş bende aldığımda yem yemeye yeni başlamıştı

14. Yusuf Akyüz

Sarı kuş mu 3 aylık?:)

15. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    soru işareti koyma mümkünse paşam : ) bu kuşlar çiftleşmez daha cok beklersin arkadaşım sarı kuş kücük ben sana söliyeyim.

16. Kadir Mustafa

Kadir Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    Bende disinin ceresi kahverengilestiginde resmini gösterdim mantar çıkmış hemen ilaç verelim dedi :)

17. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    Sarı kuşu elden cıkar git 1 yaşında erkek al değiştirme imkanın var ise yoksa cok beklersiniz eş tutacak diye :)) benden söylemesi.

#17 CNK TC, 2 Temmuz 2014
  18. Kadir Mustafa

Kadir Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    Anladım hocam Teşekkürler

19. CNK TC

CNK TC New Member

Beğenileri:
    4
    o adam kuştan anlamıyor dişi kızıştıgında kahverengi cereye sahip olur ve kabuk bağlamış gibi kuru bir cereye sahip olur.

20. Kadir Mustafa

Kadir Mustafa New Member

Beğenileri:
    0
    Bende anlamadigim için hemen resmini çekip aldığım yere götürdüm bu siteyi keşke daha önce kesfetseydim Teşekkürler yardımlar için

Sayfayı Paylaş