Karadeniz Pet

Bikaç soru.

Kadir Mustafa

Meraklı Üye
Kuşlarım yaklaşık 8 aylık 5 aydır bendeler, ev ortamında besliyorum dişi oldukça kızgın yuvaya falanda ilgili sürekli girip çıkıyor. Yemlerine kızıştırıcı falan da ekliyorum. Bi ara çok kavga ettiler ama şimdi birbirlerini kaşıyorlar ve yem yediriyorlar. Fakat hiç eleştirilerini görmedim erkeğin kur yaptığını da görmedim. Sorun ne olabilir ? Birde kafes küçük mü acaba ?
http://i.hizliresim.com/jJ0B9j.jpg http://i.hizliresim.com/QXDvXA.jpg

Bence kafes normal. 8 aylık kuşlar yavaş yavaş yetişkinliğe adım atıyor. Yavru almak için 1 yaşını doldurmaları gerektiği aksi taktirde kuluçkada problem olabileceğini duymuştum. Ama karar sizin.

Bence kafes normal. 8 aylık kuşlar yavaş yavaş yetişkinliğe adım atıyor. Yavru almak için 1 yaşını doldurmaları gerektiği aksi taktirde kuluçkada problem olabileceğini duymuştum. Ama karar sizin.
Dişi kızışınca bi heves yumurtalık taktım sanırım erken davrandım :) Peki kuşların oturduğumuz odada bulunması sıkıntı olur mu ?

Dişi kızışınca bi heves yumurtalık taktım sanırım erken davrandım :) Peki kuşların oturduğumuz odada bulunması sıkıntı olur mu ?
Yuvalık takmanız sıkıntı olmaz. Aksine yeni erişkin kuşların yuvalığa alışması için iyi. Eğer yavrulatmak istiyorsanız kuşları sessiz ve sakin bir odaya koyun. Temizlik, yem vb. durumlar dışında onları rahatsız etmeyin ki eş tutsunlar. Kuluçka sırasında sakın ortam değiştimeyin. Tünek sayısını max. 2 ye düşürün. Kafesden oyuncakları çıkarın. Bunlar üretimin altın kuralıdır.

Yuvalık takmanız sıkıntı olmaz. Aksine yeni erişkin kuşların yuvalığa alışması için iyi. Eğer yavrulatmak istiyorsanız kuşları sessiz ve sakin bir odaya koyun. Temizlik, yem vb. durumlar dışında onları rahatsız etmeyin ki eş tutsunlar. Kuluçka sırasında sakın ortam değiştimeyin. Tünek sayısını max. 2 ye düşürün. Kafesden oyuncakları çıkarın. Bunlar üretimin altın kuralıdır.

Anladım hocam çok sağol.

Soldaki dişi kızışmış sağdaki sarı olanın ceresini bana ön cepheden yakın ve net bir şekilde cekip gösteriniz. Sanki sağdakide dişi gibi geldi bana bi net fotograf ceresinden istiyorm.

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Bunu değiştirebiliyorsanız değiştirin kızışmış dişi alın hem kücük hem dişi buda eğer son resimdeki gibiyse burun delikleri beyaz halkalı.
Erkek alın demek istediniz galiba, değiştirmeyi daha önce düşündüm ama yeni ve yetişkin bi kuşun ev ortamına alışması nasıl olur

Erkek alın demek istediniz galiba, değiştirmeyi daha önce düşündüm ama yeni ve yetişkin bi kuşun ev ortamına alışması nasıl olur

evet sonradan farkettim yanlış yazmışım düzelttim 1 yaşı civarı kızışmış erkek alınız yanına koyu mavi cereli . Şuanki durumda bu kuşlar eş tutma gibi olay olmaz . Sarı kuşu mümkünse değiştirin 1 yaşında erkekle , diğer kuşunuz çiftleşmeye uygun durumda şuan .

Siz dediğimi yapın gerisini zamana bırakın yeni alırsanız eğer kuş alışacaklardır sizin dişi kızışmış sarı kuşu mümkün oldugunca uzak tutun daha 3 aylık cok kücük.

Son düzenleme:
evet sonradan farkettim yanlış yazmışım düzelttim 1 yaşı civarı kızışmış erkek alınız yanına koyu mavi cereli . Şuanki durumda bu kuşlar eş tutma gibi olay olmaz . Sarı kuşu mümkünse değiştirin 1 yaşında erkekle.
Aylardır boşa bekledik desene petshop tan alınca böyle oluyor :)

Aylardır boşa bekledik desene petshop tan alınca böyle oluyor :)

Petshoptan aldıysan onlar sadece paraya bakar : ) Kuştan anladıklarını sanarlar ama bazıları hiç anlamaz erkeğe dişi dişiye erkek der satar ne de olsa o parasını almış olur.

petshopcularda albinoya lutino diyeni var artık sen düşün bizzat ben kafesindeki albinoyu gösterdiğimde lutinolarımıız güzeldir tabi bakabilirsiniz dedi . Anlamasak bize kaktıracak lutino diye albinoyu

Son düzenleme:
evet sonradan farkettim yanlış yazmışım düzelttim 1 yaşı civarı kızışmış erkek alınız yanına koyu mavi cereli . Şuanki durumda bu kuşlar eş tutma gibi olay olmaz . Sarı kuşu mümkünse değiştirin 1 yaşında erkekle , diğer kuşunuz çiftleşmeye uygun durumda şuan .

Siz dediğimi yapın gerisini zamana bırakın yeni alırsanız eğer kuş alışacaklardır sizin dişi kızışmış sarı kuşu mümkün oldugunca uzak tutun daha 3 aylık cok kücük.
3 aylık olma ihtimali yok 5 aydır kuş bende aldığımda yem yemeye yeni başlamıştı

Sarı kuş mu 3 aylık?:)

Petshoptan aldıysan onlar sadece paraya bakar : ) Kuştan anladıklarını sanarlar ama bazıları hiç anlamaz erkeğe dişi dişiye erkek der satar ne de olsa o parasını almış olur.

petshopcularda albinoya lutino diyeni var artık sen düşün bizzat ben albinoyu gösterdiğimde lutinolarımıız güzeldir tabi bakabilirsiniz dedi .
Bende disinin ceresi kahverengilestiginde resmini gösterdim mantar çıkmış hemen ilaç verelim dedi :)

Bende disinin ceresi kahverengilestiginde resmini gösterdim mantar çıkmış hemen ilaç verelim dedi :)

Sarı kuşu elden cıkar git 1 yaşında erkek al değiştirme imkanın var ise yoksa cok beklersiniz eş tutacak diye :)) benden söylemesi.

Son düzenleme:

o adam kuştan anlamıyor dişi kızıştıgında kahverengi cereye sahip olur ve kabuk bağlamış gibi kuru bir cereye sahip olur.

o adam kuştan anlamıyor dişi kızıştıgında kahverengi cereye sahip olur ve kabuk bağlamış gibi kuru bir cereye sahip olur.

Bende anlamadigim için hemen resmini çekip aldığım yere götürdüm bu siteyi keşke daha önce kesfetseydim Teşekkürler yardımlar için

Geri