Karadeniz Pet

bıktım artık ya :( :( :(

yusufkral

Onursal Üye
bu kuşlar insanı delirtecek ben 1 sene uygun cifti seçmeye uraştım sonunda oldu dedim 1 kuluçkada 3 yumurtadan 1 yavru cıktı canlı olarak o da çarpık bacak oldu sonra öldü oda :( şimdi yine yumurtlmaya başladılar şimdide yumurtaları yumurtluyorlar kırıyorlar kafeslerinde kalamar vitamin mama eksik etmiyorum yerlerinde sesiz sakin şimdi diyeceksiniz sabır işin sırrı sabrında bir zınırı var ya 1-1.5 senedir bir sag salim yavru alamadım bir öneri verin yumurtaları kırmayı bağımlılık haline getirdiler galiba nasıl bu sorunu çözebilirim

Muhabbet kuşlarından bazıları yuvalarına bakılmasında rahatsız olur ve yumurtayı anında kırar,tabii istisnalarda vardır muhakkak.Erkek dişiyi yuvadan çıkartıp çiftleşmek ister,yine yumurtalar kırılabilir.Benim aklıma gelenler bunlar [MENTION=6218]yusufkral[/MENTION]

Muhabbet kuşlarından bazıları yuvalarına bakılmasında rahatsız olur ve yumurtayı anında kırar,tabii istisnalarda vardır muhakkak.Erkek dişiyi yuvadan çıkartıp çiftleşmek ister,yine yumurtalar kırılabilir.Benim aklıma gelenler bunlar [MENTION=6218]yusufkral[/MENTION]

galiba erekke kuş kırıyor

isyan etme.olursa olur.bende çok uğraştım.3 dişi değiştirdim.8 yıl boyunca yavru olur diye bekledik.hepsiylede iyi anlaştı erkek kuş.en kaliteli yemleri mamaları vitaminleri verdim.ama olmayınca olmuyor.