petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bıktım artık yardım edin

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Özgür+ tarafından 19 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Özgür+

Özgür+ Guest

Arkadaşlar bu kuşu alalı 2 ay falan oluyor kuşun sürekli kanatları aşağıda bazen düzeltiyor ama genelde aşada duruyor. çiftleşme falan olmadı önceki kafesinden ayırdım belki kanadını biyerlere çarpıyodur incinmiştir diye şimdi 2 gündür ayrı kafesinde ama sonuç gene aynı.

elime aldım kanadını açtım oynattım hiç bir sıkıntı yok uçabiliyor da . kakası normal sizce nedeni nedir ? kuşu değiştireyimmi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:36 -->-> Daha önceki mesaj 16:15 --

@Levent ACAR
    [MENTION=2]Serkan ERKAN[/MENTION]
    [MENTION=1]Muhammet ÇELİK[/MENTION]
    [MENTION=8503]Atılım BUKAĞIKIRAN[/MENTION]
    [MENTION=5326]Okan Şenol[/MENTION]
    [MENTION=1462]Mehmet ŞEKER[/MENTION]
    [MENTION=6728]Mehmet ÖZEL[/MENTION]
    [MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION]

Abiler bi yardım delirecem

#1 Özgür+, 19 Ekim 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 19 Ekim 2014
  2. nevzat

nevzat New Member

Beğenileri:
    0
    arkaşım bende aynı seninkigibi süreklikanatkarı düşük dişivar ama bu 3cü kuluçksıherkuluçkadan yavru aldım

3. Özgür+

Özgür+ Guest

iyide usta bunda yumurta yok seninki yumurtadan dolayı benimki 2 aydır böyle

4. Doğukan

Doğukan Guest

Kuş çok uçunca yorulunca kanatlarını aşağı sarkabilir ortam çok sıcaksa ozamanda kanatları düşebilir veya kanadında başka sorunlar vardır.

5. nevzat

nevzat New Member

Beğenileri:
    0
    yumurlamadanda kanatları düşüktü

6. Özgür+

Özgür+ Guest

petshop a söyledim mevsim değişikliğinden tüm kuşlar öyle dedi ama ben pek inanmıyorum çünkü 2 aydırlı bu şekilde ilk geldiğinde ishaldi ishalini düzelttim ama kanadı aynı şekilde devam ediyor

ilk kez böyle bi kuşla karşılaşıyorum

biliyorum yumurta olduğunda . yumurtlamadan kanatlar düşük kalır. sizin kuş da elinizde olduğundan beri kanadı düşükmüydü ?

yeni resim az önce çektim

#6 Özgür+, 19 Ekim 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 19 Ekim 2014
  7. nevzat

nevzat New Member

Beğenileri:
    0
    kesin olmamakla birliktebu dişimin annesi iri yapılı babası küçüktü ben buna yordum böyle olmasını ama yinede sor soruştur başka problemde olabilirmi diye

8. Doğukan

Doğukan Guest

Benim kuşta kendini kabartıyordu akantları düşüyordu 1-2 ay sonra düzeldi ama sürekli düşük değil belki geçer seninkide hem kuşa zararı yok öyle durması bence sorun etmemelisiniz.

9. baskentli06

Beğenileri:
    2
    bu kuş yavru arkadaşım normal böle olması degiştirmene gerek yok normal bir durum

10. Özgür+

Özgür+ Guest

tüy dökümüne giriyor ama :(

11. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Bir kaç gün kafesten salmayın vitamin mama takviyesi yapın kendini biraz toparlasın yorgun gözüküyor.

12. baskentli06

Beğenileri:
    2
    arkadaşım tmm ne yani yavru kuş tüye giremezmi yani dediğim gibi kuş en fazla 3 veya 4 aylık yavru daha dişi kuş normal kanatlarını salması

13. Özgür+

Özgür+ Guest

Zaten surekli kafesdeydi :) diger kafesde de ara sıra kafes icinde ucuyodu alan genisdi

Hocam kuş 6 aylık kanadını salması normal mi sizce ?

14. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    tüneklerini degiştir bakalım yıne aynı şekılde duracak mı ?

15. Özgür+

Özgür+ Guest

Bi nevi degistirdim sayılır eski kafesi agac dalına konuyodu gene aynısıydı şimdi de aynı . erkegin yanından ayırdım odasını ve kafesini değiştim

16. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    kızgınlık yumurtası atacakdır başka bir sey olacagını sanmam

17. Özgür+

Özgür+ Guest

Hocam yumurta degil bieisi kıl kurdu olabileceğini söyledi sizce olabilir mi ?

18. baskentli06

Beğenileri:
    2
    neyse kardeş sen halen sormaya devam ediosun kuşun bir şeyi yok tmm sen halen sor daha neler çıkacak bakalım kuşun hakkında neyse hade iyi formlar sana

19. Özgür+

Özgür+ Guest

sanada burası yardım platformu ve bu kuş da bi sorun var gerekirse çözülene kadar da yazıcam

20. Çağrı GÖKÇEK

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Küçücük daha yumurta kesin yok. Bazı kuşlar böyle yapıyor .Bence hicbir sorun yok . İyi hobiler :).

Sayfayı Paylaş