Karadeniz Pet

bıktım bu kuştan

Rassien

Onursal Üye
Kuşlarımı çok seviyorum daha önceki yazdıklarım için kusruma bakmayın yoksa ben kuslarını hemen bağırdığında satcak kadar kötü bir sahip değilim biraz kızgınlıktan söylemişim öyle yoksa onları çok seviyorum eski konularımda da onlar için ne kadar çabaladığımı göreceksiniz hatta öyleki bu kuşları bazı tanıdığım insanlardan daha çok seviyorum ☺ herkese iyi akşamlar diliyorum

Son düzenleme:
eşinden ayırdığınız için böyle yapıyor sanırım. ama gülü seven dikenine katlanır.

bağırmalarına katlanılmıyor diyorsan geriye tek bir kuş sahiplenmek seçeneği kalıyor

Kustan sizden bıkmıstır muhakkak o yüzden böyle yapıyordur.

Bahsettiğin seçeneği uygulayabilirsin , eş almak istersen mecbur katlancan.

eşleri ayırma bence dursunlar yan yana birşey olmaz. dişi deliriyor erkeği göremeyince bende de aynı

Yani kuş psikolojisini düşünün eşi yanında yok tabi ki üzülür belki de sinirlenir. Ama kus sonucta bu bağıracak da sesi de yüksek olacak ama bu şekilde "bıktım evden postalycam " vs gibi kelimeler... ne biliyim kuşa da pozitif bi enerji vermezsiniz ki yazık kuşa. Her haliyle kabullenmek gerek, sadece iyiyken sevmek de sevmek olmuyor.
kusura bakmayın ben her ne olursa olsun bir canlı hakkında bu şekilde esya gibi bahsedilmesine sinirleniyorum. Konunuz hakkında bi fikrim yok sadece kusunuzu sevin ve ona iyi enerji verin o da bunu farkeder. Sonuçta belli bir duygusal yaşa sahip varlıklar bunlr.

Yok şimdi o kadar değil, Veli beyi forumdan takip ediyorum gayet ilgili kuslarına da deger veriyor. Ben sadece hitap seklini ve hislerini elestirdim.
yoksa kendini takip ettigim kadarıyla kuşlarina iyi bakan biri.

Bence biraz sabredin ve bu kadar bıkmayın. O kuş sizin ondan bıktığınızı hisseder. Köpekten korkarsan, sen hiçbirşey yapmasan bile o sana saldırır , havlar , koşar. Bu aynı onun gibi birşey. Ona kızmayın. O bir hayvan , insan değilki bizi anlasın. Eşinden ayrılmış napsın kuşcağız. Yapma desen anlamaz , sus desen anlamaz. Birde siz üstüne giderseniz kuşun dahada kötü olur. Bu kuşları herşeyi göze alarak alıyoruz sonuçta. Bi gün , fena halde ötüp çığlıklar attıklarında , onları satmak için değil.

Eşinden ayrılmasının etkisi olabilir eşlerine bağlanıyorlar
Ayrıca o kadar rahatsız ediyorsa odasını değiştirebilirsiniz en azından eşi yanına gelene kadar ihmal etmemek şartıyla
sizin pek girmediğiniz bir odada durabilir
Eğer salınca susuyorsa sık sık salın dışarıda dursun
Şimdilik aklıma başka bir şey gelmiyor
Son olarak
lütfen kuşunuzdan vazgeçmeyin başka çözümlerde bulunur illaki herşeyin bir çözümü vardır
lütfen o hayvanı bırakmayın

arkadaşlar erkek kuşumun ayağı incindiği için dişiyle ayırdım ama dişi ortalığı yıkıyor bağırıyor gerçekten çek,ilmiyor artık annem falan yakında evden postalamazsa şaşmam yani o derece dişi 1 aylıkken almıştım o zamandan beri yanımda ama eş alınca benden uzaklaştı birde yabanileşti biraz bağırıp duruyor acaba ikisinide satıp yavru erkek kuş alıp konuştursammı alırsam ilerde eş falan almam asla :mad::mad::mad:

diğer çiftimde böyleydi onları sattım bunları napayım ?

Madem böyle bıkınca bakmıcak satıcak vericekseniz hic beslemeyin arkadasım hayvan bu size alısıyor ediyor sonra baskasına verince yazık oluyor yani sonucta disi kus da ısırma alıskanlığı olur benimkide ısırıyor bazen ama ben bıkmıyorum kıskanıyor da olabilir diğer kustan sonucta yavru kus alınca ne olucak büyüdükten sonra bıkıp tekrar mı yavru kus alıcaksınız?

Eşinden ayrılmasının etkisi olabilir eşlerine bağlanıyorlar
Ayrıca o kadar rahatsız ediyorsa odasını değiştirebilirsiniz en azından eşi yanına gelene kadar ihmal etmemek şartıyla
sizin pek girmediğiniz bir odada durabilir
Eğer salınca susuyorsa sık sık salın dışarıda dursun
Şimdilik aklıma başka bir şey gelmiyor
Son olarak
lütfen kuşunuzdan vazgeçmeyin başka çözümlerde bulunur illaki herşeyin bir çözümü vardır
lütfen o hayvanı bırakmayın

bıktım dedim ama o lafları kızgınlıkla söyledim eşinden ayrılmasından dolayı yapıyor heralde çok teşekkür ederim :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:55 -->-> Daha önceki mesaj 21:52 --

eşinden ayırdığınız için böyle yapıyor sanırım. ama gülü seven dikenine katlanır.

Her ne kadar bağırsada çok seviyorum kızgınlıktan bıktım dedim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:57 -->-> Daha önceki mesaj 21:55 --

Bence biraz sabredin ve bu kadar bıkmayın. O kuş sizin ondan bıktığınızı hisseder. Köpekten korkarsan, sen hiçbirşey yapmasan bile o sana saldırır , havlar , koşar. Bu aynı onun gibi birşey. Ona kızmayın. O bir hayvan , insan değilki bizi anlasın. Eşinden ayrılmış napsın kuşcağız. Yapma desen anlamaz , sus desen anlamaz. Birde siz üstüne giderseniz kuşun dahada kötü olur. Bu kuşları herşeyi göze alarak alıyoruz sonuçta. Bi gün , fena halde ötüp çığlıklar attıklarında , onları satmak için değil.

Söylediklerinizde haklısınız dediğiniz gibi eşinden ayrıldığı için yapıyor galiba kızgınlıktan bıktım dedim ama onu çok seviyorum .sizede çok teşekkür ediyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:59 -->-> Daha önceki mesaj 21:57 --

Madem böyle bıkınca bakmıcak satıcak vericekseniz hic beslemeyin arkadasım hayvan bu size alısıyor ediyor sonra baskasına verince yazık oluyor yani sonucta disi kus da ısırma alıskanlığı olur benimkide ısırıyor bazen ama ben bıkmıyorum kıskanıyor da olabilir diğer kustan sonucta yavru kus alınca ne olucak büyüdükten sonra bıkıp tekrar mı yavru kus alıcaksınız?

Dedikleriniz çok doğru zaten bana bakmayın :) ben kızgınlıktan demişim o lafları yoksa ben kuşumu çok seviyorum onla çok badireler atlattık çok güzel anlarımız oldu. onu asla bırakmayacağım bu arada çok teşekkür ediyorum :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:05 -->-> Daha önceki mesaj 21:59 --

Yani kuş psikolojisini düşünün eşi yanında yok tabi ki üzülür belki de sinirlenir. Ama kus sonucta bu bağıracak da sesi de yüksek olacak ama bu şekilde "bıktım evden postalycam " vs gibi kelimeler... ne biliyim kuşa da pozitif bi enerji vermezsiniz ki yazık kuşa. Her haliyle kabullenmek gerek, sadece iyiyken sevmek de sevmek olmuyor.
kusura bakmayın ben her ne olursa olsun bir canlı hakkında bu şekilde esya gibi bahsedilmesine sinirleniyorum. Konunuz hakkında bi fikrim yok sadece kusunuzu sevin ve ona iyi enerji verin o da bunu farkeder. Sonuçta belli bir duygusal yaşa sahip varlıklar bunlr.

Dedikleriniz çok doğru ben zaten o lafları kızgınlıktan söylemişim yoksa onu asla bırakmam :) teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:07 -->-> Daha önceki mesaj 22:05 --

Siz kuş falan almayın.

Her ne deseniz doğru ama ben bu lafları biraz kızgınlıktan dedim yoksa onu çok seviyorum onu bırakmayacağım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:08 -->-> Daha önceki mesaj 22:07 --

Siz kuş falan almayın.

Her ne deseniz doğru ama ben bu lafları biraz kızgınlıktan dedim yoksa onu çok seviyorum onu bırakmayacağım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:08 -->-> Daha önceki mesaj 22:08 --

Yok şimdi o kadar değil, Veli beyi forumdan takip ediyorum gayet ilgili kuslarına da deger veriyor. Ben sadece hitap seklini ve hislerini elestirdim.
yoksa kendini takip ettigim kadarıyla kuşlarina iyi bakan biri.

Teşekkür ederim Cansu Hanım ☺

Son düzenleme: