Bilezik kodlarına göre üretici tespit edilebilir mi?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve TARIK BAKICI tarafından 23 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. TARIK BAKICI

TARIK BAKICI Site Bağımlısı

Beğenileri:
    3
    Yer:
    Ankara
    Merhaba,
    Muhabbet kuşları için yabancı bileziklerde yazan kodlara göre kuşun hangi üreticinin olduğu tespit edilebiliyor mu? Böyle bir bilgi mevcut mu acaba?

Örneğin; bir kuşumda yer alan DSV (Alman Standart Muhabbet Kuşu Yetiştiricileri Birliği) bilezikli DSV 50 2014 kodu (2014 üretim tarihi biliyorum). DSV 50 kodlu üreticinin kim olduğu bulunabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

#1 TARIK BAKICI, 23 Nisan 2015
    Son düzenleme: 8 Mayıs 2015
  2. Caner efkanoğlu

Caner efkanoğlu Süper Üye

Beğenileri:
    0
    Açıkcası bende merak ediyorum takip

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    510
    Bildiğim kadarıyla dernekler/federasyonlar üyelerin isimlerini ve üye no larını paylaşmıyorlar. Dolayısıyla bilezik no su ile üretici ismini bulmak (üretici kendi kodunu/nosunu paylaşmadığı sürece) pek mümkün gözükmüyor.

4. harun cengizhan

harun cengizhan Süper Üye

Beğenileri:
    1
    Muhabbetkusu üreticileri.org de dernek üyelerinin kodları ve isimleri yayınlanıyor isterseniz ordaki dernek bölümünden baka bilirsiniz

5. Fatih Köle

Fatih Köle Profesyonel

Beğenileri:
    1
    Yer:
    Ankara
    Normalde turkiyedeki derneklere kayitli olanlari bilezik numarasi ile takip ediyorsun ama bu az dsv vs olanlar yabanci yanilmiyorsam onlari nereden kontrol edilir bilemiyorum. Tkf ise sitesinden bakabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş