petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bilezik kodlarına göre üretici tespit edilebilir mi?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve TARIK BAKICI tarafından 23 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. TARIK BAKICI

Beğenileri:
    3
    Merhaba,
    Muhabbet kuşları için yabancı bileziklerde yazan kodlara göre kuşun hangi üreticinin olduğu tespit edilebiliyor mu? Böyle bir bilgi mevcut mu acaba?

Örneğin; bir kuşumda yer alan DSV (Alman Standart Muhabbet Kuşu Yetiştiricileri Birliği) bilezikli DSV 50 2014 kodu (2014 üretim tarihi biliyorum). DSV 50 kodlu üreticinin kim olduğu bulunabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

#1 TARIK BAKICI, 23 Nisan 2015
    Son düzenleme: 8 Mayıs 2015
  2. Caner efkanoğlu

Caner efkanoğlu New Member

Beğenileri:
    0
    Açıkcası bende merak ediyorum takip

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    Bildiğim kadarıyla dernekler/federasyonlar üyelerin isimlerini ve üye no larını paylaşmıyorlar. Dolayısıyla bilezik no su ile üretici ismini bulmak (üretici kendi kodunu/nosunu paylaşmadığı sürece) pek mümkün gözükmüyor.

4. harun cengizhan

Beğenileri:
    0
    Muhabbetkusu üreticileri.org de dernek üyelerinin kodları ve isimleri yayınlanıyor isterseniz ordaki dernek bölümünden baka bilirsiniz

5. Fatih Köle

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Normalde turkiyedeki derneklere kayitli olanlari bilezik numarasi ile takip ediyorsun ama bu az dsv vs olanlar yabanci yanilmiyorsam onlari nereden kontrol edilir bilemiyorum. Tkf ise sitesinden bakabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş