Karadeniz Pet

bilezikten başka yöntem var mı ?

/kimya/

Paylaşımcı Üye
iyi akşamlar. 3 yavrum aynı renk ve aynı boyutta birbirlerinden ayırt etmek zor oluyor. bilezik takmak içinde çok geç kalmışım 7-10 günlükken takılması gerekliymiş sanırım. ileride belki cinsiyet farkından anlayabilirim ama şimdilik onları ayırt edebileceğim bi yöntem bilen var mı acaba ?

Arada herhangi ufak bir renk falan yok mu, sadece saf renk mi?

Mesela kafasındaki, kuyruğundaki bir çizgi dikkat çekebilir...

klipsli bilezikler var sonradan takılabiliyor sanırım onlar belki işinizi görebilir

Arada herhangi ufak bir renk falan yok mu, sadece saf renk mi?

Mesela kafasındaki, kuyruğundaki bir çizgi dikkat çekebilir...

maalesef hepsi aynı sadece birinin kuyruğu daha kısa ama oda 1-2 güne eşitlenir sanırım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:58 -->-> Daha önceki mesaj 22:57 --

klipsli bilezikler var sonradan takılabiliyor sanırım onlar belki işinizi görebilir

aaa öyle bir şey varsa çok iyi olur, teşekkürler

Gerçekten komik bir durum :D benim alternatif bir çözümüm yok... Diğer arkadaşlar belki yardımcı olabilir... :)

Son düzenleme:
Evet sonradan takılabilen renk bilezikleri olabiliyor görmüştüm onlardan takabilirsiniz fakat günlük kontrol ettiyseniz rahat ayırabilirsiniz

Yanlış anlamayın, kuşlarınızın her şeyi birebir ve aynı ya sadece hoşuma gitti, komik derken onu kastettim, yanlış bir durumda bulunduysam kusura bakmayın :)

Evet sonradan takılabilen renk bilezikleri olabiliyor görmüştüm onlardan takabilirsiniz fakat günlük kontrol ettiyseniz rahat ayırabilirsiniz

şimdi baktım netten güvercinler için diyor ama umarım olur. gün gün takip ettim şuanda ayırt etmekte zorlanmıyorum ancak bir kaç güne zor olcak. çünkü 2 ay büyük abileri var onun kuyruğu uzun olmasa ve hareketli olmasa onla bile karışcaklar gün geçtikçe tıpa tıp aynılar. yani şimdilik ben karıştırmasam da evde bulunan herkes karıştırıyor ;)

klipsli bileziklerden bulamazsanız veya bulana kadar geçecek zamanda kuşlar büyüyecekse daha pratik olan bulması daha kolay olan plastik kelepçe denilen çırtçırt kelepçelerden küçük boy olanının farklı renklerde olanlarından bulursanız işinizi görür hemen hemen her nalburda vardır

Daha büyüsünler eminim karıştırmayacaksınız. İllaki farklılıklar olacaktır maşaallah kuşlarınıza

şimdi baktım netten güvercinler için diyor ama umarım olur. gün gün takip ettim şuanda ayırt etmekte zorlanmıyorum ancak bir kaç güne zor olcak. çünkü 2 ay büyük abileri var onun kuyruğu uzun olmasa ve hareketli olmasa onla bile karışcaklar gün geçtikçe tıpa tıp aynılar. yani şimdilik ben karıştırmasam da evde bulunan herkes karıştırıyor ;)
Güvercinler için olan bileşiklerin muhabbet kuşuna uyacağını sanmıyorum 1 tane al dene istersen yemciler de oluyor

hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. hepsini inceleyip en uygununu seçerim. ya da bi arkadaşın dediği gibi ilerde karıştırmaya da bilirim. renklerinden ziyade huyları da farklı oluyor anladığım kadarıyla. vakit ayırdığınız için tekrar sağolun

Aslında bu güvercin için olanların aynısından saç tokası da var.
Uyar mı yada bulabilir misiniz bilmiyorum ama.
Bunu da değerlendirebilirsiniz...

Geri