Karadeniz Pet

Bilgi almak istiyorum

• Konbuyu başlatan enjoes
  • Başlangıç tarihi
E

enjoes

Guest
Merhabalar forumda yeniyim.Bir durumu merak ettim ve sizlerle paylaşmak istedim.Benim 2 katlı kafesim var ve her birinde de birer çift muhabbet kuşları var.Çiftleştirmek için çok uğraştım ama olmadı.Bir yerde okudum çiftler diğer çiftleri gördüğünde kıskanarak daha çabuk çiftleşmeye başlarlar diye.Bunun üzerine bende kafesin orta kısmındaki aparatı çıkarıp tek kafes yaptım ve kuşlar şimdi birbirleriyle yaşıyorlar.Bu kıskanma konusunu deneyecem yani.Sizin bu konudaki görüşleriniz ve tavsiyeleriniz nedir acaba? Şimdiden teşekkür ederim.

-çiftleri kendin mi aldın yoksa kuşlar mı seçti birbirini
-yanlarında başka bi kuş olursa çiftleşmezler bunlarda hayvan sonuçta gizlilik
-kıskanırsa erkekler dişiler kavgaya girer

-çiftleri kendin mi aldın yoksa kuşlar mı seçti birbirini
-yanlarında başka bi kuş olursa çiftleşmezler bunlarda hayvan sonuçta gizlilik
-kıskanırsa erkekler dişiler kavgaya girer

Çiftlerin anlaşmaları evet önemli anlaşıyorlarsa geriye kalan tek şey ortamın uyumluluğu, yaşlarının en az 7 aylık olup anaç hâle gelmeleri ve kızışkın olmalarıdır.

Ayrıca başka kuşların olması bir sorun teşkil etmez. Birçok üretimhanede büyük salmalarda yuvalıklar 30ar cm. arayla takılı olarak birçok çift aynı salma içinde yaşar ve ürer.. Fakat sizde beraber yaşamalarına gerek yok. Ayrıca birbirlerini görmeseler daha iyi olur. Kıskanma değil; seslerden vs. dolayı üremeye tetikleme vardır.

Geri