Karadeniz Pet

bilgi ??? Erkek kuşumun gagası kırılıyor.

• Konbuyu başlatan Pınar Yıldız
  • Başlangıç tarihi
P

Pınar Yıldız

Guest
merhaba;
erkek olan muhabbet kuşumun gagası kırılıyor ne yapmam lazım???

:( ama ufak ufak kırılmalar oluyor nereye kadar böyle gidebilir ki??

Kuslarin gagasi insan tirnagi gibi uzar ve ucundan eskiyen yerleri kirilarak düşer bu normaldir.

mustafa bey yan taraflardan kırıldı oda aynı şekilde kendini yeniler değil mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:20 -->-> Daha önceki mesaj 02:18 --

mantardan dolayı yada başka bır hastalıkdan dolayı degılse uzar

levent bey mantar başlangıcı olabilir demişti ama sıkıntılı bir durum olmadığını wazalin sürmenin faydalı olacağını söylemişti 2 gündür sürüyorum başka yapabileceğim bişey war mı??

foto atın belkide mantar oluşmaya başlamıştır.

Ben gelen fotoğraflarda kırılma eksilme görmemiştim ancak, mantar vardı. Vazelin geçirecek mantarı. Sora gagadaki o kırılma da son bulur inşallah.

levent bey merhaba :)

2 gündür sabahları sürüyorum ama şöyle bir sıkıntım war benim kuşlar maalesef yabani eşli oldukları için bana pek yüz wermiyorlar :( hatta hiç wermiyorlar :) haliyle bende zoraki tutmak durumunda kalıyorum bununla alakalı sizce ne yapabilirim?? tabi birde aynı sorunu uçurunca yaşıyorum içeri girmiyorlar haliyle ben yakalamak zorunda kalıyorum... ben ne yapayıııım levent beeeyyy :))

akşam sürerseniz sağa sola sürmez gagasını yapacak bişey yok tutmanız gerek

Son düzenleme:
[MENTION=12686]Pınar Yıldız[/MENTION] hanım merhaba,
Vazelin sürmek için kuşları tutmanda problem yok. Isıran oluyorsa eldiven kullanabilirsin. Gündüz salınıyorlarsa yakalamaya gerek yok. Akşam olduğunda loş ışıkta tutması daha kolay. Gagasını nemli bez - peçete - havlu ile temizlemek en güzeli vazelin sürmeden önce.
Bu arada kuşlardan yavru almak gibi bir fikrin varsa bunları salmamak lazım. Kafeslerinde dursunlar, oyuncak olmasın kafeste.

[MENTION=12686]Pınar Yıldız[/MENTION] hanım merhaba,
Vazelin sürmek için kuşları tutmanda problem yok. Isıran oluyorsa eldiven kullanabilirsin. Gündüz salınıyorlarsa yakalamaya gerek yok. Akşam olduğunda loş ışıkta tutması daha kolay. Gagasını nemli bez - peçete - havlu ile temizlemek en güzeli vazelin sürmeden önce.
Bu arada kuşlardan yavru almak gibi bir fikrin varsa bunları salmamak lazım. Kafeslerinde dursunlar, oyuncak olmasın kafeste.

merhaba :)

kafeste kalırlarsa yağlanma olur diyorlar ama kaldı ki zaten çok sık uçurmuyorum.uçurunca da mecbur tutmak zorunda kalıyorum o şekilde bırakıp gitmeye korkuyorum kalorifer peteklerinin arkasına düşüp bişey olur diye :( bana alışmaları artık imkansız dimi???

merhaba :)

kafeste kalırlarsa yağlanma olur diyorlar ama kaldı ki zaten çok sık uçurmuyorum.uçurunca da mecbur tutmak zorunda kalıyorum o şekilde bırakıp gitmeye korkuyorum kalorifer peteklerinin arkasına düşüp bişey olur diye :( bana alışmaları artık imkansız dimi???

Yağlanmayı çok dert etmeye gerek yok. Ancak arada uçurmak iyidir.
Akşam saatlerinde salarsan kuşları, ışıkları kapatıp yakalaman kolay olacaktır. Her kuş her zaman eğitilebilir çift bile olsalar ancak. Yavru bir kuş kadar kısa sürede ve kolay olmayabilir.

Yağlanmayı çok dert etmeye gerek yok. Ancak arada uçurmak iyidir.
Akşam saatlerinde salarsan kuşları, ışıkları kapatıp yakalaman kolay olacaktır. Her kuş her zaman eğitilebilir çift bile olsalar ancak. Yavru bir kuş kadar kısa sürede ve kolay olmayabilir.

hiç yüz wermiyorlar bana sadece sesli sewdiğim zaman öylece bakıyorlar yüzüme :) bu arada yawrularının olmasını çok istiyorum ama olduktan sonrasın da o yawruların da ne olacağı ayrı bir kaygı bende...

hiç yüz wermiyorlar bana sadece sesli sewdiğim zaman öylece bakıyorlar yüzüme :) bu arada yawrularının olmasını çok istiyorum ama olduktan sonrasın da o yawruların da ne olacağı ayrı bir kaygı bende...

O da olur inşallah bir gün..
Arkadaşlarına hediye verebilirsin. Dilersen forumdan ücretli sahiplendirebilirsin. (Yem paraları çıkar)

Geri