petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bilgi Kirliliği !!!

Konusu 'Dilek, İstek, Öneri ve Şikayetleriniz' forumundadır ve Fevzi ÖZYAYLA tarafından 29 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Fevzi ÖZYAYLA

Fevzi ÖZYAYLA New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar,Abiler değerli forum üyeleri.

Foruma uye olalı çok olmadı ama hergün işimden fırsat buldukça foruma gelip güncel konuları inceleyip bilgim dahilinde insanlara ve dolayısıyla hayvanlara yardımcı olmaya çalısıyorum.

Bugüne kadar dikkatimi çeken en büyük şey bilgi kirliliği.
    Bukadar büyük bir forumda tabiki olacak.

Ama benim ricam bilmediğimiz bir hastalıkta bir konuda fikir beyan etmeyelim
    Etmeyelim ki yardımcı olayım derken dahabüyük sorunlara yok açmayalım.
    Ben hergün en az 20-30 konu okuyrum ve tamamına yakını hastalık ve çare arayan Arkadaşların konuları eğer o konuda bilgim ve tecrubem varsa cevap yazıyorum yok ise
    Geçmiş olun deyip geçiyorum.

Sizden ricam sizinde böyle yapmanız,Örnek vermem gerekırse bır suru konu var sacma
    Sapan öneriler sunan, ifşa edip kımseyı kırmak ve yeni bir polemiğe yol açmak İSTEMEM.

Saygı ve sevgiler.

#1 Fevzi ÖZYAYLA, 29 Ocak 2015
    Son düzenleme: 29 Ocak 2015
  2. Bozo-27

Bozo-27 Member

Beğenileri:
    1
    Evet kesinlikle aynı fikirdeyim sizinle , ek olarak bir hastalıktan kesin emin değilsek , tedaviyi bizzat kendimiz uygulamadıysak veya kulaktan doğma bilgilerle başkalarına yardımcı olmayalım. Bu tedavi sürecini yanlış yönlendiriyor. hatta hastalıkları daha da ilerletebiliyor.

3. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Bence de eğer veterinere götürüp tanıyı öğrenip ona göre ilaç tadavisi uygulayıp sonuç alındıysa sadece bunu veteriner aracılığıyla olduğunu belirtip karşı tarafa güvenli olduğunu ve sonucunun müsbet olduğunu söylemekte fayda var.

4. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    kesinlikle doğru söylüyorsunuz ama herkes bir şekilde birşeyler söylüyor doğru veya yanlış buda yardım bekleyen kişinin aklını karıştırıyor , bu engellenemez sadece daha dikkatli olunabilir

5. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    konu başlığına istinaden birde gerek siz yere uzayan konular var mesela adam kuşum kaçtı diyor sonra bir kaç kişi işde kafesini cama getir camı açık tut yada bir daha gelmez gibi bikaç bişey söylüyor zaten bunlardan başka yapılacak bişey yok konu sahibi her mesaja kendini cevap yazmak zorundaymış gibi hissediyor heralde işde kapı açıktı kaçtı diyor adamın biri bişey yazıyor o ara kaçarken cama baktı diyor başka biri bişey yazıyor ona cevap olarak kanadını 3 kere çırptı o ara başka biri bir cevap yazıyor ona ayaklarını kaldırdı diğer biri bişey yazıyor ona cevap olarak uçarken sağa baktı vs.. diye konuyu uzatıp duruyor kardeşim kaçtı gitti işde daha ne uzatıyorsun bakıyorsun 10 sayfa yazı olmuş ama hepsi boş neticede kuş kaçmış ana konu bu bence buda bilgi kirliliği hatta olmayan bilginin kirliliği

#5 alse, 29 Ocak 2015
    Son düzenleme: 29 Ocak 2015
  6. Hakan Gungor

Hakan Gungor New Member

Beğenileri:
    0
    Kesinlikle dogru... Bilgi kirliliginin onune gecmek icin ozellikle yeni uye/tecrubesiz arkadaslar once forumdaki ana basliklara bir goz atmali... Cogu sorunun cevabi zaten var hali hazirda. Baslik acmadan once arama bolumunden, merak ettikleri konu ile ilgili basliklari okusunlar... Ornegin es tutma ile ilgili bir sorulari varsa once bu konuda acilmis basliklari okusunlar. Yine cevap bulamazlarsa o zaman yeni konu acsinlar. Bu da benim onerim

7. Fevzi ÖZYAYLA

Fevzi ÖZYAYLA New Member

Beğenileri:
    0
    Kesinlikle buda forum üyelerinin daha duyarlı davranması gerektiğini gösteriyor.

8. rock

rock Member

Beğenileri:
    0
    Bir de cevaplardan tatmin olmayanlar var. Örneğin cinsiyetini sormuş olsun. 3-4 kişi cevap vermiş hatta hepsi aynı şeyi söylemiş örneğin dişi. Daha cevap yokmu, başka fikri olan diye devam ediyo. Yeni cevaplar gelmiş yetmiyo, şu şu kişiler de cevap yazsın demiş yani anca o zaman ikna olacak. O zaman o kişilere özelden de yazabilirsin. Ben cinsiyet sorularına cevap vermiyorum ama verenlere biraz ayıp oluyor gibi bu durumda...

9. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Yalnız beni iyi güldürdün Allah razı olsun ayaklarını kaldırdı :)

10. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    hazır bir mod yakalamışım söyliyeyim belki yararı olur bilenlerde vardır ama bilmeyenler açısından iyi olur bu alışkanlığı yaydırırsak

mesela akıllı yemlikle ilgili birşey sormak istiyoruz forumda sormadan önce google a aşağıdaki şekilde yazarsak

akıllı yemlik site:muhabbetkusu.com.tr

sitede akıllıyemlikle ilgili nekadar konu açılmışsa hepsini sıralar ve sorduğumuz soru kesin o konularda mevcuttur boşa konu açmayalım forumu araştıralım diyorlarya yada diyoruz ya forumu aramaya gerek yok bu komutla hepsi çıkar meydana hemde site hit almış olur google da bunuda söyliyeyim dedim bunu site içinde yaygınlaştırırsak birnevi konu kiriliği önlenmiş olur aslında bu komut için foruma arama yeri yapılıyor oraya yazıyorsun direk google da arıyor :)

#10 alse, 30 Ocak 2015
    Son düzenleme: 30 Ocak 2015

Sayfayı Paylaş