Karadeniz Pet

Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

muhabbetkusu

Yönetici
Site Yöneticisi
Değerli üyelerimiz merhabalar,

Öncelikle bu konuyu bu kategoriye açma sebebim bu kategorinin sürekli güncel olması ve sık sık ziyaret edilmesinden dolayıdır.

Şimdi eminim ki çoğunuz kuşlarınızın tüylerinden ve yemlerinin dışarıya dökülmesinden şikayetçidir. Bugün Ankara'da üretimhanesi bulunan bir abimizi ziyaret etme fırsatım oldu ve üretimhanesini görür görmez gözlerime inanamadım :) Ve gözüme ilişen 2 güzel şeyi sizlerle paylaşmak istedim. Fotoğraf çekip paylaşmayı isterdim fakat telefonumun şarjı olmadığından fotoğraf çekemedim kusura bakmayın. İnşAllah başka bir gün ziyaretine gittiğimde üretimhanenin fotoğrafını çeker konuya ekleme yaparım.

Gel gelelim asıl mevzuya :) Tüyden, yemden ve her türlü pisliğin dışarı çıkmasından %99 sizi kurtarabilecek çözüm yoluna..

Bu abimizin üretimhanesinde 500 gözlü pvc box kafesi bulunmakta ve bütün kafesler doluydu. Salmaları saymıyorum. Salmalar hariç. Bu abimiz bütün kafeslerinin önüne hemen hemen hepimizin bildiği, gördüğü genelde evlerde pencereleri pimapen olanların kullandığı sinekliklerden takmış ama küçük gözlü sinekliklerdi. Sinekliğin gözleri o kadar küçük ki dışarı birşey çıkabilmesi çok ama çok imkansız. Bu sineklik sayesinde ne dışarı tüy uçuyor, ne yem dökülüyor nede herhangi bir pislik dışarı çıkıyor.

Bu sinekliği aynı evlerinde pimapeni olupta pencereye takılan sineklikler gibi takmış abimiz. Pencere gibi açılıp kapanıyor sineklik. Sizlerde bu tür sineklik yöntemi kullanarak rahata kavuşabilirsiniz :) ( PVC veya MDF vs. tarz box kafes kullananlar için geçerlidir )

Evet şimdi sıra geldi 2. mevzuya :)

Yuvalıklar dıştan takılı olduğu için yuvalıkların tamamı özel yapım ve ön kısımları aynı altta göstermiş olduğum resimdeki gibi açılıp kapanabilir havalandırma sistemine sahip :) Böylelikle içerdeki hava sirkülasyonu çok daha iyi sağlanıyor ve herşey tıkırında ilerliyor.

Havalandırma : http://aksandus.com/resimler/aksand...fezleri/b/banyo_ve_wc_havalandirma_menfez.JPG

Güzel fikirmiş bigün bizim de box kafesimiz olursa yaparız inşallah.

Muhteşem birşeydi vallahi :) Üretimhaneyi 15 günde bir temizliyorum hatta yeri geliyor aylık temizliyorum dedi abi. Üretimhanesi zaten pırıl pırıldı.

Örnek yok muı ? Acilen görmek isterim :)

Arkadaşlar bu kuş işine yeni başladım ve hastalık oldu. her ilginç fikire hazırım. Deli gibi kafes ararken bu yazılanlar heyecan verici. Resim olsaydı keşke

Bu sistemi kullanan birinin fotoğraflarını görmüştüm internette. Verdiğin bilgiler için teşekkürler.

Geri