petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bilgilendirirmisiniz

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve Bahattin GENÇ tarafından 23 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Bahattin GENÇ
    Gizli

Merhaba arkadaslar,bugun aramiza yeni bir mubis katildi.aldigim kisi 19 gunluk olgugunu ve %100 erkek oldugunu soyledi.Goruldugu uzere tuyleri tam degil ucamiyor ve siringa ile besliyoruz.tecrubeli arkadaslarimdan cinsi irki ve yasi hakkinda bilgi alabilirmiyim?Simdi den tesekkurler.

2. Ömer Karaoğlan

Ömer Karaoğlan New Member

Beğenileri:
    0
    Kuş neden sepette ?

3. Yusuf YALÇINKAYA

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Keşke 35 40 günlük bir kuş alsaydınız sıkıntı olabilir.. Yem kırmayı bilmiyor sırıngayla beslemede kolay bir iş değil.. Gagası tam gözükmüyor.. Gagasının flassız resmini eklerseniz iyi olur..

4. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Kuşunuz küçük orası doğru ama 19günlük kuşun cinsiyeti kesin belli olmaz
    Birde şırıngayla verdiğiniz mamanın içeriği nedir?

5. Bahattin GENÇ
    Gizli

Kusun sepette olmasinin nedeni aldigim yerin bir kac gun sepette kalsin demesi ile alakali simdiden kafese koymalimiyim?

6. Ali Alp ÇOŞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Alla allah :confused: Heralde kuş kafeste tüneğe tutunamaz ürker diye demiş olabilir.Ama gerçekten çok küçük bu

7. Yusuf YALÇINKAYA

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    olabilir yerine alışır hem.. Sepetten gece çıkar vs sıkıntı olabilir..

Ali kardeşim büyük ihtimal daha uçamıyor zaten kafeste durmasına gerek yok bir sepete koyun diye düşünerek demiş olabilirler.. Ama kafese koyulmasında fayda var..

8. Ömer Karaoğlan

Beğenileri:
    0
    Bence yinede kafese koymalısın alışır hemde kafes tabanıyla sepet tabanı aynı tünekde durmasada olur

9. Bahattin GENÇ
    Gizli

Evet cok kucuk ama aldigim kisi butun kuslari elinden cikarmis annesi babasi da gitmis bu tek kalmisti elinde bu yuzden aldim.Kullandigim mama Versele Laga Orlux Handmix umarim ise yariyordur.

10. Yusuf YALÇINKAYA

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    versele laga güzel markadır.. Umarım sıkıntı çıkmaz..

11. Ömer Karaoğlan

Beğenileri:
    0
    Irkı hic yerliye benzemio ingiliz gibi duruyor

12. Bahattin GENÇ
    Gizli

Evet ama daha onceden siringa ile tecrubelerim var bu yuzden zahmetsizce yediriyorum buyurun bir de boyle fotosunu cektim.

13. Bahattin GENÇ
    Gizli

Yerli derken Turkiye den bahsediyorsunuz sanirim?ben Belcika'da yasiyorum bu taraflara ozgu bir irk sanirim.

14. Ömer Karaoğlan

Beğenileri:
    0
    Dediğim gibi belçikanın yerlileri varmıdır varsa boyutları nasıldır bilemem ama bana kuş iri gibi geldi ingiliz veya hollanda olabilir diye düşünüyorum tam emin olmamakla birlikte

15. Bahattin GENÇ
    Gizli

Buyurun Yusuf bey.Bir de aldigim kisinin dedigi dorumudur cok kucuk derken ortalama bir sey soyleyebilirmisiniz?

16. Ali Alp ÇOŞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Görüldüğü üzere 30günlükten küçük bir yavru bu :) Benim tahminim 20-30 gün arası
    Tecrübeniz varsa sorun olmayacaktır heralde,birde kabuksuz yem bulabilirseniz kabuklu yemin yanına ondanda koyun yararı dokunur

17. Ömer Karaoğlan

Beğenileri:
    0
    He hazır konu acılmışken Benim mantarlı olan kuşumun gagası orantısız bi şekilde büyüdü yem kıramıyo ağzında biriktiriyo kabuksuz yemi yiyebilirmi ?

18. Bahattin GENÇ
    Gizli

Evet dediginizde hakli olabilirsiniz zaten Hollanda sinirindayiz yani 25 km.Bu arada tam boyutlarina ne zaman ulasiyorlar?Bilgilendirme icin simdiden sagolun.

19. Ömer Karaoğlan

Beğenileri:
    0
    Tam boyut olarak fiziksel anlamdamı ?

20. Ali Alp ÇOŞAN

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    Gereğinden fazla büyürse yem yiyemez ölür,gaga taşı varmıydı? Gaga kesimini bilen bir kuşçuya götürün düzeltsin

Sayfayı Paylaş