Karadeniz Pet

Bilgilendirirmisiniz

• Konbuyu başlatan Bahattin GENÇ
  • Başlangıç tarihi
B

Bahattin GENÇ

Guest
Merhaba arkadaslar,bugun aramiza yeni bir mubis katildi.aldigim kisi 19 gunluk olgugunu ve %100 erkek oldugunu soyledi.Goruldugu uzere tuyleri tam degil ucamiyor ve siringa ile besliyoruz.tecrubeli arkadaslarimdan cinsi irki ve yasi hakkinda bilgi alabilirmiyim?Simdi den tesekkurler.

Merhaba arkadaslar,bugun aramiza yeni bir mubis katildi.aldigim kisi 19 gunluk olgugunu ve %100 erkek oldugunu soyledi.Goruldugu uzere tuyleri tam degil ucamiyor ve siringa ile besliyoruz.tecrubeli arkadaslarimdan cinsi irki ve yasi hakkinda bilgi alabilirmiyim?Simdi den tesekkurler.

Kuş neden sepette ?

Keşke 35 40 günlük bir kuş alsaydınız sıkıntı olabilir.. Yem kırmayı bilmiyor sırıngayla beslemede kolay bir iş değil.. Gagası tam gözükmüyor.. Gagasının flassız resmini eklerseniz iyi olur..

Kuşunuz küçük orası doğru ama 19günlük kuşun cinsiyeti kesin belli olmaz
Birde şırıngayla verdiğiniz mamanın içeriği nedir?

Kusun sepette olmasinin nedeni aldigim yerin bir kac gun sepette kalsin demesi ile alakali simdiden kafese koymalimiyim?

Alla allah :confused: Heralde kuş kafeste tüneğe tutunamaz ürker diye demiş olabilir.Ama gerçekten çok küçük bu

Kusun sepette olmasinin nedeni aldigim yerin bir kac gun sepette kalsin demesi ile alakali simdiden kafese koymalimiyim?

olabilir yerine alışır hem.. Sepetten gece çıkar vs sıkıntı olabilir..

Ali kardeşim büyük ihtimal daha uçamıyor zaten kafeste durmasına gerek yok bir sepete koyun diye düşünerek demiş olabilirler.. Ama kafese koyulmasında fayda var..

Kuşunuz küçük orası doğru ama 19günlük kuşun cinsiyeti kesin belli olmaz
Birde şırıngayla verdiğiniz mamanın içeriği nedir?

Evet cok kucuk ama aldigim kisi butun kuslari elinden cikarmis annesi babasi da gitmis bu tek kalmisti elinde bu yuzden aldim.Kullandigim mama Versele Laga Orlux Handmix umarim ise yariyordur.

versele laga güzel markadır.. Umarım sıkıntı çıkmaz..

Dediğim gibi belçikanın yerlileri varmıdır varsa boyutları nasıldır bilemem ama bana kuş iri gibi geldi ingiliz veya hollanda olabilir diye düşünüyorum tam emin olmamakla birlikte

Keşke 35 40 günlük bir kuş alsaydınız sıkıntı olabilir.. Yem kırmayı bilmiyor sırıngayla beslemede kolay bir iş değil.. Gagası tam gözükmüyor.. Gagasının flassız resmini eklerseniz iyi olur..

Buyurun Yusuf bey.Bir de aldigim kisinin dedigi dorumudur cok kucuk derken ortalama bir sey soyleyebilirmisiniz?

Görüldüğü üzere 30günlükten küçük bir yavru bu :) Benim tahminim 20-30 gün arası
Tecrübeniz varsa sorun olmayacaktır heralde,birde kabuksuz yem bulabilirseniz kabuklu yemin yanına ondanda koyun yararı dokunur

Görüldüğü üzere 30günlükten küçük bir yavru bu :) Benim tahminim 20-30 gün arası
Tecrübeniz varsa sorun olmayacaktır heralde,birde kabuksuz yem bulabilirseniz kabuklu yemin yanına ondanda koyun yararı dokunur

He hazır konu acılmışken Benim mantarlı olan kuşumun gagası orantısız bi şekilde büyüdü yem kıramıyo ağzında biriktiriyo kabuksuz yemi yiyebilirmi ?

Dediğim gibi belçikanın yerlileri varmıdır varsa boyutları nasıldır bilemem ama bana kuş iri gibi geldi ingiliz veya hollanda olabilir diye düşünüyorum tam emin olmamakla birlikte

Evet dediginizde hakli olabilirsiniz zaten Hollanda sinirindayiz yani 25 km.Bu arada tam boyutlarina ne zaman ulasiyorlar?Bilgilendirme icin simdiden sagolun.

He hazır konu acılmışken Benim mantarlı olan kuşumun gagası orantısız bi şekilde büyüdü yem kıramıyo ağzında biriktiriyo kabuksuz yemi yiyebilirmi ?

Gereğinden fazla büyürse yem yiyemez ölür,gaga taşı varmıydı? Gaga kesimini bilen bir kuşçuya götürün düzeltsin

Geri