Karadeniz Pet

bilgilerinize ve ilginize ihtiyaç var lütfen

memoo

Yeni Üye
Mrb benim kuşlar çiftleşdi 6tane yumurtası var hiç rahatsız etmiyorum ama yavrular yumurtadan çıkınca dişiler yavruları öldürüyormuş acaba bir süre sonra dişiyi ayırsam yavruları erkek beslermi?? Bide vitamini ve e vitamini olan herşeyi kesmemi söylediler yoksa yine çiftleşme isteği duyup yavruları öldürüyolarmış bilgi verirseniz sevinirim 1hafta sonra yavrular cıkar diye düşünüyorum 21 gün olucak haftaya cuma

Her dişi yavrusunu öldürmez çok nadir gerçekleşen bi durum o dediğiniz ...

Genel bir olay değil yani korkmama gerek olmaz inşallah peki olursa dediğim gibi dişiyimi erkeğimi ayırmak lazım hangisi daha iyi bakar? Vitamini kesmem doğru olurmu bide teşekkür ederim

Memo, vitamini haftada 1 gün vereceksin, kalan günler taze su.. Haftada 2-3 gün mama yap, içine havuç çok az koy. Kabak, turp, brokoli kullanabilirsin nemlendirmek için. Takip et kuşlarını, erkek çiftleşmek için dişiyi zorlamıyorsa ayırma. Erkeği birkaç saat alıp banyo verebilirsin. Kızgınlık alır yıkanmak.
Hayırlı üretimler olsun..

Levent hocam erkek şimdi bile dişiyi rahatsız ediyor net bir şekilde görüyorum erkek dişi cıkar cıkmaz çiftleşemeye calışıyor dişide resmen can havliyle kutuya kuluçka ya kacıyor ve dişi şuan tahminim istemiyor sadece yumurtalarıyla ilgileniyor

Yok hocam yavru değil suan 15 günlük yumurta kuluckada hafta sonu cıkmalarını bekliyorum yavruların ona göre davranıcam o yüzden bilgilerinize ihtiyaçım var

Genel bir olay değil yani korkmama gerek olmaz inşallah peki olursa dediğim gibi dişiyimi erkeğimi ayırmak lazım hangisi daha iyi bakar? Vitamini kesmem doğru olurmu bide teşekkür ederim

xDişinin yavrulara yada erkege zarar verdiğini farkettiğiniz anda dişiyi ayırın ilginçtir benim erkek kuş sarıydı sarı renkte 3 yavruyu öldürmüştü dişi yeşil renkte iki yavrusu vardı onlara dokunmamıştı erkeğinde kafasını delmişti

Resmen vahşet senin dişi seri katile bağlamış allah korusun bunu genelde yavrular kac günlüken yaptılar yada yapıyolar yani açıkcası korktum dikkat ediyim

Benimkiler 20 -25 günlükken yapmışlardı. Erkek kuşun durumu oldukça kötüydü mecburen kalan 2 yavruyu başka kuşların altına sürdüm . Dişi ile erkeği ayrı kafeslere koydum uzun bi süre öyle kaldılar dişi kuş kızıştı ve yumurtlamaya başladı erkekte baya toparladı hal böyle olunca tekrar ayn kafese attım şimdi 5 tane yavruları var. Umarım tekrar yaşmam aynı durumu :)

Benim başka kuş yok o zaman öyle bir şey başıma gelirse dişiyi ayırırım inşallah erkek bakar dimi yavrulara yani besler heralde yavrularını dişiler genelde öldürüyor dimi

Evet bakar ama önemli olan dişinin agresifliğini fark ettiğiniz anda ayırmanız Allah korusun başnıza gelirse geç fark ederseniz erkek kuşunuzu ağır yaralı yada ölü bulabilirsiniz o yüzden dikkat edin derim

Tamam hocam çok teşekkür ederim bilgilerin için tekrar görüşürüz iyigeceler

Rica ederim. İyi geceler...

Her zaman gerçekleşen durum değil yerinde olsam kuluckadayken vitamin vermem Masaallah inşaallah sağlıklı çıkıp büyürler

Tamam hocam çok teşekkür ederim bilgilerin için tekrar görüşürüz iyigeceler
Maşallah. Sağlıklı, sıhhatli çıksınlar yumurtadan. Ama daha bunları konuşmak için çok erken. İnşallah hiçbir şey olmadan dönemi atlatıp yavruları eline alırsın. Baktın zarar veriyorlar. Hangisi olduğunu tespit et, onu ayır.

Tamam hocam vitamini bugün kestim normal su verdim vericem artık inşallah çünkü kuşlarım yavrullasın diye dört gözle bekliyordum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:23 -->-> Daha önceki mesaj 10:31 --

Beyler ilk yavru cıkmış ama ne ses var nede hareket şimdi gördüm acaba ölmüşmü napim bekliyim mi? Yoksa cıkartıyım mı emin olamadım ölümü sağmı dişide sürekli kutuda hic cıkmadı tam bakiyim ne önerirsiniz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:24 -->-> Daha önceki mesaj 19:23 --

Beyler ilk yavru cıkmış ama ne ses var nede hareket şimdi gördüm acaba ölmüşmü napim bekliyim mi? Yoksa cıkartıyım mı emin olamadım ölümü sağmı dişide sürekli kutuda hic cıkmadı tam bakiyim ne önerirsiniz

Geri