petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

bilgilerinize ve ilginize ihtiyaç var lütfen

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve memoo tarafından 28 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. memoo

memoo New Member

Beğenileri:
    0
    Mrb benim kuşlar çiftleşdi 6tane yumurtası var hiç rahatsız etmiyorum ama yavrular yumurtadan çıkınca dişiler yavruları öldürüyormuş acaba bir süre sonra dişiyi ayırsam yavruları erkek beslermi?? Bide vitamini ve e vitamini olan herşeyi kesmemi söylediler yoksa yine çiftleşme isteği duyup yavruları öldürüyolarmış bilgi verirseniz sevinirim 1hafta sonra yavrular cıkar diye düşünüyorum 21 gün olucak haftaya cuma

2. Yunus ERTUĞRUL

Beğenileri:
    0
    Her dişi yavrusunu öldürmez çok nadir gerçekleşen bi durum o dediğiniz ...

3. memoo

memoo New Member

Beğenileri:
    0
    Genel bir olay değil yani korkmama gerek olmaz inşallah peki olursa dediğim gibi dişiyimi erkeğimi ayırmak lazım hangisi daha iyi bakar? Vitamini kesmem doğru olurmu bide teşekkür ederim

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Memo, vitamini haftada 1 gün vereceksin, kalan günler taze su.. Haftada 2-3 gün mama yap, içine havuç çok az koy. Kabak, turp, brokoli kullanabilirsin nemlendirmek için. Takip et kuşlarını, erkek çiftleşmek için dişiyi zorlamıyorsa ayırma. Erkeği birkaç saat alıp banyo verebilirsin. Kızgınlık alır yıkanmak.
    Hayırlı üretimler olsun..

5. memoo

memoo New Member

Beğenileri:
    0
    Levent hocam erkek şimdi bile dişiyi rahatsız ediyor net bir şekilde görüyorum erkek dişi cıkar cıkmaz çiftleşemeye calışıyor dişide resmen can havliyle kutuya kuluçka ya kacıyor ve dişi şuan tahminim istemiyor sadece yumurtalarıyla ilgileniyor

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Yavrular çıktıktan sonra takip et. Şu an ayırmasan daha iyi.

#6 Levent ACAR, 28 Nisan 2015
    Son düzenleme: 28 Nisan 2015
  7. memoo

memoo New Member

Beğenileri:
    0
    Yok hocam yavru değil suan 15 günlük yumurta kuluckada hafta sonu cıkmalarını bekliyorum yavruların ona göre davranıcam o yüzden bilgilerinize ihtiyaçım var

8. Yunus ERTUĞRUL

Beğenileri:
    0
    xDişinin yavrulara yada erkege zarar verdiğini farkettiğiniz anda dişiyi ayırın ilginçtir benim erkek kuş sarıydı sarı renkte 3 yavruyu öldürmüştü dişi yeşil renkte iki yavrusu vardı onlara dokunmamıştı erkeğinde kafasını delmişti

9. memoo

memoo New Member

Beğenileri:
    0
    Resmen vahşet senin dişi seri katile bağlamış allah korusun bunu genelde yavrular kac günlüken yaptılar yada yapıyolar yani açıkcası korktum dikkat ediyim

10. Yunus ERTUĞRUL

Beğenileri:
    0
    Benimkiler 20 -25 günlükken yapmışlardı. Erkek kuşun durumu oldukça kötüydü mecburen kalan 2 yavruyu başka kuşların altına sürdüm . Dişi ile erkeği ayrı kafeslere koydum uzun bi süre öyle kaldılar dişi kuş kızıştı ve yumurtlamaya başladı erkekte baya toparladı hal böyle olunca tekrar ayn kafese attım şimdi 5 tane yavruları var. Umarım tekrar yaşmam aynı durumu :)

11. memoo

memoo New Member

Beğenileri:
    0
    Benim başka kuş yok o zaman öyle bir şey başıma gelirse dişiyi ayırırım inşallah erkek bakar dimi yavrulara yani besler heralde yavrularını dişiler genelde öldürüyor dimi

12. Yunus ERTUĞRUL

Beğenileri:
    0
    Evet bakar ama önemli olan dişinin agresifliğini fark ettiğiniz anda ayırmanız Allah korusun başnıza gelirse geç fark ederseniz erkek kuşunuzu ağır yaralı yada ölü bulabilirsiniz o yüzden dikkat edin derim

13. memoo

memoo New Member

Beğenileri:
    0
    Tamam hocam çok teşekkür ederim bilgilerin için tekrar görüşürüz iyigeceler

14. Yunus ERTUĞRUL

Beğenileri:
    0
    Rica ederim. İyi geceler...

15. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Her zaman gerçekleşen durum değil yerinde olsam kuluckadayken vitamin vermem Masaallah inşaallah sağlıklı çıkıp büyürler

16. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Maşallah. Sağlıklı, sıhhatli çıksınlar yumurtadan. Ama daha bunları konuşmak için çok erken. İnşallah hiçbir şey olmadan dönemi atlatıp yavruları eline alırsın. Baktın zarar veriyorlar. Hangisi olduğunu tespit et, onu ayır.

17. memoo

memoo New Member

Beğenileri:
    0
    Tamam hocam vitamini bugün kestim normal su verdim vericem artık inşallah çünkü kuşlarım yavrullasın diye dört gözle bekliyordum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:23 -->-> Daha önceki mesaj 10:31 --

Beyler ilk yavru cıkmış ama ne ses var nede hareket şimdi gördüm acaba ölmüşmü napim bekliyim mi? Yoksa cıkartıyım mı emin olamadım ölümü sağmı dişide sürekli kutuda hic cıkmadı tam bakiyim ne önerirsiniz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:24 -->-> Daha önceki mesaj 19:23 --

Beyler ilk yavru cıkmış ama ne ses var nede hareket şimdi gördüm acaba ölmüşmü napim bekliyim mi? Yoksa cıkartıyım mı emin olamadım ölümü sağmı dişide sürekli kutuda hic cıkmadı tam bakiyim ne önerirsiniz

Sayfayı Paylaş