Karadeniz Pet

Bilgili arkadaşlar lütfen girsin gerçekten çok önemli.

• Konbuyu başlatan Zeynep NUR
  • Başlangıç tarihi
Z

Zeynep NUR

Guest
Merhaba arkadaşlar.Benim kafesim en küçük boyutundan.Onun içine büyük birsalıncak aldık fakat kuşum çok korktu ve çıldırdı.Çırpınıp durdu.Bende doğru olanı yaptığımı düşünerek salıncağı çıkardım.Resimler:
KAFES:

(Bu çok eski bir resimdir,kuşumuz şuan büyüdü fakat kafesi değiştirmedik hala aynı)
SALINCAK:

SALINCAĞIN KAFESTE GÖRÜNÜMÜ:
(Gördüğünüz gibi kuşumuz yaklaşmıyor.)

Öncelikle şöyle söyliyim salıncağı takmalı mıyım takmamalı mıyım? Eğer takarsam alışması uzun sürermi,çünkü korktuğu için kafeste çırpınıyor ve kendine zarar veriyor.

Imkanınız varsa kafesi büyütün,mümkün değilse kısıtlı alanı dahada kıstmayın.Sağdaki çeyrekmi tam mı
p05kh.jpg

bence kafesi büyütün kuş o kafeste rahat edemez

Zaten öyle yapacağım ne yapalım,teşekkürler.Başka fikri olan varsa söylesin tşkl :)

Kafes zaten küçücük o kuş rahat hareket edemez..Bence bu kafese bide oyuncak falan koyarak dahada fazla alanı daraltmayın..Sadece yemlik ve suluk tünek olsun ..

Kafesiniz kuşa göre küçük sayılır. Salıncağı ona tanıtmadan verdiyseniz korkmuştur. Ben bir zil aldım 3 gün sonra kafese taktım. :D Yoksa kafese yeni bir şey girince korkudan çıldırıyorlar .

bende geçenlerde salıncak asılacak yere kiraz astım yerler, oyalanırlar diye kuşlar kirazdan kartal görmüş gibi korktular kafesin dibine yapıştılar hemen çıkarttım.

salıncağı takacağım ama kafesi büyüttükten sonra.neyse yorumlar için çok teşekkürler

Kardesim hayvan bilmedigi ve boyutu büyük oldugu için çırpınır ama 10 dk dursaydı alışırdı sen korktun sanırım hayvan kendine zarar vericek diye eğer sana alışmasını istiyorsan takma onu

Geri