Karadeniz Pet

bilgili biri lütfeennnn...

mücahitejderha

Meraklı Üye
Benim kuşlar 10-11 gün önce falan 2 defa ciftlesmisti ben kuslari pek görmuyorum 1-2 saat falan yani buyuk ihtimal başka zamanda ciftkesmisledir neyse dişi kuş 3-4 gün öncesine kadar yuvaya giriyor yuvada baya vakit geciriyordu aka suan hiç girmiyor ve 10-11 gün olmasina ragmen yumurtlamadi ve kuyrugunda kanadinda dusme yok hiç. Kuyrugu bazen çok çok az düşük gibi gorunuyor o kadar neden böyle olmustur. Kuslara mama falan veriyorum sadece yem ve suyunu degistirirken rahatsiz ediyorum onun disinda kuslar hiç rahatsiz olmuyor.

10 gün 15 gün sürebilir ilk yumurtası bazende 2 günde yumurtlayabilir belli birşey yok ama normalde 10 gün fazladır , kuşlar yumurtalara yemişte olabilirler , kalamar kemiği varmı kafesinizde ?

Kalamar kemigi var ama dokunmuyorlar. Gaga tasi var dedigim gibi 3-4 gün öncesine kadar dişi onu kemiriyordu ama suan onada pek dokunmuyor. Yumurtlayip yemis olsa ufakda olsa bi parca kalmaz mi yuvada yada yumurtanin icinin izi falan baktim hiç bişey yok. Daha önce ya ru aldigim kus olmasa kisir diyecem ama daha önce 1 defa ya ru aldim bu ciftten

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:53 -->-> Daha önceki mesaj 21:13 --

Cevap verecek olan?????????

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:42 -->-> Daha önceki mesaj 21:53 --

Güncel..............

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:48 -->-> Daha önceki mesaj 22:42 --

Eeeeeeeeeeeeeeeee

demekki daha kulucka zamani degil cunku ilk ciftlesmeden bir hafta on gun sonra ilk yumurta gelir.

disi yuvaya ilgili ise dogurur.

İlk yazdigimi okuduysan ordada yazmistim 2-3 gün öncesine kadar disi yuvaya girip uzun uzun vakit geciriyordu ama 2-3 gündür yuvayaxa girmiyor ne oldu anlamadim. Giriyor 1-2 saniye ancak duruyor tekrar hemen cikiyor ya neden böyle oldu ki

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:04 -->-> Daha önceki mesaj 00:01 --

biraz sabret mücahit 3-4 gün daha :) sende bu stres varken kuş ne yapsın

Haklısınız eve getirdim geyireli evde ilk kuluckasi olacak o yüzden galiba bende sabirsizim yuvaya ilgisi falan azalinca bide ondan merak ettim neden olduğunu

Geri