Karadeniz Pet

Bilginize ihtiyacımız var arkadaşlar...

impasse

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, siteye işimden dolayı çok giremiyorum, sadece içinden çıkamadığım acil durumlarda size danışmayı tercih ediyorum pek fazla aktif olamayıp, sadece sorularıma cevap alıp gidiyorum gibi görünüyor sitede böyle bir kural ve ya racon varsa kusuruma bakmayın.. :):):) Şaka bir tarafa bu sefer merak ettiğim bir konu daha var.. Muhabbet kuşum adı Coco gayet enerjik görünüyor özellikle ev ahalisi içinde en çok bana alıştığı için ben eve geldiğimde uçup omzumda ve ya kafamın üzerine konuyor ve genelde ve ben evdeyken oradan ayrılmıyor, evin içinde onunla dolaşıyorum. Anlatmak istediğim genel olarak baktığımda bir şeyi yokmuş gibi görünüyor ama merak ettiğim ince detaylar var. Görselde gördüğünüz gibi kuş bilgim ve deneyimlerim kadarıyla bana sağlıklı geliyor, baktığımda bir şeyi yok yani.. Ama Kanatları sanki sürekli aşağıda gibi sizce bunda bir sorun var mı? Birde sürekli hapşırırmış gibi sesler çıkarıyor bu aylardır var hatta ilk aldığımdan beri.. Vitamin falan koyuyorum suyuna ama hala bu hapşırmanın önüne geçemedik. Burnundan sıvı çıkıyor sanırım çünkü hapşırdığında bir keresinde elimin üzerine gelmişti.. Bunun nedeni nedir hasta gibi görünmüyor ama bir hastalığı var gibi hiç bir şey anlamadım yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim şimdiden...

TK1F2Of.jpg

Lg8Cvc.jpg

RjLi9R.jpg

Günaydın maşallah kuşunuz sağlıklı görünüyor Güle güle besleyin

Maşallah ufaklığa. Kuş sağlıklı görünüyor resimlerde.

Maşallah çok güzel. inşallah önemli birşeyi yoktur. Bulunduğu ortam çok önemli. Isısı ve özellikle temiz olması lazım. İyi günlerde besleyin.

Kus cok guzel masallah. Kanatlarin dusuk olmasi yeni bir seyse kizginlik yumurtasi yapacak olabilir. Disiler kizisinca yaninda es olmasa bile yumurtlayabilir. Ama bana kanatlari dusuk gibi gelmedi. Hapsirmasi ise cok normal. Benimkisi her seferinde yuzume hapsiriyo :D su icer hapsirir ,yemek yer hapsirir,kasinir hapsirir. Gule gule besleyin kusunuz gayet saglikli

Sent from my iPhone using Tapatalk

Arkadaşlar hepinize yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. İçimi rahatlattınız sağolun, ilk defa kuş besliyorum ve aram bayağı iyi manevi bir bağ kurmuş bulunmaktayım, bu iyi mi kötü mü bilmiyorum ama en ufak şeyden işkillenip kafamda büyütebiliyorum. Okuduklarım beni tatmin etti ve bende Maşallah diyorum.. Sağolun. :)

merhaba kusunuz galiba eve yeni gelmiş daha eve geleli çok olmamıs galiba kanatlarını sarkıtmasının sebebı kusunuz kafesten cıktıgında eve daha tam alısamadıgı ıcın konacagı yerlerı tam bılmıyodur veya korku vardır bıraz bu yuzden yanı bı yere konarken korktugu ıcın oraya konmayıp tekrardan ucuyodur bu seferde yorulup kanatlarını sarkıtıyodur bu yuzden olabılır normal bısey yoruldugunda ve terledıgınde yaparlar boyle hapsırması ıse su içtiginde filan burnuna kacabılır bu yuzden hapsurur gibi olur veya bisey yediginde olabilir yanı oda normal bisey bisey yiyip ictikten sonra yapması normal bı durum bundada korkacagınız bısey yok :)

Geri