petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bilgisayar Bilişim destek

Konusu 'Üyelerimizden Duyurular' forumundadır ve Teknoay.org tarafından 20 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Teknoay.org

Cümleten herkese SELAMÜN ALEYKÜM

Bilgisayar konusunda WEB TASARIM,ANDROİD YAZILIM,APPLE YAZILIM,MİCROSOFT VİSUAL STUDİO YAZILIM MİCOROSOFT OFFİCE GELİŞMİŞ DESTEK alabilirsiniz.

Kayıt olarak videolar bölümünden videolarımızı izleyip bilişim konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Yeni açtıgımız için sitemizi videolarımızı yavaş yavaş çekip yüklüyoruz.

Ayrıca forum bölümümüze kayıt olup sorularınız yönlendirebilirsiniz teşekkür ederim.

Site: TeknoAY
    forum: forum.teknoay.org

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  3. Teknoay.org

AMİN Çok Teşekkür ederim LEVENT BEY

Bilgisayar donanım yazılım konusunda sorularınız konusunda herzaman yardim edebiliriz.
    web tasarım mobil ve android uygulamalar uygulama istekleri her türlü bilişim konuları hakkında yarım edebiliriz.

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    273
    Hayırlı olsun

5. Teknoay.org

Teşekkür ederim Uğur bey daha iyileri sizlerin olur inşallah

6. emrah dağcı

emrah dağcı New Member

Beğenileri:
    0
    dil öğreteceksiniz ama, firefox'ta font family patlıyor dostum. hazır temayı çakıyorsunuz iyi güzel de bir de kontrol edeydiniz tarayıcılarda tr destekliyor mu diye. yukarıda da İLETISIM yazıyor. sen ufak yazmışsın ama class'ında text-transform uppercase var.

7. Teknoay.org

text-transform uppercase tüm harflarin büyük olması saglayan bir kod bu kodların tamamı hazır degil isterseniz araştırma yapabilirsiniz site mobil uyumlu responsive site fakat sizin demek istediginizi tam olarak anlayamadım ben

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:03 -->-> Daha önceki mesaj 18:58 --

Sanırım sizin demek istediginiz indexte küçük yazıp sitede büyük gözükmesi bunun sebebi css deki o kod emrah bey

8. emrah dağcı

emrah dağcı New Member

Beğenileri:
    0
    kardeşim ben ne hazır ne değil görebiliyorum. hazır diye suçlamıyorumda, ne haddime. diyorum ki uppercase yaptığını biliyorsan onu İLETİŞİM yazarsın. iletişim değil. i leri I yapıyor headerda haliyle. her neyse benim demek istediğim sen ana sayfanı firefox ile aç göreceksin, türkçe karakterlerin sırıttığını ş, ğ harfleri. çünkü font desteklemiyor ff de

9. Teknoay.org

Emrah bey şimdi anladım sizim demek istediginizi anladım fakat firefoxda deniyecegim
    ama İLETİŞİM olarak yazsam bile i ı yapar bunun sebebide metadaki türkçe karekter ve font u desteklememisidir

10. emrah dağcı

emrah dağcı New Member

Beğenileri:
    0
    hayır kardeşim, İLETİŞİM yazarsan İ harfini text transform işleme sokmaz.
    http://www.w3schools.com/cssref/tryit.asp?filename=trycss_text-transform
    ya da kaldırın gitsin arkadaş uppercase'i.

fontu desteklememsi yazmışsın, benim suçum mu bu şimdi? böyle açıklama olmaz ki ama. böyle küçük şeyleri göremiyorsanız, insanlara öğretmek gibi büyük laflar edilmemeli bence.

kolay gelsin

11. Teknoay.org

Fakat işte küçük şeyler gözden kaçabiliyor malesef ki onları unutabiliyoruz.ama teşekkür ederim size bu konu hakkında yaşınız kaç
    -- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:26 -->-> Daha önceki mesaj 19:17 --

Ya fontu degiştirecez yada sizin dediginiz yapıp İLETİŞİM yazıcaz.

#11 Teknoay.org, 20 Ocak 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 20 Ocak 2015
  12. Tekonoay

Tekonoay Guest

emrah bey niye böye diyorsunuzki biz bilgi vermezmiyiz

13. emrah dağcı

emrah dağcı New Member

Beğenileri:
    0
    kardeşim şöyle düşün. atıyorum grafik dersi almak istiyorsun. bi kurs ilanı görüyorsun, atıyorum photoshop kursu. reklamdaki türkçe fontlar bozuk. ne düşünürsün? sen o kursa para verir misin, kendi reklamını dahi yanlış yapana? hayır bu çok kötü bi durum, yarın öbür gün müşteriniz olsa ona da mı böyle proje vereceksiniz? hoş böyle bir sayfa ile proje de alamazsınız. çok gelişi güzel iş yapılmış(çalınmış).

bu arada kardeşim; "Ya fontu degiştirecez yada sizin dediginiz yapıp İLETİŞİM yazıcaz." demişsin. ikisi farklı sorun. firefoxtaki sorun silederdaki türkçe karakterler.(başka yerlerde var mı bakmadım). yukarki menüdeki uppercase ise başka sorun(du). düzelmişsiniz. neyse kardeşim ben şöyle bir baktım bi kaç hata gördüm, söyleyim dedim.
    amacım tartışma yaratmak değil.
    iyi forumlar.

14. Teknoay.org

Tabiki size teşekkür ederiz bu konu hakkında bilgilendirdiginiz için ufak detaylar ve benzeri şeyler unutulabiliyor tabiki fakat biz bu işe daha yeni başladık ve hatalarımızda var amaç hem kendimiz ögrenmek ve bu ögrendiklerimizi ögrenmek isteyen arkadaşlara elimizden geldigince ögretmek.

Öğrendikce tecrübede artar.

Firefoxda hiç denemedigim için görmedim
    "Ya fontu degiştirecez yada sizin dediginiz yapıp İLETİŞİM yazıcaz." burda demek istedigim uppercase ile ilgili sorundu.
    Karekter sorununada gelince genel bir font kullandıgım için tüm sayfalarda çıkacatır yani fontu degiştirmem gerekiyor

15. Emrehan DİLEKÇİ

Emrehan DİLEKÇİ Active Member

Beğenileri:
    1
    Android yazılım bilgin varsa sanada ihtiyacım var kardeşim... :)

16. Teknoay.org

Elimden geldiğince yardım ederiz tabiki emrehan kardeş

17. Emrehan DİLEKÇİ

Emrehan DİLEKÇİ Active Member

Beğenileri:
    1
    Güzel o zaman skype facebook varsa özelden ulaşabilir misiniz? :)

18. Teknoay.org

Sayfayı Paylaş