Karadeniz Pet

bilgisayar yazılımından anlayanlar

yusufkral

Onursal Üye
slm bende format cd var ben onu kopalamak istiyorum ama kopyaladımda bilgisayara cd yi takıyorum fotmatı bilgisayar açılırken başlatmıyor normalda bilgisayar açılırken başlatması lazım ne programı kulanarak yazmalıyım cd yi ve biraz araştırdım iso felan yazıyor folder iso programıyla denesem olurmu

slm bende format cd var ben onu kopalamak istiyorum ama kopyaladımda bilgisayara cd yi takıyorum fotmatı bilgisayar açılırken başlatmıyor normalda bilgisayar açılırken başlatması lazım ne programı kulanarak yazmalıyım cd yi ve biraz araştırdım iso felan yazıyor folder iso programıyla denesem olurmu

Format CD dediğin bilgisayarına işletim sistemi indirdin, onu CDye ya da dvdye çekeceksin doğru mudur?

Son düzenleme:
Nero programını indiriyorsun.
Kurulumu yaptıktan sonra, elindeki format cdsini sürücüye takıp, Nero programı açıyorsun. Program menüsünde Cd'den Cd'ye ya da Dvd'den Dvd'ye kopyala diye seçenek var. Uygun olan seçeneği seçiyorsun ve devam diyorsun.
Program önce senin takmış olduğun format cd'sinin kopyasını alır. Kopyasını alma işlemi bitince cd sürücüden otomatik olarak cdyi dışarı verir.
Daha sonra boş CD\DVD yakıp işleme devam ettiğinde, kopyalama işlemi başlar.

Bu şekilde yapmaz isen, format cdsindeki Boot özelliği (Bilgisayar açıldığında otomatik çalışması) kaybolur. Bu şekilde kopyalama yaparsan, format cddindeki tüm özellikleri ile beraber kopyalama yapar.

Moderatör tarafında düzenlendi: