Karadeniz Pet

bilinçli ebeveyn olma yolu

Robin

Meraklı Üye
Merhaba sevgili hayvansever dostlar, üstadlar. Anne babasının yanından daha bebekken sahiplendiğim bulut um için bakım ve beslenme konusunda siz değerli dostlarımdan fikir ve bilgi almak istiyorum. Evde olduğum zamanlarda mümkün oldukça kafesinden çıkarıp beraber vakit geçiriyorum 2 yaşındaki oğlumla ve onun oyuncaklarıyla da oynamayı seviyor ama fırsat buldukca oglumun parmaklarına da ısırık atmayı ihmal etmiyor. Size bulut un ve onun için kullandığım mama yem kafes vs. aksesuarların resmini paylaşıcam. Kuşumu çok önemsiyorum ve onun sağlıklı zıpkın gibi ve yarışma kuşları gibi pürüzsüz ve sağlıklı olmasını istiyorum. Eksik veya yanlış yaptığım konularda fikir ve önerilerinizi bekliyorum.
W9rVvm.jpg

nmGA0M.jpg

zlEmo7.jpg

O9dRXn.png

JkEpg5.png

4qRLEJ.png

p8YRyq.png

q824gV.png

W9rnV2.png

1Dnyyp.png

MglEEN.png

kafesimin kötü olduğunu düşünüyorum ama bu ay ancak bu ürünleri alabildim. Birdahaki ay inşaallah ona bir de hagen vision s01 kafes almayı düşünüyorum. Ayrıca ona bir hafta içerisinde iki üç kez yaptığım mamanın yanı sıra evde bulunan meyveleri küçük küçük doğrayıp meyve salatası yapıyorum yine aynı şekilde evde bulunan yeşiliklerden taze taze yıkayıp veriyorum gün aşırı haşlanmış yumurta veriyorum bazen garnitür(bezelye havuç patates) güzelce yıkayıp sıcak suda bekletip veriyorum. Yine bazen de nar tanelerini sevmedigi ve yemedigi icin suyunu sıkıp ayrı bi sulukta veriyorum. Onun icin hazirladigim mamaya ise ekstradan yumurta havuç tarçın ve badem ceviz findik fistik türü kuruyemislerden rendeliyorum ve yulaf ezmesi ekliyorum.birde son olarak kış aylarında olmamıza rağmen haftada bir kez fısfısla yıkamayı düşünüyorum. Banyo sonrası oda sıcaklığında cereyansız ortamda kendi kendine kuruyor. Sizce bir sakincasi var midir.
fikir ve önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum. [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] .

Son düzenleme:
maaşallah kuşunuza,beslenmede sıkıntı yok fakat dediğiniz gibi kafeside değiştirince tam olacak.bit yoktur herhalde,bence durup dururken bit sprayı sıkmayın kuşunuza.ıslatacak kadar yıkama amaçlı su da püskürtmeyin üzerine,yıkanma ihtiyacı olduğunda suluğunun başına geçip tüylerini kabartıp yıkanıyormuş gibi yapar,o zaman banyoluk takar yada birkaç fıs yaparsınız üzerine.

tek kuşlar için kafeste salıncak ve oyuncak şart bence,örnek olarak kendi kafesimdeki salıncağı görebilirsiniz,kendim yaptım,tel+ahşap kavela+tespih.

Maaşallah.Fıstık yalnız şu anda,Maviş i ayırdık Sarışın eşiyle birlikte şimdi evcilik oynuyor.

maaşallah kuşunuza,beslenmede sıkıntı yok fakat dediğiniz gibi kafeside değiştirince tam olacak.bit yoktur herhalde,bence durup dururken bit sprayı sıkmayın kuşunuza.ıslatacak kadar yıkama amaçlı su da püskürtmeyin üzerine,yıkanma ihtiyacı olduğunda suluğunun başına geçip tüylerini kabartıp yıkanıyormuş gibi yapar,o zaman banyoluk takar yada birkaç fıs yaparsınız üzerine.

tek kuşlar için kafeste salıncak ve oyuncak şart bence,örnek olarak kendi kafesimdeki salıncağı görebilirsiniz,kendim yaptım,tel+ahşap kavela+tespih.

Maaşallah.Fıstık yalnız şu anda,Maviş i ayırdık Sarışın eşiyle birlikte şimdi evcilik oynuyor.

Maşaallah sizinde kuşlarınız güzelmis. Insallah mavis in yavrularini da saglikla gorursunuz. Kafesimi de insaallah degistiricem. Oyuncak olarakta bi tane cingirakli top aldim ama hem kafesim kucuk oldugu icin hemde konusmayi ögretiyorum 8. Kelimesini ögreniyor oyuncagi takinca kafeste konusmak yerine oyuncakla cok mesgul oluyordu o yuzden bende oyuncagi surekli takmak yerine ara ara oyalanmasi icin takiyorum insallah hagen vision s01 kafes alinca daha iyi bi kafes dizayni yapicam. Birde sizinde kafesiniz s01 sanirim sizce tek kus icin s01 mi uygun yoksa m01 mu daga uygun belki ilerleyen zamanlarda bi es alma durumum da olursa yer sıkıntısı olsun istemiyorum.

Maşallah buluta. Gayet iyi bakıldığı halinden belli. Sizin gibi ilgilenen bir sahibi olduğu için çok şanslı. Verdiğiniz mamanın içine badem ceviz findik fistik türü kuruyemiş katmanız güzel ama eğer ölçü kaçarsa (gün aşırı verilmesi fazla gelir bence haftada 1-2 idealdir) yağlanmaya sebep olacaktır. Keyifli hobiler.

Maşallah buluta. Gayet iyi bakıldığı halinden belli. Sizin gibi ilgilenen bir sahibi olduğu için çok şanslı. Verdiğiniz mamanın içine badem ceviz findik fistik türü kuruyemiş katmanız güzel ama eğer ölçü kaçarsa (gün aşırı verilmesi fazla gelir bence haftada 1-2 idealdir) yağlanmaya sebep olacaktır. Keyifli hobiler.

Degerli cevabiniz icin tesekkur ederim. Mamayi haftada en fazla üç kez veriyorum onun disinda sabah kahvaltilarinda hasladigim yumurtadan sade bir parca veriyorum gün asiri olarak. Kuruyemis cesitlerini de cevizin ceyregini veriyorum badem fistik ve findigi da kucuk olduklari icin birer tane rendeliyorum her gun de duzenli saliyorum ucuyor acaba yaglanma sorunuyla karsilasir miyim

Degerli cevabiniz icin tesekkur ederim. Mamayi haftada en fazla üç kez veriyorum onun disinda sabah kahvaltilarinda hasladigim yumurtadan sade bir parca veriyorum gün asiri olarak. Kuruyemis cesitlerini de cevizin ceyregini veriyorum badem fistik ve findigi da kucuk olduklari icin birer tane rendeliyorum her gun de duzenli saliyorum ucuyor acaba yaglanma sorunuyla karsilasir miyim

Uçtuğu ve mama içeriği ölçülerinde verildiğinde sorun olmaz.Güle güle besleyin.