Karadeniz Pet

Bilmedigim bi tür kus icin cinsiyet ayirimi

• Konbuyu başlatan Tufan Ertugrul
  • Başlangıç tarihi
öncelikle aramıza hoşgeldiniz kuşlarınız maşşallahı var çok güzeller ama malesf sorununuza yardımcı olamıyacam :)

Kuşlarınız cennet papağanı fakat cinsiyetten anlamıyorum bunların :)

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşlarınızın türü cennet papağanı fakat durumları kötü gibi. Ya da yuvadan yeni mi atlamışlar çözemedim doğrusu. Kanat, cere vs. durumları iç açıcı görünmüyor.
Bu tür kuşlarda genelde kuyruk genişliği veya ayak arası genişliğine göre cinsiyet tayini yapılıyor. Fakat nasıl yapıldığını hatırlayamadım. "Cennet papağanlarında cinsiyet ayrımı" diye arama motorundan aratırsanız bulacaksınızdır. Kolay gelsin.

Kuşlarınızın türü cennet papağanı fakat durumları kötü gibi. Ya da yuvadan yeni mi atlamışlar çözemedim doğrusu. Kanat, cere vs. durumları iç açıcı görünmüyor.
Bu tür kuşlarda genelde kuyruk genişliği veya ayak arası genişliğine göre cinsiyet tayini yapılıyor. Fakat nasıl yapıldığını hatırlayamadım. "Cennet papağanlarında cinsiyet ayrımı" diye arama motorundan aratırsanız bulacaksınızdır. Kolay gelsin.

Arkadasim kuslar gayet saglikli masallah, yaklasik 4 aydir bizimle birlikteler ve annemde kanatlarinin uclarindan ve kuyruklarindan kesmis ucmasin ele alissin diye fakat biraz cok kesmis sanki, haberim yoktu. Yoksa bi gun oncesine kadar evde ucmadik yer birakmiyorlardi :) masallah cok saglikli ve neseliler. Firsatim olmadi uzun zamandir yazicaktim. Cevabiniz icin sagolun, cinsiyetlerinide araticam internette

Dostum kusura bakmada sen hayvan besleme nedemektir ya uçmasın diye kanat kesmek doğasına aykırı sizinde ayaklarınızı keselim çok yürümeyin diye robot değil bunlar can taşıyorlar lütfen biraz saygı!

Dostum kusura bakmada sen hayvan besleme nedemektir ya uçmasın diye kanat kesmek doğasına aykırı sizinde ayaklarınızı keselim çok yürümeyin diye robot değil bunlar can taşıyorlar lütfen biraz saygı!

Dostum sende kusura bakma bende senin kadar karsiyim, yazdigim bir onceki mesajdada okuduysan eger HABERIM YOKTU. Emin ol senin kadar bende kizdim fakat bi bilgim olmadan gerceklestigi icin elimden bisey gelmedi

Sende kusura bakma hocam kan beynime sıçradı bir an kanatlar çok derin kesilmiş çıkmaz gibi ama inş çıkarlar ..

Sende kusura bakma hocam kan beynime sıçradı bir an kanatlar çok derin kesilmiş çıkmaz gibi ama inş çıkarlar ..

Önemli degil arkadasim gercekten isten eve geldigimde o sekilde gorunce bende cok kizdim fakat elimden bisey gelmedi. Ama cikiyor merak etmeyin bende cok telas etmistim cikmaz diye. Yavas yavas uzamaya baslamis :) insallah en kisa zamanda eski halini alicaktir. Kucuklugumden beri muhabbet kusu besleriz ilk defa bu tur bi kus aldik, annemde iste cahilliginden yapmis

Cennet papağanları emin olun muhabbetden daha sıcak kanlıdır güven duysun yeter :)

bu kuşlar benm bildiğim pasifik papağanı türkiyede pek bulunmaz ama emin değilim.

Arkadasim kuslar gayet saglikli masallah, yaklasik 4 aydir bizimle birlikteler ve annemde kanatlarinin uclarindan ve kuyruklarindan kesmis ucmasin ele alissin diye fakat biraz cok kesmis sanki, haberim yoktu. Yoksa bi gun oncesine kadar evde ucmadik yer birakmiyorlardi :) masallah cok saglikli ve neseliler. Firsatim olmadi uzun zamandir yazicaktim. Cevabiniz icin sagolun, cinsiyetlerinide araticam internette

Kanatlarına tüylerine bakarak demiştim, kesildiğine göre normal böyle durmaları. Keşke kesmeseydiniz.. Neyse.
Merak ettim bu zamana kadar kuşların türünü bilmiyordunuz da neyle beslediniz bu kusları?

bu kuşlar benm bildiğim pasifik papağanı türkiyede pek bulunmaz ama emin değilim.

Turkiyede yasamiyorum zaten, yurtdisindayim. Google de cennet papagani diye arattim fakat benimkiler gibi hic bulamadim, belki sizin dediginiz dogrudur. Annem ve kardesim gidip almislar, cinsini filan sormadan begenip almislar. Is guc derken gidip sorma firsatim olmadi aldiklari yere, o yuzden boyle bi konu actim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:20 -->-> Daha önceki mesaj 22:16 --

Kanatlarına tüylerine bakarak demiştim, kesildiğine göre normal böyle durmaları. Keşke kesmeseydiniz.. Neyse.
Merak ettim bu zamana kadar kuşların türünü bilmiyordunuz da neyle beslediniz bu kusları?

Ben kesmedim zaten annem bizden habersiz kesmis ama uzuyor merak etmeyin. Bakmayin boyle durduklarina cok yaramazlar masallah. Kocaman kafesleri var, hergun yemini suyunu temizliyoruz. Papagan yemleriyle besliyoruz, normal yemler gibi fakat degisik, cekirdekler filanda var. Alinirken cinsi yedigi ictigi sorulmadan alinmis bende gidip sormak icin vakit bulamadim, bu yuzdende forum sitelenizden yardim istedim

Arkadasim dedigin dogruymus arastirdim ve gercekten pasifik papaganiymis. "Kutsal/Pasifik Papagani" veya "Parrotlet" ingilizcesi, cok sagol cevabin icin ve diger arkadaslarda sagolsun

Geri