Karadeniz Pet

Bilyalı suluk kullanı mı?

kurtcan

Meraklı Üye
Arkadaşlar.Hayırlı akşamlar diliyorum.
Muhabbet kuşlarından oluşan 20 takımım var.
Kümesi geliştirmek istiyorum.Bunun için bilyalı suluklardan düşünüyorum.Biraz pahalı ama alabilirim diye düşünüyorum.
Aranızda bu suluklardan kulanan avantajları ve dezavantajlarını bilen arkadaşların önerilerine ihtiyacım var.

https://www.google.com.tr/search?q=...pig-hamster-bilyeli-suluk-125ml-702;500;500nı

Son düzenleme:
Bildiğim kadarıyla bilyalı suluklar kemirgenler için kullanılıyor genelde, muhabbetler alışıncaya kadar zorluk çektiklerini söyleyenler olmuştu. Kullananlar tecrübelerini paylaşırsa bizde bilgilenmiş oluruz.

ben daha biraz önce aldım ev için kuşlar hemen ondan içmeye başladılar bi sorun yok pisleme gibi dert olmuyor kuşlar içiyorlar bi sorun yok

Genelde kemirgenler icin kullanilir bilyeli suluklar ama bu ara kuslarda da moda oldu. Eger alisirlarsa buyuk rahatlik.

Cihan kardeş salma ne demek 2 aylık tecrübem var sadece bilmiyorum

Salma; genellikle çift kuşların dinlenmeleri için veya yavruluktan yetişkinliğe adım atan kuşların eşlerini seçebilmesi için hazırlanan büyük bir mekan,kafes.

Resim olsaydı suluğu görmüş olurduk

ben daha biraz önce aldım ev için kuşlar hemen ondan içmeye başladılar bi sorun yok pisleme gibi dert olmuyor kuşlar içiyorlar bi sorun yok

İleri bir günde özelliklerini gözlemleriniz ile paylaşırsanız minnettar kalırım.

Salma; genellikle çift kuşların dinlenmeleri için veya yavruluktan yetişkinliğe adım atan kuşların eşlerini seçebilmesi için hazırlanan büyük bir mekan,kafes.
benim 4,5 aylık kuşlarım var onlara gerek yok demi biribirlerni kaşıyolarlara felan eş oldular heralde dişi biraz erkekği dövüyor oda normala heralde

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:40 -->-> Daha önceki mesaj 21:37 --

İleri bir günde özelliklerini gözlemleriniz ile paylaşırsanız minnettar kalırım.

elbette normal muhabbet kuşu suluklarına pisliyorlar heralde ben de kanarya suluğu var ondan içiyolardı emek emek doldurduktan sonra geliyor içine ediyor sonra gene değiştiriyordum muhabbet kuşu suluğunada pislerler heralde bende bundan aldım uzattım baya içtiler ben bunun büyüklerini petshopta görmüştüm çok kullanışlı gerçekten

ben bütün kafeslerimde bilyalı suluk kullanıyorum hiçbir problem olmuyor rahatlıkla içiyor.tavsiyem enaz 125 ml olanlardan almanız altında yavrusu olan kuş küçük ebatta olanları 1.5 günde bitiriyor.ayrıca 4-5 lirasatılanlardan alma damlatma yapıyor. imac marka olan kullan tanesi 10 tl civarı pahalı ama kaliteli

benim 4,5 aylık kuşlarım var onlara gerek yok demi biribirlerni kaşıyolarlara felan eş oldular heralde dişi biraz erkekği dövüyor oda normala heralde

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:40 -->-> Daha önceki mesaj 21:37 --

elbette normal muhabbet kuşu suluklarına pisliyorlar heralde ben de kanarya suluğu var ondan içiyolardı emek emek doldurduktan sonra geliyor içine ediyor sonra gene değiştiriyordum muhabbet kuşu suluğunada pislerler heralde bende bundan aldım uzattım baya içtiler ben bunun büyüklerini petshopta görmüştüm çok kullanışlı gerçekten

Nereden aldınız .Site üzerinden ise link gönderebilir misiniz?Fiyatını paylaşabilir misiniz.
Ve kaç CC

Nereden aldınız .Site üzerinden ise link gönderebilir misiniz?Fiyatını paylaşabilir misiniz.
Ve kaç CC

ev için 125 ml ama ben petshopcuda satılık kuşları için çok daha büyüklerini gördüm bence benimki gayet ideal 7 lira ya almıştım petshoptan baya sağlam bişey yanlız çok da memnunum kuşlar içiyolarlar sıkıntı yok diliyle veya alt gagasıyla bilyeyi ittiriyor ilk aldığımda uzattım öğrendi saniyesinde :D

Konuda salma için cevabı vermişler bir kullanın bakalım nasıl olacak?:)

cihan abi yanlış bişeymi bi konu varken konu içinde başka bişeyi cevaplamak k.b dalgınlığıma geldi valla :D

Konu sahibinin konusu dağılmasa iyi olr tabiki,sen yeni bir konu açarsın:)

Geri