Karadeniz Pet

bir aceminin salma macerası :)

Goksel ADA

Yeni Üye
DDRUta.jpg

sK2BvN.jpg
cua3ud.jpg
IsKAwu.jpg
nnJBDm.jpg
A9iuDB.jpg
Arkadaşlar herkese merhaba,
Ben siteye de yeni üye oldum o yüzden aranızda herşeyin acemisiyim şuan:)
Hikayemi şöyle anlatayım, benim aslında evde bakılabilecek tüm hayvanlara sempatim var ancak apartman koşullarında bunun en iyiysinin muhabbet kuşu olacağına düşündüm. ilk olarak amcamın üretim hanesinden bir yavru kuş aldım odada kafesini hiç kapatmadım o da bu özgürlüğü sevdi bana çok alıştı beraber 1 sene geçirdik koyu bir sivasspor taraftarıyım onada bunu öğrettim ve en sonunda şampiyon sivas demeye başlamıştı :)
daha sonra işi biraz ilerletiyim istedim ve resimlerde gördüğünüz salmayı yaptım
eğittiğim kuşu bu salmaya koyup insandan uzaklaşmasını istemedim bu yüzden onu uygun bir yere gönderdim.
kafese toplam 5 kuş koydum 3 dişi 2 erkek. kuşlardan ikisi çiftti hatta yumurtlamak üzereydi ama kuşları getirdiğim hafta dişisi anlayamadığım bir şekilde öldü. onun yerine kafese başka bir dişi attım.
dişilerden biri bir erkekle anlaştı çiftleşmek istediğini belirtir şekilde erkek kuşa imkan veriyor ancak erkek kuş üzerine çıktığı halde sadece kur yapmakla kalıyor ( tabirlerimin kusuruna bakmayın yanlış kelimeler kullanıyorsam lütfen beni uyarın) bende 2 hafta bekledikten sonra o çifti ayrı bir kafese aldım rahat olsunlar diye ama pek bi hareketlilik yok 1 hafta oldu.
diğer kuşlardan 1 dişi tamamen ayrı takılıyor salmanın yukarısında kendine bir yer edindi ordan pek biyere gitmiyor diğer erkek ve kuvvetle dişi olduğunu düşündüğüm kuş da hareketliler ama birbirleriyle pek ilgilenmiyorlar.
bu kuşlar neredeyse iki aydır beraberler.
konular bunlardan ibaret önerileri olan üstadlarım olursa dinlemek isterim.
hepinize saygılar şimdiden hoşbulduk.
(bulunduğum yerde kafesin önüne tel yaptıramadığımdan eski kafeslerden idare bir ön yaptım onu daha sonra hallederim:) inşallah ) bu arada resimleride doğru düzgün yükledimmi yazı nereye kaydı bilmiyorum artık o kadarını bağışlayın..
cuCN61.jpg

kendi emeğiyle yapılan her şeyin ayrı bir değeri var bence
ilerde daha iyilerini yaparsın inşallah hayırlı üretimler

Mühim olan emek profesyonel veya standart Gönül vermek en Güzeli,Maşallah kuşlarınız inş en kısa zamanda yavru alırsınız.

Bende yeni yaptım bir tane , kendin yapınca daha güzel oluyor :) tünekler cilali sanırım , zarar veriyormuş kuşlara.

Sivasspor <3 <3 <3

Dostum hosgeldin. El emegi herseyden once gelir ve saygiyi hakeder. Eline saglik. Ileride eminim daha iyilerini yaparsin. Hayirli uretimler.

herkese çok teşekkür ederim çok uğraşıyorum yavru alabilmek inş. olur:) hoşbulduk arkadaşlar.
başkada tavsiyeleri olan ustalar varsa yazarsa sevinirim. iyi akşamlar

elinize emeğinize sağlık.

Geri