petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bir bilene sormak lazım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Enes55 tarafından 5 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. Enes55

Enes55 New Member

Beğenileri:
    0
    Selamun aleykum arkadaşlar. Ben bundan 20 gün önce iki tane muhabbet kuşu aldım . dişi erkek olarak fotoğrafları aricam bunlar bana bir turlu alışamadı ne yaptıysam olmadı sakince davraniyorum anı hareket yapmıyorum elim kafeste koydum yine alistiramadim bir hafta her gün 15 dk sabah akşam koydum elimi konuştum olmadı hep dışarı saliyorum odaya ama kafese de alışık değiller bende kafeste bıraktım ama hala korkuyor ne yapmalıyım aldığım yere sordum biraz daha geçsin diyor ama arkadaş aldı arkadasinkiler 4-5 günde ele alıştı bende mi sorun acaba?

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    Kuşların insanlara alışması karakterleriyle orantılıdır. Kimisi çok çabuk alıştığı gibi kimisi de zor alışır veya hiç alışmaz. Ayrıca yavru ve tek kuşun eğitimi daha kolay olur.

3. Enes55

Enes55 New Member

Beğenileri:
    0

Kuşlar 3 aylık herkes tek daha çabuk alışır diyor. Napayım ayırayım mı yani?:confused:

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    270
    3 aylık ve çift olmaları eğitimi zorlaştırır ama imkansız değil. Bu şekilde çift olarak eğitenler var. Karar sizin. Siz bir müddet ilgilendikten sonra kuşlarınızdan olumlu geri dönüş alıp alamadığınıza göre karar verebilirsiniz.

5. Fuad BİLİCİ

Fuad BİLİCİ Active Member

Beğenileri:
    26
    Bu biraz kuşun karakterine ve zamana bağlı bir şey ben bir ayda çift kuşumu eğittim mesela olmadı yavruları beklersin çiftler birbirlerine ilgili olduklarından uğraşman gerek . İnşallah alıştırırsın

6. Enes55

Enes55 New Member

Beğenileri:
    0

İnşallah alışırlar ya ama çok ugrasicaz belli

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Çift oldukları için çok zor sürekli ilgilenin inşaallah alisirlar

Sayfayı Paylaş