Karadeniz Pet

Bir bilene sormak lazım

Enes55

Yeni Üye
Selamun aleykum arkadaşlar. Ben bundan 20 gün önce iki tane muhabbet kuşu aldım . dişi erkek olarak fotoğrafları aricam bunlar bana bir turlu alışamadı ne yaptıysam olmadı sakince davraniyorum anı hareket yapmıyorum elim kafeste koydum yine alistiramadim bir hafta her gün 15 dk sabah akşam koydum elimi konuştum olmadı hep dışarı saliyorum odaya ama kafese de alışık değiller bende kafeste bıraktım ama hala korkuyor ne yapmalıyım aldığım yere sordum biraz daha geçsin diyor ama arkadaş aldı arkadasinkiler 4-5 günde ele alıştı bende mi sorun acaba?

Kuşların insanlara alışması karakterleriyle orantılıdır. Kimisi çok çabuk alıştığı gibi kimisi de zor alışır veya hiç alışmaz. Ayrıca yavru ve tek kuşun eğitimi daha kolay olur.

Kuşların insanlara alışması karakterleriyle orantılıdır. Kimisi çok çabuk alıştığı gibi kimisi de zor alışır veya hiç alışmaz. Ayrıca yavru ve tek kuşun eğitimi daha kolay olur.

Kuşlar 3 aylık herkes tek daha çabuk alışır diyor. Napayım ayırayım mı yani?:confused:

Kuşlar 3 aylık herkes tek daha çabuk alışır diyor. Napayım ayırayım mı yani?:confused:

3 aylık ve çift olmaları eğitimi zorlaştırır ama imkansız değil. Bu şekilde çift olarak eğitenler var. Karar sizin. Siz bir müddet ilgilendikten sonra kuşlarınızdan olumlu geri dönüş alıp alamadığınıza göre karar verebilirsiniz.

Bu biraz kuşun karakterine ve zamana bağlı bir şey ben bir ayda çift kuşumu eğittim mesela olmadı yavruları beklersin çiftler birbirlerine ilgili olduklarından uğraşman gerek . İnşallah alıştırırsın

Bu biraz kuşun karakterine ve zamana bağlı bir şey ben bir ayda çift kuşumu eğittim mesela olmadı yavruları beklersin çiftler birbirlerine ilgili olduklarından uğraşman gerek . İnşallah alıştırırsın

İnşallah alışırlar ya ama çok ugrasicaz belli

Çift oldukları için çok zor sürekli ilgilenin inşaallah alisirlar

Geri