petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bir çift kuş aldım fakat dişi fena dövüyor lütfen yardım.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Burak GÖKTAŞ tarafından 26 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. Burak GÖKTAŞ

Beğenileri:
    1
    Merhaba arkadaşlar ben de yeni başladım bu işe ve forumda yeniyim bana yardımcı olursanız sevinirim.

Benim sorunum ben çift kuş aldım almadan önce kuşların arasında bunların koklaşmasını ve anlaştıklarını gördüm ve aldım.

Aradan 2 gün geçti disinin sabah erkenden yuvaya girip kemirmesine ve tak tak ses çıkarmasına uyandım. Daha sonra dişi normalde yani gun içerisinde erkekle öpüşme koklaşma da problem yok ama sabahları erkeği kovalıyor ve bağırtıyor

Arkadaşlar erkeği degistirim mi ? Yoksa böle devam etsinler mi ? Gün icinde anlasiyorlar yada yan yana gelince koklasiyorlar opusuyorlar ama sabahları disi bunu kovaliyor ve bagirtiyor.

NOT: BIRAZ ONCE EŞIM ARADI DIGER BU FORUMDAN YAKUP ARKADASIMDAN ALDIGIM BIR CIFT DAHA VAR SARI ONUNDA ERKEGI KIZMIS DISI KIZMAMIS ONLARDA CIFTLER YANYANA GELINCE ERKEK SADECE GAGASIYLA VURUYOR VE MAVI OLAN DISI KAFESIN YEMLIK KISMINDAN CIKMIS O ERKEGIN OLDUGU KAFESE KONMUŞ O ERKEGI MI BUNUNLA CIFTLESTIRIM ? VE KAFESLER YANYANA GORUYORLAR BIRBIRLERINI.

2. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Maaşallah dişi çok kızışmış :D ceresi çikolata gibi olmuş anlaşıyor ve yuvalıkla ilgileniyorlarsa sorun yoktur. ama diğer kızışmış erkek ile bu dişiyi yan yana koymayı deneyin benim tahminimce sonuç daha güzel olabilir.diğer çiftin erkeği daha baskın gelebilir bu dişiye.

3. Burak GÖKTAŞ

Beğenileri:
    1
    Yardimci olursaniz şimdiden herkese teşekkür ederim saygılarımla iyi günler

4. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Ayrıca tünekler kuşların dengedi durup çiftleşmesine engel ve tahta tünek kullanmanızı öneririm.birde yuvalık ağzındaki tüneği yuvalık girişi hizasına indirin.

5. Burak GÖKTAŞ

Beğenileri:
    1
    Teşekkür ederim ama onlarda çift onlarıda ayırnakta kararsız kaldım bu mavinin erkegini degistirme şansım var fakat degistirirsem ciftlesmekten ziyade anlasma olur mu oda var dimi ne yapacağımı bilmiyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:28 -->-> Daha önceki mesaj 12:26 --

Not : onların hepsi değişti ve ayarlandi sadece sorun mavi disinin fena halde sadece sabahları erkegi fena kovalayop dovmesi. Ve diger sorunlar yukarda belirttim.

6. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Diğer çiftler kuluçka geçirdimi çift derken

7. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Merak etme değiştirme. Dişi hazır zaten. Erkekte gerekeni yapacaktır. Yakında mutlu haberi alırsınız.

8. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    272
    Birbirlerine zarar verici kavga yoksa ayırmayın bence. Daha yeni ortamlarına geleli kısa bir süre olmuş. Dişinin yuvaya ilgi duyması güzel. Bence rahatsız etmeden gözlemleyin.

9. Burak GÖKTAŞ

Beğenileri:
    1
    Hayır disi daha kızmamış erkek fena kızmış erkek bunu dövüyor o da yanina iyi yaklasinca gagasiyla vuruyor okadar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:25 -->-> Daha önceki mesaj 15:23 --

Gökhan bey teşekkür ederim ayır diyorlar 2 yada 3 gün bir faydası olurmu erkek için yapmam gerekir mi ?

Yada dişi öldürebilirmiş böle bir durum var mı ?

Tekrar teşekkür ederim.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:28 -->-> Daha önceki mesaj 15:25 --

Ayırma olursa erkek için faydası olur mu ki kızma givi ya da dişi bunu öldürmez herhalde ole seyler okudum ama ne kadar fogru bilmiyorum cevabınız için teşekkür ederim.

10. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    272
    Aralarındaki didişmelerin hangi boyutta olduğunu gözlemleyin. Zarar verici boyutta kavga varsa ayırmanız gerekir.

11. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    229
    Bence ciftlerini bozma ama ilk çiftin disisi denildiği gibi zarar verici boyutta dovuyorsa ayir

12. Burak GÖKTAŞ

Beğenileri:
    1
    Yukarda olması ve tam göremiyorum ama sadece sabahları oluyor kovalamaca ve erkeğin ötmesi bu ayırma işlemi işe yarar mı erkek kızışır mı ? 2 3 gun denesem bir sorun olur mu acaba ?

13. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    229
    Bence kavga yok kavga olsa gün içinde de olur sadece güne şiddetli başlıyorlar sesli uyaniyorlar

14. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    272
    Ayırmaya gerek yok bence ve ayırma işlemi 2-3 günde etkisini göstermez en az 3-4 hafta olması lazım.

15. Burak GÖKTAŞ

Beğenileri:
    1
    Anladım uğur abi o zaman sabredecez :) abi birde 2 cift kafesinin ortasını kapatim mi yada birbirlerini görmeleri ciftlesmek icin bir sıkıntı yaratırmı ?

Bu arada yardımlarınız için çok teşekkür ederim abi..

16. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    272
    Arayı kapatmak en uygunu bence ama kapatmayanlar da var. Bu birazda kuşlara bağlı. Birbirinin eşlerine ilgi duymaları muhtemel olduğundan ayırmak daha uygun bence.

Sayfayı Paylaş