Karadeniz Pet

Bir cift muhabbet kusu

drsn_19

Meraklı Üye
Bende bir çift muhabet kusu vat ama hep söylenen tek cift olunca yumurtlamasi zor deniyor var mı boyle bisey yemlerine nijer tohumuda atıyorum ama hic bişey yok erkek yuvaya girip çıkıyor ama diside oyle bi gayret istek yok

ama bir çift ile yavru alınabiliyor .

Hizli almak icin bi çözüm yok mu iki aydir tik yok kuslarda bos boş bakiyolar ne otuyolar nedeyavruluyolar :)

Benim biidiğim tek çift kuşda yumurtlar. Ancak birden fazla çift olunca birbirlerinin sesini duyup kıskanıp daha çok çiftleşme isteği oluyor.

Son düzenleme:
Vala bila almadigim vitamin kizistirici mama kalmadi tik yok disiyi degistirecem yakinda bu gidisle kisir denk geldi heralde :)

sabır gerekiyor birazda. bazılarının ki aldıktan bir sene sonra yavrulamış yani biraz beklemekte fayda var

Her türlü vitamini denemişsiniz olmamış. Bir de kuşlara romantik bir ortam oluşturup deneseniz.

Şöyie bir mum yaksanız hayvancıklara, birde sofra hazırlasanız. yemlerle, mamlarla:=)))

Birbirlerini kiskaniyorlar ve tetikliyor. Birbirlerini gormeleri gerek. Cifthanede 2 cift ile uretim yapmalisiniz.

Birbirlerini kiskaniyorlar ve tetikliyor. Birbirlerini gormeleri gerek. Cifthanede 2 cift ile uretim yapmalisiniz.
Kafesim kucuk suan ama en kisa surede kafesi buyutup bi cift daha alcam. Youtube dan muhabbet kuslarinin ciftlesme sesini açtım opusmeye basladilar hemen yarin bütün gün dinletcem faydasi olur inşallah :)

Nijer tohumu vermeyi bırakın bence.

2 güne 1 havuç rendeleyip verin. haftada 1-2 kez yumurta havuç maması yapın.

Ben bu şekilde 4 aydır nijer tohumu veripte yavru alamadığım çiftlerimden yavru almaya başladım.

Nijer tohumu tüy dökümüne sebep oluyor.

Geri