Karadeniz Pet

Bir erkek bir dişi kuşum var yardım.

Ali Karakaş

Yeni Üye
Selamlar.Öncelikli sorum kuşlarımın yaşları. Benim dişi kuşum erkekden biraz daha büyük aldıgımızda göz halkası oluşmuştu.3 ay oluyor yaklaşık alalı.Erkek kuşum ise alınındaki tüyler gitmesine rağmen göz halkası hala simsiyah niye oldugunu ve yaşlarını merak ediyorum tahmin edebilir misiniz ? .Diğer sorunum ise şu: Kız sürekli durgun davranıyor ve yeri geldiginde erkeğin yanına gidiyor yeri geldiginde gagasıyla kovaliyor yeri geldiginde sırtını kaşıtıyor bazen kafalarını birbirine yaslıyolar ama iki kuşta bana alışamadı.Elime gelmiyorlar.Ben şu aşamada ne yapmam gerektigini bilmiyorum.Kuşları kendi hallerindemi birakmalıyım yoksa alıştırmaya mı çalışmalıyım hiç bir bilgim yok.Yardımcı olabilirmisiniz ?

795Z1Gf.jpg
ZQBtgMw.jpg

Amacın ne kendine alıştırmak mı yoksa eş yapıp yavru almak mi

Aslinda yavru yapmak yerine ikisininde bana alismasini daha cok istiyorum.bana alistiktan sonra yavru yapabilirler[/QUO
İkisi yan yana olduklarinda alışırlar mı bilmiyorum biraz zor gibi çünkü birbirlerini takip ederler sana gelmezler sana alıştı diyelim o zamanda yavru yapmayabilirler bence sen onlardan yavru al ve birtanesini ufaktan eğit

Peki hocam o zaman kafesi sessiz sakin bir yere koyayim galiba ciftlesmeleri icin senin pek ilgilenmemen lazimmis.yavrularsa yavrularin bakimini felan nasil yapacagim hic bir bilgim yok.Ayrica kuslarin daha saglikli olmasi icin kesin al ya da yap dediginiz birsey var mi ?

Öncelikle ben resimleri acamadim rrsimleri burdaha yükle onun dışında mama falan hazırla ya da al kaliteli yem kullan arada srada haftada bur ballı meyvelı kraker falan ver bunun gibi seyler rahatsız etme güneş gören sessiz biraz yüksek yere koy

Kimse yanında eşi varken amcaoğlu ile ilgilenmez.
Bu kuşlarda da böyle.
Eğitim meselesine gelince ağaç yaşken eğilir kuş yavruyken egitilir.
Bence yavru almaya yönelik ilgi gostermeniz daha doğru olur.

Geri