Karadeniz Pet

bir günlük annesiz yavrumuz var yardım!!!

• Konbuyu başlatan ruyagibihayat
  • Başlangıç tarihi
Yav he he.anne tamam.
Anneliğin niye tüm bakımlardan daha değerli olduğunu anlatmanıza gerek yok herkes bilio.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

yavruyu kaybettik söylediklerinizi yaptım ama malesef 5 gün dayanabildi :(

Öncelikle gecmis olsunda ama öyle onu kaybettik bitti ile konuyu kesip attiniz ama bu sürecte siz ne yaptiniz ne yapmadiniz birde onu aciklasaydiniz ya .

Mesela kusu baska bir disi kusun yanina verip ona annelik yapmasini sagladiniz mi ? Ya da kuscuya götürmeyi denediniz mi eminim orda ona annelik yapacak bir cok disi kus vardir . yoksa sadece kendiniz mi evde siringayla beslediniz ? Eger böyleyse o kus zaten yasayamaz. Ama diger olasiliklari öncelik olarak denemeliydiniz.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Son düzenleme:
Benimde sölemek istedğim bi kaç şey var..

1 günlük yavruya cici bebe gibi yemler verirseniz yavruyu kaybedersiniz..muhabbet kuşlarının tüyleri tamamlanmadan pankreasları çalışmaz..yavru 15 günden büyük olsaydı bu yemlerle besleyebilirdniz..içinde sindirim enzimleri olan elle besleme mamaları edinmelisniz..satıcıların stoklarına girdi..netten bakabilirsiniz..versele laga a21 veya a19 benim size tavsiyem türkiyede bulabileceğiniz..eğer alacak durumunuz yoksa ben yollarım sorun değil..

Ben üretici değilim yaklaşık bir yıldır elle besleme işiyle profesyonel olarak uğraşyrm..üretim yapmıyorum..yumurtadan yeni çıkmış yavru kuş satın alıyorum..

Hava olayına değinmek istiyorum..kuşunuz kursağındaki şeffaf sıvı annenin verdği kursak sütü..ilk günler tamamen kursak sütü daha sonralarda yarı sindirilmiş yemle karışık kursak sütü verir anneler yavrulara..sorun yok onda..yemi kuşunuza kuşunuza şırınga ile verin..HAVA BASMANIZ KUŞU ÖLDÜRMEZ HİÇ Bİ SORUN ÇIKARMAZ..sağlıklı kuş kursağındaki havayı anında atacaktir aynen bizim midemizdekini çıkardığımız gibi..kimse beni yanlış anlamasın bu bilgilerle elinizde kuş büyütmüş olabilirsniz saygım vardır ama biraz daha araştırma yapın..ben edindiğim tecrübelerle bunları yazyrm..kimse beni yanlış anlamasın..alttaki video da nasıl beslenildiğini gösteren videodur..videonun sonlarında çok ufak yavruya nasıl yem bastığıımı görebilirsiniz ve kursağındaki havanın nasıl boşaldığına da dikkat edebilirsnz..kanalımdaki diğer videoları izleyin yardımcı olacaktır..

http://www.youtube.com/watch?v=BaGZ-ZD9vJI

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:24 -->-> Daha önceki mesaj 03:19 --

kuşun yemek borusu sağ tarafındadır..yanlış bilgi edinmeyin..sol tarafında hava borusu vardır..sola basarsanız kuşu öldürürsünüz..sol elinize alın kuşu ve kuşun sağ tarafına doğru verin yemi..
Bu konuyu paylaştığın dönemde çok başarılı bulmuştum. Her ne kadar birçok kişiden tepki alsan da, devam ettin. Başarılarının devamını diliyorum. Burada birçoğumuza yol gösterici oluyor bu konular. Eline, emeğine sağlık.

Ilknur hanim kapilarini acik birakyrm diyerek bence sizde kendinizi avutuyorsunuz..iste bu yuzden samimi bulmadm sizin cevabinizi..birbrmiz kandryalm soledgm gbi hepmz kendi ckarlarmz icin beslyrz kuslari..

Anne kusu beslemedgi zaman napyorsnz?ben size solyum annenin altnda yavru öldugu zaman suclusu sizsiniz..anne siz anaclara ii bakamadgnz icn ölduruyor yavruyu..dogada bole bi durum yok..o zaman nasil hssedyorsnz kendnzi?

Ole bi durumda eger gonulden kuslari seviyorsanz bnm yaptgm arastrmalari yapmanz lazm iste..anlatabildimmi durumu?benim yaptgm arastrmalardan faydalanabilrsnz iste o yuzden paylastm bildklerimi..

Kusura bakmayın ama o yumurtadan yeni çıkmış savunmasız canlıları size 'satanlara da' yazıklar olsun, yaptığınız şeye de.
Ben muhabbet kuşu alım satımını köle ticareti olarak gören bir insan olarak rahatça eleştirebilirim sizi. (Kuşumu satın almadım, mecburiyetten bakıyorum, bana saldıracak bir alan bırakmamak için söylüyorum.)
Muhabbet kuşu ticareti tamamen başka bir olay, o konu hakkındaki fikirlerimi söylemeyeceğim zaten şu an için gerek de yok.
Yetişkin muhabbet kuşu besleyen bir insan da size rahatça karşı çıkabilir.
Bakın bu 'hobi' dediğiniz şey korkunç bir şey. Hatta yasaklanmalı, kesinlikle.
Annesine muhtaç bir canlıyı, sırf ona 'annesi kadar iyi bakabildiğinizi' görmek için annesinden ayırıp yaşatmaya çalışmak ne demektir? Bu nasıl bir şey, aklım almıyor.
Egolarınızı tatmin etmek için ne tarz bir işe kalktığınızın farkında mısınız?
Arkadaşlar yapmayın, lütfen yapmayın. Canlılar üzerinde yapılan şeylere 'HOBİ' diyemezsiniz. Bunlar canlı. Canlı ya sizin gibi canlı. Annelerine ihtiyaçları var, şefkate ihtiyaçları var. Birilerinin bebeğinizi alıp anne sütü olmadan yaşatmaya çalışma 'hobisi' geliştirdiğini düşünün. Buna hobi demezdiniz değil mi, zaten böyle bir şey de yapılamazdı. Dünya ayağa kalkardı, sapkınlık olarak nitelendirilirdi. Tutuklanırdı vs.
Bir farkı yok. Senin yaptığın da hobi demişsin benimki de hobi.
Onun yaptığının etikliği de tartışılır ama aradaki farkı göremiyor musun? Aldığı yetişkin kuşlar birilerine belli oranda muhtaç değil, o kuşu alıp kendi egolarını tatmin etmek için yaşatmaya çalışmıyor. O kuşu alıp onunla sevgi bağı kuruyor, dost oluyor. O kuş onu seviyor. Çünkü bunu yapabilecek kadar YETİŞKİN,ERİŞKİN.
Senin aldığınsa daha hayatı algılayamayacak kadar çaresiz. Ne sana sevgi verebilir ne de alabilir. Tek ihtiyacı olan annesi.
yaptığınız şey hobi falan değil, bunun çok başka bir adı var aslında.

Son düzenleme:
Oncelikle konu sahibi arkadasa gecmis olsun.

Semih bey tebrikler. Yapmis oldugunuz sey cok guzel ve degerli. Yavrularin annesiz kalma gibi bir durumu var ve boyle bir durumda yapilacaklarin denenmis , sonuclari gorunmus seyler olmasi bence gayet degerli bir veri. Herkesin cevresinde baska anac kuslar olmayabilir, o yavruya tek bakmak durumunda kalabilir. Kazanimlariniz boyle durumda kalanlar icin onemli bir girdi olur diye dusunuyorum. Bundan sonraki kuslarizda yapmis oldugunuz eylemler goruntulu olarak kaydetip, gunluk tarzinda nette bir sayfada paylasirsaniz guzel olur.

Tepki veren arkadaslarda sonucta bu bir hobi, kimi tek kus bakar, kimi eslestirip cogaltmaya calisir, kimi yavrulatir satar. Siz kuluckada ebeveynlere bakiyorsunuz ebeveynler yavrulara, arkadas ebeveyni aradan cikartip kendi yavrulara bakmayi tercih etmis. Duruma Boyle bakilmali diye dusunuyorum

Son düzenleme:
Zor Bi Durum Gercekten :(

Yumartadan cikan kusu anneden ayirmak dogru degil.

Eger kus annesiz kalirsa ve baska ana kus bulamiyorsaniz , son care siz olmalisiniz ama kesinlikle anneden ayirmayin. Hic bir canli yavrusuna anneden daha iyi bakamaz.

Son düzenleme:
Geri