petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Bir hafta önce çiftleşiyorlardı şimdi kavga ediyorlar

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Rüstem EROĞLU tarafından 25 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Yavruları dövdüğü için yaklaşık 15 gün dişiyi ayırdığım çiftimi geçen hafta birleştirmiştim. Yuvalık takılı olmadığı halde çiftleşmişlerdi. Hatta yuvalık olmadan çiftleşme olur mu diye konu da açmıştım. Son zamanlarda sabahları kavga sesleri oluyor. En sonunda kuşları dışarı bırakıyorum, öyle duruyorlar. Yuvalık olmadığı için böyle oluyor diye düşündüm. Dün yuvalık alıp taktım, birbirlerini kaşıdılar, yem kustular. Sabah yine acayip kavga ettiler. Dişi erkeğin üzerine üzerine atlıyor. Erkek tüye girdi son bir haftadır. Neden böyle oluyor, ne yapmalıyım?

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Yuvalık takılı dursun, kuşları salma yavru almak istiyorsan.
    B vitamini, iç yulaf, mama takviyesi ile tüyden kolayca çıkar. Sonra gelsin yumurtalar..

3. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Levent abi, benim kuşlar dışarda da çiftleşiyorlar. Bir hafta önce gördüğümde de dışarıda çiftleşmişlerdi. Normalde salmıyorum bu aralar ama sabahları sürekli kavga sesleri var. Bugün baktığımda dişi erkeği kovalıyordu. Erkek kovalasa, tamam diyeceğim de. Anları anlarını tutmuyor, benimle alakası olabilir mi? Kafesin üzerine bir yavrunun olduğu ufak bir kafes koymuştum, onun etkisi var mıdır? Erkek beni çok seviyor, bugün kafese yaklaşınca tellere atladı, hemen arkasından da dişi erkeğin üzerine atladı, kavga ettiler yine. Ben bu kafese yanaşamayacak mıyım?

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Zamanla düzelir elbet.. Dişiler bazen piskopata bağlıyorlar.

5. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkür ederim abi, çok sağol.

6. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Dişi üst üste kuluçka geçirmişse 2 veya 3 kuluçkadan fazla bu dişide strese yol açıp eşini veya yavrularına zarar verebilir.. çiftleşmek için yuvalık illa şart değil yani erkek arzu ettiği zaman dişide hazır ise her ortamda çiftleşir.. erkek kuşunuz tüyde ise tüyden çıktıktan sonra eşe atın.. bu arada da dişi dinlenmiş olur

7. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Ah bu dişiler benim bir Dişi önce öpüşme vs vardı,şimdi erkeği yanına yaklaştırmıyor Kafayı yiycem tüyde falan değil yani

8. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Dişinin ilk kuluçkasında yumurtalar boş çıktı. Sonrasında iki hafta dinlendirdim. Yeni yumurta da iki hafta sonra geldi, yani bir ay dinlenmiş oldu. Sonraki kuluçkada yavruları dövdüğü için ilk yavrunun 15. gününde ayırdım dişiyi. Bunda da 20-25 gün dinlenmiş oldu. Yuva takıp takmamakta kararsızdım, dişi yavruları dövdüğü için ama, yuvalık yokken çiftleşince, yumurta da var gibi düşündüğümden yuvalığı taktım. Dişinin stres olmasını gerektirecek bir durum yok ama, erkek dayak yediği için strese girip tüy dökkmüş olabilir. Ama dişide yumurta varsa yuvalık şart sanırım...

9. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    yapacağın en son şey dişi kuşu değiştirmen olacak yavrulara ve eşine sürekli zarar veren bir dişi hem bakıcı degil hemde elindeki erkeğide öldürme durumu var bundan sonrası sana kalmış artık..

10. Rüstem EROĞLU

Rüstem EROĞLU New Member

Beğenileri:
    0
    Bu kuluçkada da benzer problemler yaşarsam önerir misiniz değiştirmemi? Benim kararsız kaldığım bu dişiyi ne yapacağım. Evde tek besleyemem, satsam eşe atılmak üzere satamam, tek beslemek için de kimse yetişkin bir dişi istemez. Ne yapacağımı şaşırdım. Siz olsanız ne yapardınız?

Sayfayı Paylaş